DOLNÍ LOUČKY - VEVERSKÁ BÍTÝŠKA B 8:0 (4:0), 24. 5. 2009

24. 5. 2009

Naše branky: Martin Plachký 1:0, Stanislav Jaroš 2:0, Stanislav Jaroš 3:0, Václav Seyfert 4:0, Martin Válek 5:0, Martin Válek 6:0, Martin Špicl 7:0, Lukáš Panovský 8:0

Sestava: Lukáš Šperlín - Jaroslav Válek, Martin Špicl, Michal Kroupa, Jaroslav Brabec (Radomír Hájek) - Stanislav Halas, Jiří Pavlíček, Lukáš Panovský, Martin Plachký - Václav Seyfert (Martin Válek), Stanislav Jaroš (Jaroslav Němec)

neděli, 24. 5. 2009 od 16,30 hod., sehráli naši muži další mistrovské utkání na domácím trávníku proti reservě týmu Veverská Bítýška. Soupeři jsme měli co oplácet, vždyť na podzim jsme po nejhorším výkonu v sezóněBítýšce utrpěli  ostudnou prohru 0:1. Nejdříve to vypadalo, že soupeř vůbec nedojede a nakonec dojel, ale jenom s 9 hráči. Bylo tedy jasné, že diváky nečeká žádný kvalitní a oboustranný fotbal.

Ihned v úvodu jsme se do oslabeného soupeře zakousli a v prvních minutách vyslali dvě nepřesné střely. V 5. minutě se odhodlal ke střele ze 20-ti metrů Stanislav Halas, brankář jeho pokus bravurně vyrazil, ale pohotový Martin Plachký z úhlu nekompromisně zakončil – 1:0. V 8. minutě po výborné kombinaci na levé straně pronikl až do pokutového území Jaroslav Brabec, napřáhl, ale jeho výbornou střelu vytěsnil skvělý hostující brankář na roh. Ve 12. minutě se opřel do míče ze 25-ti metrů Lukáš Panovský, ale brankář Veverské Bítýšky neměl se střelou větší problémy. O minutu později střílel těsně vedle Stanislav Halas. V 15. minutě vyslal do „uličky“ výborně Stanislav Halas Václava Seyferta, který na dlouhou nohu ještě dokázal obstřelit padajícího brankáře soupeře, ale míč bohužel jen o pár centimetrů minul levou tyč. O další minutu později vyslal Jaroslav Válek milimetrovým pasem do samostatného úniku Stanislava Jaroše, jenž sice trefil brankáře, ale míč se od něj odrazil a Jaroš poklízel do prázdné svatyně hostů – 2:0. Ve 25. minutě vybídl ke střele Jiří Pavlíček Stanislava Jaroše, jenž vypálil křižně a míč skončil od tyče potřetí v Bítýšské brance – 3:0. Ve 30. minutě vyslal Lukáš Panovský výborným pasem do protiútoku Václava Seyferta a ten nekompromisně prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 4:0. Ve 33. minutě poslal Jiří Pavlíček do samostatného nájezdu Lukáše Panovského, ale jeho střelu skvěle zlikvidoval hostující brankář. Ve 36. minutě napřáhl ze 25-ti metrů ještě Jiří Pavlíček, ale s jeho pokusem neměl brankář Veverské Bítýšky velké potíže. Ve 40. minutě vyslal do uličky výborně Lukáš Panovský Martina Špicla, ten sice pálil křižně přesně k tyči, ale jeho pokus bravurně opět likvidoval hostující gólman. To bylo z první půle vše.

Úvod druhé půle byl hodně ospalý, jako bychom oslabeného soupeře chtěli šetřit. V prvních minutách jsme pálili hodně nepřesně, nebo naše pokusy končily v náruči skvělého Bítýšského brankáře. V 60. minutě zahrával rohový kop Radomír Hájek a na míč skvěle naskočil Michal Kroupa, ale hlavou orazítkoval jen břevno. V 70. minutě centroval zprava Jaroslav Němec, na míč zaběhl do pokutového území Radomír Hájek, ale jeho pokus zablokoval hostující obránce v poslední chvíli na roh. V 75. minutě vyslal Stanislav Halas Martina Špicla do uličky, ale jeho následná střela skončila bohužel opět v náruči hostující brankáře. V 77. minutě napřáhl Lukáš Panovský a jeho projektil prosvištěl jen několik centimetrů vedle levého horního růžku branky hostí. V 80. minutě vybojoval míč Martin Plachký, toho se poté zmocnil Martin Špicl a milimetrově našel zabíhajícího Martina Válka, který přesnou ránou k levé tyči nedal šanci brankáři Veverské Bítýšky – 5:0. V 82. minutě vybojoval míč Martin Válek, přiťuknul Martinu Špiclovi, který mu míč nezjištně vrátil a Martin prostřelil soupeřova brankáře podruhé – 6:0. V 86. minutě si narazili míč na levé straně Lukáš PanovskýJaroslavem Němcem a první jmenovaný poslal do pokutového území prudký centr, do kterého se položil Martin Špicl a hlavičkou nedal šanci brankáři soupeře – 7:0. V 88. minutě byl u zrodu další gólové akce Jaroslav Válek, nahrál zabíhajícímu Martinu Špiclovi, ten dal pod sebe na Stanislava Halase, jenž našel na vápně Lukáše Panovského, který přesnou technickou střelou pečetil gólový účet utkání – 8:0. V 89. minutě ještě vysunul Lukáš Panovský Jaroslav Němce, který hezky pálil do horního levého růžku branky, ale soupeřův brankář opět vyrazil. Poslední naši šanci měl v poslední minutě Martin Špicl, kterého vysunul Jaroslav Válek, ale Špiclova střela minula jen těsně levou tyč soupeřovy branky. Zápas tedy skončil naší výhrou v poměru 8:0.

Sumasumárum: Těžko hodnotit takovéto utkání. Soupeři patří čest za to, že vůbec v 9 utkání odehrál a jen těžko mohl takto oslaben nějak do utkání zasáhnout. My jsme si vyzkoušeli přesilovku, kterou jsme korunovali hezkými brankami a taky spoustou neproměněných šancí a chyb. Je třeba, abychom se nachystali na příští týden, kdy nás čeká velmi těžký soupeřVeverských Knínic na velmi těžkém terénu. Věřím, že nějaký ten bodík zpět do DL dovezeme.