DOLNÍ LOUČKY - VYSOKÉ POPOVICE 3:1 (1:1), 2. 5. 2010

2. 5. 2010

Naše branky: Václav Seyfert 1:0, Václav Burian 2:1, Václav Seyfert (penalta) 3:1

Sestava: Kamil Válek - Jaroslav Válek (Jaroslav Němec), Michal Kroupa, Martin Plachký, Václav Burian - Jan Mašek, Martin Mašek, Stanislav Halas, Václav Seyfert - Vratislav Kostelan, Jaroslav Melichar - další náhradníci - Jan Veselý, Jakub Juříček

ŽK: Vratislav Kostelan, Jan Mašek

Dne 2. 5. 2010 jsme na naší půdě přivítali tým z Vysokých Popovic, který aktuálně okupoval poslední příčku naší tabulky. Úkolem tedy bylo vyhrát a získat tři body, ale soupeře jsme rozhodně nemohli podcenit, protože v minulém kole překvapil vítězstvím na vlastním hřišti nad týmem Zbýšov „B“ v poměru 2:1. Stejně jak se nám v minulém kole podařilo zatlačit od prvních minut soupeře, tak jsme zahájili i dnešní zápas. Již ve 2. minutě si zaběhl do uličky Jaroslav Melichar, kam dostal časovanou přihrávku od Stanislava Halase a razantně vystřelil přízemní střelu, kterou však hostující brankář bravurně kryl. V 10. minutě zahájil svoje galapředstavení Václav Seyfert, který vyvezl  míč až z naší poloviny, před hranicí velkého vápna si míč narazil s Vratislavem Kostelanem a z úhlu zakončil levou nohou přesně, 1:0. Soupeř však dokázal z následné akce vyrovnat. Tentokrát si svoji slabší chvilku vybral náš brankář Kamil Válek, když lehký trestný kop z cca 25-ti metrů nedokázal udržet v náručí a dobíhající hostující útočník vyražený míč dorazil do prázdné brány, 1:1. Vyrovnávací branka dostala viditelně hosty do tempa a hru v poli vyrovnali, ale do gólové šance se nedostali.  My jsme do konce poločasu dokázali dvakrát hlavičkou zahrozit. Poprvé si na roh naskočil Václav Burian, ale zakončil jen těsně nad. Podruhé si na centrovaný míč od Vratislava Kostelana naskočil Martin Mašek, ale ten mu sklouzl z hlavy a jen lehce míč trknul do rukavic hostujícího brankáře.

Do druhého poločasu jsme naskočili opět s vervou, tuto naši převahu jsme však narozdíl od prvního poločasu dokázali udržet do konce zápasu. Ve 47. minutě zatáhl míč po pravé straně Václav Seyfert, na jeho nadýchaný centr si naskočil Jaroslav Melichar, ale svoji jasnou šanci nedokázal přesně zakončit. V 50. minutě jsme zahrávali další roh, ten zakončoval hlavou Martin Mašek, ale opět nad bránu soupeře. O osm minut později se před hranicí velkého vápna hezky uvolnil Jaroslav Melichar a vyslal nebezpečnou střelu na bránu soupeře, tuto hostující brankář pouze vyrazil, ale k dorážce se nikdo z našich hráčů včas nedostal. V 70. minutě konečně udeřilo. Vratislav Kostelan zahrával další ze série trestných kopů, tento však posadil přesně na hlavu Václava Buriana, který se ve svém zakončení nemýlil, 2:1. O pět minut později opět zatáhl  míč po pravé straně agilní Václav Seyfert a centroval na vzdálenější tyč, kde byl na rohu malého vápna osamocen Vratislav Kostelan, ale míč z první napálil jen pánu bohu do oken. V 80. minutě se do ojedinělé šance dostali hosté, když se ke střele z penalty dostal hostující hráč, tuto však na poslední chvíli srazil na roh Jan Mašek. V 82. minutě se k odraženému míči ve velkém čtverci dostal vystřídavší Jaroslav Němec, zakončoval technicky k tyči ale chybělo mu pár centimetrů ke vstřelení branky. V 89. minutě prodlužoval Jaroslav Melichar hlavou dlouhý míč na Jaroslava Němce, který se řítil sám na bránu hostí, ale v jasné šanci byl zezadu sražen a následovala penalta. K té se postavil dnes velmi aktivní Václav Seyfert a po panenkovsku ji proměnil a tím završil dnešní výsledek, 3:1.

Sumasumárum: Povinnost jsme splnili a získali tři body. Především ve druhém poločase jsme předváděli kopanou, která se  musela líbit. Myslím, že za dnešní výkon si zaslouží pochvalu celý tým, ale Václav Seyfert, který byl dnes k neudržení, si však určitě zaslouží vyzdvihnout. Zdá se, že jeho přesun ze středu zálohy na kraj mu jen prospěl...