DOLNÍ LOUČKY - ZAKŘANY 6:0 (2:0), 28. 10. 2007

28. 10. 2007

V neděli, dne 28. 10. 2007 ve 14,00 hod., sehráli naši muži svoje poslední podzimní domácí utkání proti skvělému soupeři ze Zakřanů. Všichni moc dobře věděli, že přijel 4. celek naší soutěže a to slibovalo skvělou podívanou dvou vyrovnaných celků.

Na velmi těžkém terénu jsme do utkání vstoupili skvěle. Ve 2. minutě dostal skvělou přihrávku Martin Válek, ale jeho tvrdou ránu kryl brankář hostů a tím započal dnes svoje skvělé vystoupení. V 5. minutě byli nuceni hosté pod tlakem odehrát na rohový kop, ke kterému se postavil Jaroslav Válek, a našel Obrazeknaskakujícího Petra Voznicu, ale jeho krásnou hlavičku opět kryl brankář Zakřanů. Asi o dvě minuty později rozehrál trestný kop z půlící čáry Jaroslav Válek a našel bratra Martina, jehož hlavička skončila jen těsně nad brankou hostů. V 8. minutě se postavil k trestnému kopu zprava Lukáš Panovský a poslal skvělý tvrdý centr na branku Zakřanů, který až z brankové čáry vyhlavičkoval hostující obránce. O minutu později sebral po chybě hostů míč Jaroslav Brabec, ale jeho krásnou přízemní střelu zastavil opět skvělý hostující brankář. Ve 12. minutě napálil krásně trestný kop zleva Lukáš Panovský, ale i jeho pokus kryl Zakřanský brankář. V 15. minutě jsme sehráli před velkým vápnem skvělou kombinaci a na Obrazekjejím konci byl Martin Mašek, jehož střela jen těsně minula pravou tyč hostující branky. V 18. minutě poprvé zahrozili hosté, jejich záložník prošel přes půl hřiště přes 3 naše hráče, dostal se do úhlu a pokusil se přehodit našeho brankáře Kamila Válka, ten však jeho pokus bravurně vyrazil na rohový kop. Tento naše obrana odehrála do bezpečí. Ve 20. minutě vysunul Lukáš Panovský skvělou přihrávkou do brejku Martina Maška a ten našel před brankou volného Jaroslava Němce, pro kterého nebyl problém zasunout míč do prázdné svatyně hostů - 1:0. Ve 25. minutě se po našem rohu dostal k zakončení i Patrik Křenek, ale jeho střela skončila vysoko nad brankou. Ve 30. minutě zahrávali ObrazekZakřany rohový kop, na který si na zadní tyči naskočil jejich útočník a Kamil Válek na brankové čáře vyrazil míč, který následně odkopl do bezpečí Jaroslav Brabec. V této etapě byli nebezpeční i hosté, ale jejich 3 pokusy o výpady hasil skvělými zákroky kapitán Martin Špicl. Ve 40. minutě zabojoval ve středu pole o míč Martin Mašek a vyslal do brejku Martina Válka, který se řítil sám proti Zakřanskému brankáři a poslal míč podél něho do branky - 2:0. Tento výsledek jsme si pohlídali až do konce poločasu.

Do druhé půle jsme naskočili s tím, že výsledek pojistíme a klidu následně dohrajeme důležité utkání do konce. Prvních 10 minut se odehrálo především ve Obrazekstředu pole a hosty jsme téměř do ničeho nepustili. Naopak jsme během těchto chvil mohli rozhodnout, když všechny samostatné nájezdy Jaroslava Brabce zlikvidoval brankář hostů (celkem 3). V 55. minutě vybojoval míč před vápnem hostů Martin Mašek, našel Jaroslava Němce, který tvrdou a přesně mířenou křižnou střelou z 25-ti metrů zvýšil naše vedení - 3:0. V 60. minutě skvěle sbalil míč na pravé straně Jaroslav Válek, poslal krásný nadýchaný centr do pokutového území, na zadní tyči vracel hlavou Lukáš Panovský na Marka Lipovského, který ale otočku uspěchal a přestřelil prázdnou branku. O pět minut později nás hosté výjimečně přečíslili a po pravé straně utekl jejich útočník, který krásné centroval po zemi Obrazekpřed branku na nabíhající spoluhráče, ale jeho úmysl skvěle skluzem zlikvidoval výborný Martin Špicl na rohový kop. V 75. minutě unikal Jaroslav Brabec, ale byl nekompromisně zastaven hostujícím hráčem, který byl odměněn druhou žlutou kartou a musel jít do sprchy. V 77. minutě unikl výborně hrající Martin Mašek, našel unikátně Lukáše Panovského, který vypálil z velkého vápna podél brankáře Zakřanů - 4:0. V 82. minutě jsme sehráli další výbornou akci, když opět nahrával Martin Mašek, míč od něj obdržel na vápně Martin Válek a z otočky vypálil přesně k tyči - 5:0. V 87. minutě po našem rychlém protiútoku vyslal opět Martin Mašek skvěle Marka ObrazekLipovského, který se řítil sám na brankáře od půlky a nemýlil se - 6:0. Do konce poločasu jsme měli ještě dvě slibné příležitosti, ale branku se nám již vsítit nepodařilo.

Sumasumárum: Odehráli jsme jeden z nejlepším zápasů letošního podzimu. Celý tým na tomto těžkém terénu bojoval a zaslouženě to přineslo svoje ovoce. Úspěch slavila kombinační hra po zemi a konečně jsme proměňovali šance. Pravdou je, že velká spousta jich zůstala neproměněna. Velký dík nám patří i ze strany diváků a my už se můžeme soustředit na "zápas podzimu" příští týden v Moravských Knínicích.