DOLNÍ LOUČKY - VEVERSKÉ KNÍNICE 2:0 (0:0), 12. 10. 2008

12. 10. 2008

Naše branky: Jaroslav Němec 1:0, Martin Válek 2:0

Sestava: Lukáš Šperlín - Jaroslav Brabec (Pavel Jašek), Míša Kulička, Martin Špicl, Rostislav Beránek - Michal Stratil, Martin Plachký, Radek Vystrčil (Martin Válek) - Jiří Had (Miloslav Jašek), Jaroslav Němec, Lukáš Panovský

ŽK: Michal Stratil, Míša Kulička, Jaroslav Němec

neděli, 12. 10. 200815,30 hod., sehráli naši muži další mistrovské utkání na domácím trávníku proti celku Veverské Knínice. Byl to pro nás velmi důležitý zápas, jelikož v posledních dvou utkáních jsme nebodovali. Pro úspěch v dnešním utkání jsme chtěli udělat vše.

Začalo se oboustranně opatrně a už ve 4. minutě obdržel za odkopnutý míč po odpískání žlutou kartu Michal Stratil. V 5. minutě zahrával trestný kop ze 30-ti metrů Lukáš Panovský, hostující brankář dokázal míč jen vyrazit a Radek Vystrčil perfektně z velkého vápna vypálil, bohužel tentokráte byl již Knínický brankář Obrazekpozorný. V 8. minutě zahrozili z brejku také hosté, když jejich levý křídelník unikl, ale jeho následnou ránu z úhlu s přehledem kryl Lukáš Šperlín. V 10. minutě jsme měli doposud největší příležitost, Jaroslav Němec poslal za obranu hostů přízemní pas, který Knínický gólman neudržel a na bojujícího Jaroslava Brabce „zívala“ prázdná brána, jenž bohužel náš hráč trestuhodně netrefil. Ve 12. minutě zahrával z hranice pokutového území trestný kop Martin Plachký, ale trefil pouze zeď a následoval rohový kop, který hosté ubránili. Ve 14. minutě jsme zahrozili z dalšího trestného kopu Lukáše Panovského, který odhlavičkoval obránce k Michalu Stratilovi, ten však pálil těsně vedle branky soupeře. Aby těch trestných kopů nebylo málo, tak v 18. minutě další z nich a rovněž v podání Lukáše Panovského neudržel hostující brankář a Radek Vystrčil pálil z úhlu opět Obrazekuspěchaně mimo tyče prázdné branky. Ve 24. minutě krásně vypálil opět Radek Vystrčil ze 20-ti metrů, ale brankář Veverských Knínic, byť z obtížemi, míč lapil. Ve 26. minutě měli velkou příležitost hosté, když vyrobil minelu Míša Kulička a na našeho brankáře Lukáše Šperlína šli dva útočníci hostí. Ten však včasným vyběhnutím zmenšil střelecký úhel a následnou střelu tak vytěsnil mimo naše tyče. Ve 29. minutě opět zahrozili hosté, jejich útočník se obtočil okolo Míši Kuličky a Rostislava Beránka, ale následnou střelu opět s bravurou vyrazil Lukáš Šperlín. I další závar před naší svatyní vyřešil Lukáš Šperlín, který vyrazil střelu soupeře před sebe a následně Míša Kulička „uklidil“ míč do bezpečí. Ve 44. minutě jsme již potřetí během první půle nedokázali skórovat do prázdné branky. Stejně jako v předchozích případech hostující brankář míč neudržel Obrazekv náruči a tentokráte netrefil prázdnou branku Michal Stratil. To bylo z první půle vše.

Ve 47. minutě dostal hostující útočník přesný pas od spoluhráče, dostal se i přes Martina Špicla, ale Lukáš Šperlín včasným vyběhnutím tuto příležitost zlikvidoval. V 52. minutě našel dlouhým pasem Jaroslav Němec na velkém vápně Michala Stratila, který krásně pálil k pravé tyči branky soupeře, brankář však míč vytěsnil na rohový kop. V 60. minutě házeli hosté aut, míč trestuhodně minul Míša Kulička, ale útočníkovi hostů chyběl klid v zakončení a z voleje minul naši branku. Poté trenér Jaromír Panovský sáhl k dvojímu střídání – Martin Válek nahradil Radka Vystrčila a Miloslav Jašek Jiřího Hada. V 62. minutě pokračovali hostéaktivitě a dlouhý míč za naši obranu vyrážel v poslední chvíli fantasticky Lukáš Šperlín. V 68. minutě zpracoval odražený míč Obrazekpo našem trestném kopu Michal Stratil, vrátil míč do pokutového území hostů a zde si míč skvěle zpracoval Jaroslav Němec, obtočil se okolo obránce a zamířil přímo do pravého horního růžku hostující branky – 1:0.73. minutě jsme sehráli asi nejkrásnější akci utkání, když po levé straně potáhl míč Lukáš Panovský, vrátil pod sebe na Michala Stratila, ten obehrál dva obránce, našel na vápně Martina Plachkého, který levou skvěle vypálil, odražený míč dorážel ještě Michal Stratil, brankář opět vyrazil, ale na střelu Martina Válka od tyče již neměl šanci – 2:0. V 78. minutě po trestném kopu Lukáše Panovského se k míči dostal Michal Stratil a krásně pálil těsně nad Knínickou branku. V 81. minutě jsme zahrávali další trestný kop od levého rohového praporku, Lukáš Panovský poslal tvrdý přízemní míč, který Jaroslav Němec jen těsně neusměrnil do branky hostů Obrazekpotřetí, míč skončil těsně vedle. V 87. minutě se krásně při našem protiútoku uvolnil Lukáš Panovský, obehrál obránce a nádherně vypálil těsně po víko, brankář hostů však „vystřihl“ perfektní zákrok a míč vyrazil na rohový kop. Utkání tedy skončilo výsledkem 2:0 pro náš tým a my jsme po 14 dnech konečně opět bodovali.

Sumasumárum: V prvním poločase byl náš výkon hodně laxní a nudný. Měli jsme zpočátku hodně střeleckých příležitostí, ale trestuhodně jsme je zahazovali. Hosté začali tlačit až ve druhé polovině poločasu, ale naštěstí neskórovali. Ve druhém poločase jsme výkon hodně zlepšili a dle mého po zásluze strhli vítězství na naši stranu. Výborný výkon podal v naší brance a při svojí premiéře Lukáš Šperlín. Takže kluci, děkujeme a příští týden jedeme bojovat do Řeznovic.