DOLNÍ LOUČKY - VÍR 1:0 (1:0) - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

22. 7. 2007

V neděli, dne 22. 7. 2007 ve 14,00 hod., nastoupilo naše mužstvo mužů k dalšímu přátelskému utkání proti soupeři, který skončil v loňské sezóně na 5. místě ve III. třídě v Kraji Vysočina. Počasí se umoudřilo a byly tak tedy sice větrné, ale zároveň ideální podmínky pro dobrý fotbal.

Ihned od prvních minut jsme naznačovali, že budeme chtít hrát po zemi, kombinovat a vytvářet si šance. Hned z rozehrání po pár rychlých přihrávkách pronikl Jaroslav Brabec po pravém křídle, jeho přetažený centr však skončil až za hostující brankou. Dařilo se nám docela dobře kombinovat, ale ani hosté nehráli špatný fotbal. První vážnější šance v utkání přišla asi v 15. minutě, když po Obrazektrestném kopu Lukáše Panovského naskočil do hlavičkového souboje kapitán, Martin Špicl, bohužel na míč jen těsně nedosáhl. Vír zahrozil v průběhu první půlhodiny jen dvěma střelami těsně nad. Po trestném kopu Víru ve 30. minutě hasil před nabíhajícím útočníkem těsně Martin Špicl. Ihned vzápětí se dostali hostující hráči do přečíslení a střelu z vápna v poslední chvíli zablokoval opět Martin Špicl. Z protiútoku byl na hranici pokutového území sražen Stanislav Halas a následný trestný kop Lukáše Panovského skončil těsně nad břevnem hostující branky. Po pár minutách se postavil k dalšímu trestnému kopu zleva asi z 25-ti metrů Marek Lipovský, ani jeho střela se však do branky hostů nevešla. Ve 35. minutě jsme mohli slavit první branku utkání. Po levé straně zatáhl míč Lukáš ObrazekPanovský, naservíroval ho před sebe Janu Jarošovi, ten našel na malém vápně Martina Válka, který z otočky vymyslel finální přihrávku na penaltu Jaroslavu Němcovi, který nekompromisní střelou po břevno nedal šanci brankáři hostí - 1:0. Do konce poločasu se již nic vážnějšího nestalo.

Úvod druhého poločasu se sehrál ve středu pole. V 55. minutě měli hosté z Víru první ze série vyložených šancí. Po levé straně pronikl do našeho pokutového území levý křídelník, obtočil se kolem našich obránců a servíroval před prakticky prázdnou branku svému kolegovi, který však promáchl a míč do bezpečí dostali Martin Špicl s brankářem Kamilem Válkem. Poté po velikém nedorozumění nahrál malou domů Patrik Křenek, ObrazekKamil Válek však míč uchopil do rukou a byl z toho velmi nebezpečný nepřímý kop z 10-ti metrů. Ten naštěstí pro náš tým skončil nad naší brankou. Zanedlouho poté unikl Vírský pravý útočník a servíroval úplně volnému střednímu útočníkovi na malé vápno, jeho střelu však bravurně kryl Kamil Válek. V 70. minutě přišla další velká příležitost hráčů Víru. Trestný kop ze 20-ti metrů poslal jejich záložník do břevna a odražený míč odklidil do autu Martin Špicl. Z následného autového vhazování prodloužil útočník hlavou před branku, kde přišla další pohotová hlavička jen těsně mimo naše tyče. V 80. minutě vypálil z 25-ti metrů tvrdě Lukáš Panovský a jeho střelu jen se štěstím vyrazil na břevno a následný na roh hostující brankář. Z další akce po levé straně rozehrál nádherně skrz celé Obrazekvápno opět Lukáš Panovský a našel tak úplně volného Martin Válka, který tvrdě vypálil prakticky do prázdné branky. Hostující brankář však neuvěřitelně vyrazil jeho střelu na rohový kop. Jako přes kopírák poslal poté opět míč skrz vápno Lukáš Panovský a Jan Borkovec vystřelil bohužel jenom do prostřed branky, brankář Víru kryl. V posledních minutách už jenom po hezké kombinaci vypálil levou Martin Svoboda polostřelu, polocentr, na který bohužel žádný z našich hráčů nedosáhl. Konečný výsledek zní tedy 1:0.

Sumasumárum: Zápas nebyl sice nějak extra povedený, ale náš tým se snažil kombinovat, narážet míče a zbytečně je neztrácet. Oba soupeři předvedli Obrazekněkolik velice povedených akcí. Ze zápasu však plyne, že je nutné ještě do začátku soutěže zapracovat hodně na fyzické přípravě, protože tato u některých hráčů chyběla! Nakonec jsme celé utkání zvládli lépe než soupeř, ale pravdou zůstává, že remíza by mu asi slušela více.