DOLNÍ LOUČKY - STŘELICE 1:0 (0:0), 11. 10. 2009

11. 10. 2009

Naše branka: Martin Válek 1:0

Sestava: Kamil Válek - Václav Burian (Martin Válek), Michal Kroupa, Martin Špicl, Martin Plachký - Aleš Blažek, Václav Seyfert (Jan Mašek), Stanislav Halas, Ivan Miovský - Jiří Had (Stanislav Jaroš), Jaroslav Melichar - další náhradníci - Jaroslav Válek, Lukáš Šperlín

neděli, 11. 10. 2009 od 15,00 hod., sehráli naši muži další mistrovské utkání na domácím trávníku proti silnému soupeři ze Střelic. Hosté okupovali v tabulce o místo lepší příčku, ale my jsme byli rozhodnuti navázat na vítěznou domácí sérii z posledních zápasů.

Utkání začalo oboustranně opatrně a hrálo se především ve středu hřiště. V 6. minutě zatáhl míč po levé straně Václav Seyfert, pronikl až k brankové čáře, dával pod sebe, ale hostující brankář míč zajistil. V průběhu dalších 15-ti minut se pokračovalo v oboustranně opatrné hře a hosté v průběhu této doby zahrávali hodně rohových kopů, které však naše obrana a brankář vždy bez problémů odvrátili. Ve 33. minutě po jedné z našich útočných akcí střílel Ivan Miovský, ale míč zablokoval obránce a ten skončil nad brankou. Ve 37. minutě měli hosté asi největší šanci v celém utkání, po dalším z rohových kopů míč vyrážel před sebe Kamil Válek, soupeř se snažil zakončit, ale Kamil míč opět vyrazil a poté byl faulován, kopalo se tedy od naší branky. Ve 41. minutě vyhrál souboj na půlící čáře Václav Seyfert, nahrál Jiřímu Hadovi, jenž ještě geniálně vysunul do křídla Aleše Blažka, který nejdříve oklamal obránce a poté přízemně centroval před branku Střelic, kde našel Jaroslava Melichara. Ten bohužel do prázdné branky nezakončil, pokusil se míč zkrotit, ale ten skončil v náruči soupeřova brankáře. Do kabin se tedy odcházelo za bezbrankového stavu.

Ve 47. minutě utekl po pravé straně Střelický útočník, poslal před naši branku centr, na který si naskočil jeho spoluhráč, míč trefil k tyči, ale Kamil Válek stačil míč bravurně vytěsnit. V 53. minutě zahrával trestný kop ze 25-ti metrů Martin Špicl, ale z jeho střelou neměl brankář větší potíže. V 57. minutě se nadechl k velikému sólu Jaroslav Melichar, jenž prošel po brankové čáře, dal pod sebe na nikým nebráněného Stanislava Halase, ten však následně střílel pouze do rukou připraveného brankáře Střelic. Poté jsme se dlouze snažili dobývat soupeřovu svatyni, ale hosté dobře bránili, my naopak likvidovali Střelické pokusy o brejky již v samotných zárodcích. V 82. minutě se zranil po svém desetiminutovém pobytu na hřišti Stanislav Jaroš, dohrávali jsme tedy v 10-ti.88. minutě se postavil po faulu soupeře k trestnému kopu Ivan Miovský, poslal do pokutového území soupeře střílený centr, do kterého se skvěle položil Martin Válek a hlavou k tyči nedal brankáři šanci – 1:0. Veliká to byla radost. Do konce utkání již jsme si vítězství pohlídali a mohli jsme tak našim divákům a ULTRAS LOUČKY poděkovat naší tradiční „děkovačkou“.

Statistiky dnešního utkání:

střely na branku – 8:3, rohy – 5:9, fauly – 15:25

Sumasumárum: V poměrně vyrovnaném utkání jsme neproměnili šance, ale nakonec se štěstěna přiklonila přeci jenom na naši stranu, když Martin Válek parádně skóroval. Chci pochválit celý tým za bojovaný výkon na nelehkém terénu. Toto vítězství se cení. Samozřejmě děkuji i našim ULTRAS LOUČKY a ostatním fandům, kteří nám drželi palce. SOKOL DOLNÍ LOUČKY OLÉÉÉÉ !!!