DOLNÍ LOUČKY - ZAKŘANY 5:2 (4:0), 22. 4. 2007

22. 4. 2007

Dne 22. 4. 2007 v 16,30 hod. za krásného slunečného počasí jsme sehráli další mistrovské domácí utkání s týmem Zakřan. Jednalo se o přímý souboj o 6. příčku v tabulce, takže jsme moc chtěli rozšířit naši třízápasovou šňůru bez ztráty bodu o další krok.

Do utkání jsme vstoupili bravurně a jasně jsme chtěli ukázat soupeři, kdo je na hřišti pánem. Po závaru před hostující brankou dobře hlavičkoval Michal Kroupa, jehož střelu jenom vyrazil hostující brankář a obránce si míč srazil sám do svojí „svatyně“. Branka nás uklidnila a my i nadále pokračovali ve svojí kombinační hře. V 15. minutě zahrával Lukáš Panovský první trestný kop z pravé strany. Jeho Obrazekkrásnou střelu vyrazil brankář jenom na břevno, míč se dostal k Martinu Špiclovi, který z otočky tvrdě vypálil levou nohou a míč zastavila až síť hostující branky2:0. Pokračovali jsme i nadále v překrásném vystoupení a po dalších 15 minutách přišel další trestný kop zprava. K míči se opět postavil Lukáš Panovský a jeho nádherná střela vymetla pravou „pavučinu“ branky hostí – 3:0. Stále jsme tvořili, ale v koncovce jsme byli nepřesní. Asi 5 minut před koncem první půle si hezky zakombinovali Jakub Duchoň a Jaroslav Brabec, který poslal nádhernou přihrávku Marku Lipovskému a ten potvrdil střeleckou formu krásnou a přesnou střelou k pravé tyči – 4:0. Tímto výsledkem taky poločas skončil.

ObrazekDo druhé půle jsme vstoupili s tím, že nesmíme chybovat a pokud možno dohrát utkání v klidu. Ihned na začátku jsme měli několik slibných příležitostí, ale zakončení nebylo přesné. Další klíčový okamžik utkání se stal asi v 50. minutě, kdy vystřelil Marek Lipovský, vyražená střela se dostala k Jaroslavu Němcovi, který střílel do prázdné branky, bohužel chyběla razance a s míčem si poradil hostující brankář. Ihned z protiútoku však zaběhl hostující útočník do šestnáctky domácích, obešel stopera Martina Špicla a nahrál na úplně volné pravé křídlo, pro které nebyl žádný problém snížit – 4:1. Poté vystřídal Jaromír Panovský a Michal Kroupa se musel stáhnout na post předstopera. Od tohoto okamžiku nás hosté začali ve středu pole přehrávat. My jsme však vytvářeli další a další příležitosti. Dvakrát nádherně, ale nepřesně střílel opět ObrazekLukáš Panovský. Šance střídajícího Martina Válka a Marka Lipovského z bezprostřední blízkosti skončili vedle resp. zákrokem hostujícího brankáře na roh. Asi v 80. minutě hosté rozehráli zleva, centrovaný míč zaletěl za naši obranu a střelu útočníka z ofsajdové pozice bravurně vyrazil Martin Plachký na rohový kop. Zanedlouho poté se však hosté už mohli radovat, průnik záložníka skončil krásnou střelou na tyči a následné doražení nechytatelnou ranou v naší síti4:2. Poté jsme hru opět uklidnili a v poslední minutě po nešetrném zákroku hostujícího obránce zahrával Lukáš Panovský další trestný kop z pravé strany. Překrásná střela tentokráte vymetla levou "pavučinu" a tak také zapečetila výsledek na konečných 5:2.

ObrazekSumasumárum: Vynikající výkon celého týmu v první půli byl opravdu bravurní. Všichni jsme dřeli na maximum a výsledkem byly 4 krásné branky. Začátek druhé půle byl sice sympatický, ale stažením Michala Kroupy ze střední zálohy se bohužel hosté čím dál více dostávali do přečíslování. Obdrželi jsme zbytečné, ale dá se říci zasloužené branky, ale naopak při trošce štěstí jsme mohli minimálně další 3 přidat. Nakonec padla alespoň jedna, tedy pátá, která ale stála zato. Lukáš Panovský opět střelecky koncertoval.