DOLNÍ LOUČKY - ZAKŘANY 2:0 (2:0), 26. 5. 2013

26. 5. 2013

Naše branky: Jaroslav Melichar 1:0, Jaroslav Melichar 2:0

Sestava: Aleš Weinfurter - Lukáš Veselý, Martin Mašek, Václav Burian (Miloš Zedník), Martin Špicl - Jan Mašek (Dan Foltýn), Jiří Mašek, Michal Kroupa, Václav Seyfert - Jaroslav Melichar, Jan Kožina - další náhradníci - Martin Plachký, Martin Midrla

V dalším mistrovském utkání zavítaly na náš pažit Zakřany. Tento velice fotbalový tým jsme chtěli porazit a udržet tak na našich kopačkách skvělou fotbalovou pohodu. Již ve 2. minutě utekl po levé straně Václav Seyfert, necentroval na Jaroslava Melichara, který v jasné pozici místo voleje volil zpracování a obránce stihnul uklidit do zámezí. V další akci již jsme byli úspěšní, odražený míč vracel 30-ti metrovým centem na Jaroslava Melichara Martin Špicl a druhý jmenovaný hlavou přehodil brankáře hostí - 1:0. Poté jsme se zbytečně stáhli a hra probíhala především ve středu pole. Ve 25. minutě pak centroval z pravé strany Jaroslav Melichar, Jan Kožina hlavičkoval, ale míč se jen otřel o tyč a skončil v zámezí. Soupeř se do jediné vážnější akce dostal asi ve 30. minutě, ale centr na zadní tyč naštěstí útočník vyslal jen do boční sítě. Ve 35. minutě přešel skvěle po levé straně Václav Seyfert přes 3 protihráče a pod sebe přihrál Jaroslavu Melicharovi, který s přehledem zvyšoval skóre - 2:0.

Druhý poločas přinesl z naší strany výrazně více příležitostí, bohužel, v koncovce se nám nedařilo. Ve 48. minutě se tradičně uvolnil přes protihráče Jan Kožina, ale jeho projektil letěl jen těsně nad. V 55. minutě přihrál Jaroslav Melichar do uličky Janu Kožinovi, ten prováhal a přihrál Michalu Kroupovi, který však vhodný okamžik, kdy soupeřův brankář ležel promeškal a nic z toho nebylo. Po pár minutách opět zakončoval Jan Kožina, ale gólman jej vychytal. Stejně tak skončil hlavička Michala Kroupy po skvělém centru od Václava Seyferta. Poté opět po zpětné přihrávce zakončoval Michal Kroupa, ale v jasné pozici střelu srazil obránce. V 70. minutě zahrával ze 30-ti metrů trestný kop Jiří Mašek, ale jeho rána skončila jen těsně v boční síti soupeřovi svatyně. V 75. minutě zahrozily také Zakřany, ale jejich nájezd z úhlu vyrazil s přehledem Aleš Weinfurter. V 80. minutě parádně vypálil odražený míč Jiří Mašek, ale pouze razítkoval pravou tyč. O pět minut později se opět opřel do míč špílmachr Jiří Mašek, ale jeho ránu na první tyč s obtížemi vyrazil na roh soupeřův gólman. O minutu později se po ojedinělém brejku opět vyznamenal Aleš Weinfurter a zlikvidoval tak protiútok Zakřanů. V 88. minutě parádně centroval z pravé strany Miloš Zedník, našel hlavu Jaroslava Melichara, ale ten z metru trefil jen soupeřova hráče. V poslední minutě pak po rohu zakončoval v dobré pozici Martin Mašek, ale míč skončil vysoko nad.

1. Oslavany 21 15 2 4 55: 35 47   ( 14)

2. Dolní Loučky 21 13 3 5 54: 22 42   ( 9)

3. Mělčany 22 11 4 7 52: 43 37   ( 4)

4. Zastávka B 21 11 4 6 36: 27 37   ( 4)

5. Troubsko 20 9 5 6 40: 37 32   ( 2)

6. Lažánky 20 8 5 7 31: 26 29   ( -1)

7. Zakřany 21 8 3 10 44: 48 27   ( -3)

8. Deblín 20 7 5 8 33: 36 26   ( -1)

9. Řeznovice 21 73 4 10 48: 46 25   ( -8)