DOLNÍ LOUČKY - TROUBSKO 5:1 (1:0), 13. 5. 2012

13. 5. 2012

Naše branky: Václav Burian 1:0, Martin Mašek 2:1, Jan Borkovec 3:1, Jaroslav Melichar 4:1, Jaroslav Melichar 5:1

Sestava: Aleš Weinfurter - Tomáš Černý (Jaroslav Melichar), Martin Plachký, Václav Burian, Jaroslav Němec - Jan Mašek, Martin Mašek, Michal Kroupa, Martin Špicl - Miloš Zedník (Stanislav Jaroš), Jan Jaroš (Jan Borkovec)

ŽK: Václav Burian

V dalším domácím utkání jsme přivítali soupeře ze středu tabulky - Troubsko. Od úvodních minut jsme ovládli střed hřiště, ale hra byla zbytečně nepřesná a zbrklá. Do první příležitosti se dostali hosté, avšak odražená rána po rohovém kopu naštěstí skončila nad naší brankou. Asi v 15. minutě však rozehrál rohový kop zprava Miloš Zedník a našel přesně hlavu Václava Buriana, jenž míč trefil přesně k tyči - 1:0. Za několik minut měli hosté opět podobnou šanci té první, ale další rána po rohovém kopu skončila opět vysoko nad naší svatyní. Zbytek poločasu jsme sice byli o hodně lepším týmem, ale díky naší zbrklosti jsme se nedokázali dostat do koncovky. Proto byl pro nás poločasový hvizd vysvobozením a mezníkem pro zlepšení výkonu.

Jak jsme chtěli, tak se i stalo, druhý poločas jako by hrál jiný tým. Míč jsme drželi na zemi a najednou nás bylo plné hřiště a začali jsme si tvořit i příležitosti. Hosté pak ale z jediného protiútoku dokázali vyrovnat. Pro změnu to bylo opět po rohovém kopu, kdy centr z pravé ztrany Aleš Weinfurter jen vyrazil, ale pohotový záložník hostí doklepl míč za jeho záda - 1:1. Tento nepříjemný okamžik nás však nezlomil a i nadále jsme se tlačili do zakončení. Asi v 60. minutě prošel po pravé straně Jaroslav Melichar až do velkého čtverce, poslal míč pod sebe a Martin Mašek technickou ránou k pravé tyči opět vrátil vedení na naši stranu - 2:1. Zanedlouho zaběhl Jaroslav Melichar po levé straně, přihrál před branku Janu Borkovcovi a ten elegantně patičkou překonal bezmocného brankáře potřetí - 3:1. Další velkou šanci měl Martin Mašek, ale asi ze vzdálenosti penalty odražený míč do branky Troubska nevměstnal. Následně prošel po brankové čáře zprava až do vápna Miloš Zedník, ale jeho myšlenku najít volného Martina Špicla na zadní tyči zmařil brankář. Asi 15 minut před koncem přihrál milimetrově do uličky Jaroslavu Melicharovi Jan Borkovec a první jmenovaný pohodlně podél bezmocného brankáře zvýšil naše vedení - 4:1. Následně se do velké šance dostal střídající Stanislav Jaroš, ale sám před brankářem poslal míč mimo. Poslední slovo tak vyřkl Jaroslav Melichar, když celou akci založil Martin Špicl, jenž poslal dloubáček na zabíhajícího Martina Maška, ten si přehodil obránce a přihrál na vápno právě Jaroslavu Melicharovi, který si míč hodil mezi obránce a tvrdou ránou levačkou k pravé tyči zapečetil dnešní skóre. Opět jsme tedy doma zaslouženě vyválčili všechny 3 body.

1. Střelice 21 19 1 1 70: 25 58   ( 25)

2. Dolní Loučky 21 14 2 5 54: 26 44   ( 14)

3. Lažánky 21 13 4 4 49: 26 43   ( 13)

4. Oslavany 21 13 2 6 64: 46 41   ( 11)

5. Zakřany 21 11 0 10 64: 53 33   ( 0)

6. Deblín 21 10 1 10 39: 38 31   ( -2)

7. Troubsko 21 9 2 10 45: 41 29   ( -1)

8. Popůvky 21 9 2 10 45: 47 29   ( -4)