DOLNÍ LOUČKY - VYSOKÉ POPOVICE 6:2 (3:1), 17. 8. 2008

17. 8. 2008

Naše branky: Michal Stratil 1:1, Jiří Had 2:1, Lukáš Panovský 3:1, Jaroslav Němec 4:1, Martin Válek 5:1, Jiří Had 6:1

Sestava: Karel Mičánek - Patrik Křenek (Jaroslav Válek), Michal Kroupa, Martin Špicl, Jaroslav Brabec - Martin Válek (Petr Štulpa), Martin Plachký, Michal Stratil, Lukáš Panovský - Jaroslav Němec (Rostislav Beránek), Jiří Had - další náhradník - Petr Záluský

neděli, 17. 8. 200816,30 hod., nastoupili naši muži po návratu ze soustředěni v Rapšachu proti týmu z Vysokých Popovic. Ve vzduchu vysela otázka, zda potvrdíme solidní výkon z úvodního utkání s Kupařovicemi a budeme opět bodovat.

Už od úvodních minut jsme začali velmi aktivně a vytvářeli si brankové příležitosti. Tu první měl v 10. minutě Jaroslav Němec, kterému po 50-ti metrovém sprintu perfektně naservíroval před branku Jaroslav Brabec. První jmenovaný však orazítkoval jenom pravou tyč branky hostů. Ve 20. minutě prohrál Martin Špicl na půlce souboj ObrazekPopovickým útočníkem, ten si následně obešel i Michala Kroupu a z ostrého úhlu prostřelil i našeho brankáře Karla Mičánka – 0:1. Ve 25. minutě byl důrazný v napadání Jiří Had, vybojoval míč a do uličky poslal Michala Stratila, který nekompromisně křižnou střelou vyrovnal – 1:1. Ve 30. minutě poslal zleva krásný nadýchaný centr před hostující branku Michal Stratil, na míč si naskočil Martin Plachký a jeho hlavičku zastavilo břevno. Odražený míč však s přehledem do protipohybu brankáři vrátil do sítě hlavou Jiří Had – 2:1. Asi ve 35. minutě zahrozili výjímečně hosté, když se do dalekonosné střely opřel jejich záložník. Střela však minula naši branku. Ve 38. minutě zahrával rohový kop Martin Válek a na tento si naskočil Jaroslav Němec, který však opět trefil jenom břevno branky Vysokých Popovic. Ve 40. minutě zahrával trestný kop z půlky Martin Špicl, jeho dlouhý pas Obrazekminul hostující obránce a Lukáš Panovský pravou nohou nedal brankáři šanci – 3:1. Ve 43. minutě mohlo být ještě veseleji, když si vyměnili míč Michal Stratil a Jiří Had, který dal ještě pod sebe na Martina Špicla, jenž vypálil ze 35-ti metrů, ale hostující brankář jen tak tak že vytěsnil míč na rohový kop. O minutu později perfektně pronikl po levé straně Lukáš Panovský, skluzem nacentroval a míč hlavou „poklidil“ do branky Jiří Had, bohužel branka nebyla uznána pro údajné opuštění míče mimo hrací plochu. Poločas zakončil ještě Michal Stratil, který krásně vypálil, ale jeho střelu brankář Vysokých Popovic vyrazil. Poločas tedy skončil lichotivým výsledkem pro náš tým v poměru 3:1.

Do druhé půle jsme opět vstoupili aktivně. V 50. minutě pronikal po pravé straně Jaroslav Němec, poslal před branku hostů prudký centr, který si před nabíhajícím ObrazekJiřím Hadem srazil do vlastní sítě hostující obránce – 4:1. V 52. minutě vyvezl míč do útočného pásma Martin Plachký, nahrál ještě Martinu Špiclovi, který špičkou kopačky vysunul Michala Stratila, jehož bodlo však mělo opačnou rotaci a těsně minulo branku hostů. V 58. minutě pronikal skrz Popovickou obranou půli Michal Stratil a svoje sólo zakončil nádhernou střelou pod víko, kterou vytěsnil konečky prstů hostující brankář na roh. V 60. minutě zprava zakřižoval dlouhý pas Jaroslav Němec na Lukáše Panovského, který poslal před hostující branku střílený centr na jehož konci stál Martin Válek a nekompromisně skóroval – 5:1. V 68. minutě vykopl míč Karel Mičánek, míč hlavou prodloužil Jaroslav Němec a Jiří Had křižnou střelou opět zvýšil skóre – 6:1. V 72. minutě se nebojácně prodral po pravé straně Martin Válek a našel před brankou zcela volného Jiřího Hada, jehož hlavička však Obrazekpostrádala razanci, takže si s ní Popovický brankář poradil. V 75. minutě vyslal Michal Stratil do průniku Jaroslava Brabce, který svůj útok zakončil střelou k tyči, kterou však hostující brankář zlikvidoval. O minutu později poslal míč zleva Martin Plachký na nabíhajícího Martina Špicla, který z voleje vypálil, ale jeho opačně falšovaná střela minula asi o metr pravý horní růžek hostující branky. V 80. minutě si zaběhl na pravé straně pro míč Rostislav Beránek, poslal před branku Vysokých Popovic centr, na jehož konci stál Martin Plachký, který v akrobatické pozici jen těsně minul levý horní růžek branky hostů. V 85. minutě využil špatného odkopu a následné dvojici chyb Jaroslava Válka a Jaroslava Brabce Popovický útočník a sám proti našemu brankáři se nemýlil – 6:2. V 86. minutě se do šance po rohovém kopu dostal Petr Štulpa, ale jeho střela těsně minula Obrazeklevou tyč hostující branky. V 88. minutě se dvakrát dostal k zakončení ve velkém vápně hostů Jiří Had, ale poprvé jeho střelu zastavilo tělo obránce soupeře a podruhé se míč odrazil od zad Petra Štulpy do zámezí. Konečné skóre tohoto utkání tedy zní – 6:2.

Sumasumárum: Utkání jsme měli jednoznačně ve svojí režii a byli jsme lepším týmem. Škoda některých individuálních chyb v naší obraně, ale i to se prostě stává a musíme na tom hodně zapracovat. Dalším mínusem bylo opět veliké množství neproměněných šancí v našem podání. Jinak si ale myslím, že jsme našim divákům předvedli solidní představení s pěknými brankami. Věřím, že se nám bude dařit i nadále.