DOLNÍ LOUČKY - TROUBSKO 2:1 (0:0), 19. 6. 2010

21. 6. 2010

Naše branky: Jan Mašek 1:0, Martin Plachký 2:0 (penalta)

Sestava: Petr Záluský - Jan Mašek, Jaroslav Melichar, Vratislav Kostelan, Jan Veselý - Jaroslav Válek (Jaroslav Brabec), Václav Burian, Stanislav Jaroš (Jakub Juříček), Martin Mašek - Martin Plachký, Michal Kroupa

Dne 19.6. 2010 jsme nastoupili k poslednímu utkání probíhající sezony na domácím trávníku proti týmu Troubska. Tento jsme v podzimní části sezony dokázali s přehledem porazit 0:3. Soupeř však prokazoval v jarní části dobré výsledky a tak se dal čekat hezký souboj o konečnou šestou příčku tabulky. My jsme chtěli před domácími fandy odčinit prohrané utkání z minulého týdne v Deblíně a předvést našim příznivcům líbivou hru.

Jelikož se jednalo o poslední utkání, trenér trochu zaexperimentoval a proházel sestavu ve stylu „obránci do útoku a útočníci do obrany“. Sice nám chvíli trvalo, než se každý hráč se svým nezvyklým postem sžil, ale po pár minutách začal nést experiment své ovoce. Již v 5. minutě podržel útočník Michal Kroupa míč u rohového praporku soupeře, poté jej přihrál Jaroslavu Válkovi, který z první poslal střílený centr na dalšího útočníka Martina Plachkého jenž jen o milimetry před odkrytou bránou na míč nedosáhl. Ve 20. minutě si tito dva svou spolupráci zopakovali, když Jaroslav Válek zahrával rohový kop, který posadil na hlavu Martina Plachkého, který již překonal hostujícího brankáře, ale na brankové čáře ho zastoupil jeho spoluhráč, který brankovou střelu vyhlavičkoval mimo tři tyče. Ve 25. minutě dostal míč do křídelního prostoru Jaroslav Válek, ten se uvolnil a přihrával Martinu Maškovi na hranici velkého vápna, který míč z první napálil, ale jeho střela jen prolétla nad břevnem soupeřova brány. Ve 28. minutě to byl opět Martin Mašek, který hrozil, když si zaběhl na kolmou přihrávku za hostující obránce, ale dal si míč na dlouhou nohu a hostující brankář včasným vyběhnutím jeho šanci zlikvidoval. Ve 32. minutě se do jediné vážnější šance v prvním poločase dostali hostující hráči, s jejich střelou si však dokázal poradit debutující brankář Petr Záluský a vyrazil ji na roh. Ve 35. minutě centroval míč Jan Veselý, na ten si naskočil Václav Burian, ale jeho hlavička jen o centimetry neskončila v síti hostující branky.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem konečně vsítit branku a dovést utkání do vítězného konce. V 57. minutě se do své další šance dostal Martin Plachký, když se po přihrávce mezi hostující obránce ocitl tváří v tvář jejich brankáři, ten však jeho zakončení skvěle vychytal. V 63. minutě však již udeřilo, když Vratislav Kostelan na pozici stopera zastavil útok hostů, míč vyvezl až na polovinu soupeře, kde vyslal na zteč Jana Maška a ten si se svou šancí dokázal poradit, 1:0. Z následného protiútoku si vypracovali brankovou příležitost hosté, když centr do našeho velkého čtverce dokázal hlavou usměrnit k tyči hostující hráč, tuto střelu však nádhernou robinzonádou zlikvidoval Petr Záluský. V 66. minutě se na výlet do soupeřova velkého vápna vydal obránce Jaroslav Brabec, kde byl soupeřem sestřelen a následoval pokutový kop. K tomu se postavil Martin Plachký a s přehledem jej proměnil, 2:0. V 72. minutě rychle rozehrál na půlce hřiště trestný kop Vratislav Kostelan na Jaroslava Brabce, který poslal do velkého vápna soupeře centrovaný míč na který si naskočil Martin Mašek, ale nedokázal svoji hlavičku usměrnit jinam než do středu brány, kde stál připravený brankář hostí. O tři minuty později se do šance dostal vystřídavší Jakub Juříček, který se na hranici velkého vápna soupeře dostal k odraženému míči a z otočky jej napálil, ale jen nad branku soupeře. V 76. minutě naposledy zahrozil soupeř, když poslal centrovaný míč před naši bránu, kde jej těsně před naším brankářem dokázal tečovat. Na tento míč ještě náš brankář dokázal zareagovat a reflexivně jej vyrazil, na dvojitou dorážku však byl již krátký, 2:1. Zbytek utkání jsme si v klidu pohlídali a udrželi si příznivý výsledek.

Sumasumárum: Úkolem dnešního utkání bylo pokusit se o vítězství a předvést divákům líbivou hru. Vítězství se nám podařilo získat a myslím, že i na předvedenou hru plnou (sice neproměněných) brankových příležitostí se dalo dívat. Dokonce i experimentování v sestavě mělo svůj účel a ukázalo trenérovi nové možnosti týmu ...