DOLNÍ LOUČKY - SENORADY B 7:1 (3:0), 20. 4. 2008

20. 4. 2008

neděli, dne 20. 4. 200816,00 hod., naši muži přivítali na domácím trávníku poslední tým tabulky, Senorady „B“. Věděli jsme, že nás nečeká rozhodně odevzdaný soupeř, ale i přesto jsme byli odhodláni napravit si reputaci z minulého kola v Říčanech.

Již v 5. minutě jsme otevřeli skóre, když po pravé straně utekl Jaroslav Brabec, narazil si míč s aktivním Jiřím Hadem a poté byl faulován v pokutovém území hráčem Senorad. Pravdou je, že penalta to byla velmi přísná, avšak byla odpískána. Lukáš Panovský ji bez problémů proměnil. O pět minut později to již Obrazekbylo o dvě branky. Překrásnou akci vymyslel Martin Plachký, který rozehrál na Martina Maška, ten nádherně vysunul Jiřího Hada, který mu míč výborně vrátil pod sebe a Martin Mašek do protipohybu nedal brankáři Senorad šanci – 2:0. V 15. minutě jsme zahrávali již několikátý rohový kop, míč ale ztratil Michal Stratil a hosté nás rychle přečíslili. Na Karla Mičánka se řítil naprosto osamocený útočník hostů, ale náš brankář bravurně míč vykryl. Ve 20. minutě vymyslel krásnou kombinaci Martin Plachký, který vysunul Michala Stratila, ten vrátil pod sebe míč na Lukáše Panovského, který nebojácně pronikl do velkého vápna, ale sám před brankářem bohužel jen těsně přestřelil. Ve 25. minutě narazil míč Martinu Válkovi Jiří Had a prvně jmenovaný napálil šajtlí míč a noblesně přehodil brankáře Senorad – 3:0. Poté se hra uklidnila a hrálo se především ve středu polevětší aktivitou na naší straně. Hosté Obrazeknás často úspěšně vystavovali do postavení mimo hru a sami se do ničeho nedostávali. Ve 40. minutě rozehrál krásně Martin Mašek na Jiřího Hada, ten jen lehce vysunul Jaroslava Brabce, který ve velké šanci trefil jen boční síť branky Senorad. Minutu před koncem první půle se dostal k parádní střele Michal Stratil, ale jeho pokus bravurně vyrazil brankář soupeře na rohový kop. Takto také skončil první poločas.

Ihned na začátku druhého poločasu rozehrál míč Martin Plachký na obsazeného kapitána Martina Špicla a ten míč ztratil, z následného protiútoku hosté vybojovali přísnou penaltu, kterou také pohodlně proměnili – 3:1. O dvě minuty později jsme mohli oslavovat překrásnou branku, po ještě krásnější kombinaci. Jaroslav Brabec vysunul po pravé straně Martina Válka a ten krásným milimetrovým centrem našel přesně hlavu Jaroslava Němce, který o tyč zvýšil Obrazekskóre – 4:1. V 50. minutě Jiří Had našel na pravé straně Jaroslava Němce, který pro změnu našel krásným centrem před brankou naskakujícího Martina Maška a ten přesně mířenou hlavičkou pečetil na 5:1. O tři minuty později obdržel míč na velkém vápně Jaroslav Němec, vyslal do uličky Martina Špicla, který levou nohou vypálil do horního růžku Senoradské branky, ale brankář soupeře míč bravurně vytěsnil na roh. V 60. minutě Jaroslav Němec vyslal do rychlého protiútoku Jiřího Hada, který v souboji s brankářem byl úspěšnější a zvýšil tak na 6:1 křižnou střelou. V 63. minutě se dnes již podruhé zastřeloval dnes výjímečně ofenzivně laděný kapitán Martin Špicl, ale jeho střela proletěla jen těsně vedle levé tyče Senoradské branky. V 70. minutě se dostal ke střele zpoza vápna střídající Marek Lipovský, brankář jeho ránu jenom vyrazil a důrazný Martin Špicl míč ještě vybojoval, avšak z otočky minul Obrazekjen o pár centimetrů levou tyč branky soupeře. V 75. minutě zahrával rohový kop Martin Válek, Martin Špicl jej hlavou zahrál na malé vápno, kde byl skvěle postavený Marek Lipovský a nedal brankáři Senorad šanci – 7:1. O dvě minuty později opět napřáhl po sťuknutí od Marka Lipovského ze 25-ti metrů Martin Špicl, ale rána dostala opačnou faleš a tak prolétla jen půl metru vedle pravé tyče branky soupeře. V 80. minutě jsme opět vyvinuli ve vápně hostů velký tlak, míč se dostal až k Martinu Válkovi, který dal pod sebe na Martina Špicla, jehož dělová rána bodlem skončila s pomocí obránce v zámezí. V 85. minutě zahrával z pravé strany trestný kop Lukáš Panovský, poslal ho přízemní prudkou střelou na malé vápno Senorad, kde si sběhl „všudybyl“ Martin Špicl a byl důraznější než brankář, avšak míč se po jeho střele jen těsně otřel o pravou tyč branky soupeře. O minutu později se do míče opřel Marek ObrazekLipovský, ale brankář si s jeho střelou poradil. V 87. minutě pronikl Lukáš Panovský po levé straně bravurně nacentroval, brankář hostů míč jen vyrazil zpět na malé vápno a přeběhnuvší Martin Špicl se rychle vrátil a z otočky bohužel přestřelil prázdnou, na něho zývající branku. V 89. minutě ještě Jiří Had poslal skrz celým vápnem přízemní míč, na který si sběhl Lukáš Panovský, ale následná střela bohužel skončila nad brankou. Senorady během druhé půle jenom dvakrát zahrozily, ale střely skončili vždy shodně v zámezí za naší brankou. Utkání tedy skončilo naším vysokým vítězstvímpoměru 7:1.

Sumasumárum: Utkání sice nemělo bůhvíjakou kvalitu, ale přesto jsme zde předvedli spoustu krásných kombinací a akcí. 150 diváků se mělo rozhodně na co dívat. Většina týmu podala výborné výkony a vytvořili jsme si spoustu šancí. Mnoho Obrazekz nich však skončilo nepřesně a z toho bychom se měli ponaučit. V utkání trenér Kamil Válek vyzkoušel nové herní variace a některé z nich se jevily opravdu velice zajímavě. Věřme, že nás toho vítězství nakopne k další velké sérii a už v Čučicích uděláme další krok k námi vytouženému cíli.