DOLNÍ LOUČKY - STRÁŽEK 6:0 (3:0) - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

5. 8. 2007

V neděli, dne 5. 8. 2007 v 17,00 hod., ihned po návratu ze čtyřdenního soustředění v Rapšachu, sehráli naši muži další přípravné utkání na sezónu 2007/08. Čekal nás soupeř, který v loňském roce hrál Okresní přebor v kraji Vysočina, tým Strážku.

ObrazekI přes hojné indispozice mnoha našich hráčů jsme vstoupili do utkání ve velkém stylu a drželi většinu času míče na svých kopačkách. Ihned v první minutě jsme sehráli výbornou kombinaci, která však skončila přetaženým centrem v zámezí. Okolo 10. minuty jsme rozehrávali trestný kop zprava Lukášem Panovským, jeho tvrdou a umístěnou ránu vytěsnil zázračně brankář Strážku na roh. Po pár minutách po hezké kombinaci na pravé straně poslal křižný centr Jaroslav Válek a obránce Strážku si málem z vápna poslal míč do vlastní sítě, míč skončil jen těsně nad soupeřovou brankou. V 15. minutě jsme již ale mohli slavit. Po levé straně rozehrál kombinaci Patrik Křenek, míč se dostal k Lukáši Panovskému a ten nebojácně prošel mezi obránci až do Obrazekpokutového území, kde byl faulován. Následný pokutový kop poté sám proměnil a vedli jsme 1:0. Netrvalo dlouho a v 25. minutě už to bylo 2:0. Po faulu na Lukáše Panovského sám postižený rozehrál krásný trestný kop před branku, kde si do hlavičkového souboje naskočil Martin Špicl a brankář už jen dokázal míč vytěsnit na tyč, od které se míč odrazil do sítě. Ve 35. minutě jsme rozehráli nejlepší akci první půle, když na začátku akce byl Michal Kroupa, který rozehrál na Patrika Křenka, poté míč putoval na Martina Válka, který krásně našel Marka Lipovského a ten místo střely volil nezjištnou přihrávku na nabíhajícího Václava Buriana, který výstavní střelou "pod víko" rozvlnil síť hostů potřetí - 3:0. ObrazekHosté během první půle ohrozili naši branku jenom dvakrát, ale ani jednou nebyli v zakončení příliš důrazní. Až do konce poločasu jsme byli jasně lepší, ale další branku jsme již nedali.

Do druhé půle jsme šli s tím, že musíme vydržet tempo, které jsme od začátku zápasu nastolili. Bylo to obtížné, protože jsme všichni měli v nohách 5 tréninků za 2 a půl dne, ale povedlo se. Začali jsme ve velkém stylu a dlouhé chvíle jsme drželi míč jenom na svých kopačkách. Rozehrávali jsme kombinace na jeden dotek a hosté si s tímto nedokázali poradit. V 60. minutě jsme rozehráli další líbivou akci po pravé straně, když míč skvěle vyvezl Miloš Zedník, rozehrál ještě lépe na Obrazekkřídelníka Martina Válka a ten poslal před branku skvělý centr, přímo na hlavu Marka Lipovského - 4:0. Velice aktivní Lukáš Panovský poté rozehrával trestný kop z levé strany a místo centru dal nakrátko na Jaroslava Němce a jeho následný tvrdý projektil jen těsně minul pravý horní růžek branky hostů. Střídající Patrik Srba si na pravé straně s Lukášem Panovským velice rozuměl a vznikalo z toho další a další nebezpečí pro tým Strážku. V 75. minutě to bylo již o pět branek, když Lukáš Panovský rozehrál rohový kop na první tyč po zemi a naběhnuvší Martin Válek nedal šanci brankáři hostů, když mu poslal míč přímo z voleje mezi nohama do branky. O pár minut později, po rohovém kopu se odražený míč dostal na vápno přímo k Patriku Srbovi, který z Obrazekotočky vystřihl nádhernou střelu, kterou brankář Strážku jen konečky prstů vytěsnil na další rohový kop. Hosté se v druhé půli dostali jenom do jediné šance, když dlouhý nakopnutý míč sbalil na půlce jejich pravý útočník, obešel si stopera Martina Špicla a šel sám na naši branku. V poslední chvíli ho však ještě Martin Špicl doběhl a míč mu ukopl. Poslední branku utkání vsítil trošku šťastně Patrik Srba, když opět krásná kombinace začala na půlce u Miloše Zedníka, který vysunul Martina Válka a jeho povedený centra zprava tečoval špičkou kopačky a s přispěním obránců do branky šťastně zmiňovaný Patrik Srba - 6:0Patrik Srba měl ještě těsně před koncem jednu příležitost, když sám vypíchl míč obránci hostů a šel na brankáře, bohužel v zakončení Obrazeknetrefil branku. Tímto výsledkem také utkání skončilo.

Sumasumárum: Utkání jsme měli jasně ve svojí moci a vytvářeli si krásné kombinace a akce. Každý článek týmu fungoval na jedničku a je nutné složit kompliment celému našemu mužstvu za to, že měli v nohách těžké tréninkové soustředění a přesto zahráli s týmem hrající vyšší soutěž skvělé utkání. Velice potěšili také naši hrající dorostenci - Václav Burian a Miloš Zedník. Myslím, že několika desítkám našich diváků se utkání muselo líbit.