DOLNÍ LOUČKY - ZAKŘANY 5:3 (1:2), 31. 1. 2010 - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

31. 1. 2010

Naše branky: Michal Kroupa 1:1, Václav Burian 2:2, Jaroslav Němec 3:2, Stanislav Jaroš 4:2, Stanislav Halas 5:3

Sestava: Aleš Weinfurter - Jaroslav Válek (Jindřich Hruška), Martin Špicl, Vratislav Kostelan, Václav Burian - Jiří Had, Stanislav Halas, Michal Kroupa, Martin Plachký - Stanislav Jaroš, Jaroslav Němec

V neděli, 31. 1. 2010 ve 13,00 hod., sehráli naši muži první letošní přátelské utkání na umělé trávě v Brně – Janouškově ulici s týmem Zakřanů.

Od úvodního hvizdu byl soupeř aktivnější a vyvrcholením byla rychlá branka v první minutě po promáchnutí míče naším brankářem Alešem Weinfurterem a následném doražením soupeřova útočníka – 0:1. Hráli jsme trpělivě a brzy vyrovnali hru. Ve 40. minutě poslal Jiří Had krásný centr do pokutového území soupeře, prodloužil jej hlavou Stanislav Jaroš a na konci akce byla přesná hlavička sběhnuvšího Michala Kroupy – 1:1. I nadále jsme byli lepším týmem, ale Zakřanům vyšel rychlý brejk v poslední minutě první půle a přečíslení nekompromisně využily – 1:2. Tímto výsledkem také první dějství skončilo.

Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a tlačili jsme se čím dál více dopředu. V 60. minutě rozehrál akci po pravé straně Jiří Had, vysunul Vratislava Kostelana a ten našel přesně hlavu Václava Buriana, který nekompromisně vyrovnal – 2:2. V 65. minutě utekl opět rychlík Vratislav Kostelan a sám před brankářem ještě vybídl ke skórování Jaroslava Němce, ten této příležitosti využil – 3:2. V 70. minutě zahrával trestný kop zprava Jiří Had, našel přesně hlavu Vratislava Kostelana, jehož střelu ještě Zakřanský brankář vyrazil, ale dobíhající Stanislav Jaroš již byl nekompromisní – 4:2. V 75. minutě ještě dokázal soupeř korigovat utkání, když lehkou střelu podcenil Aleš Weinfurter a míč skončil za jeho zády – 4:3. V 85. minutě zatáhl míč po pravé straně Vratislav Kostelan, míč naservíroval před branku soupeře a doklepával Stanislav Halas – 5:3. Tímto výsledkem také utkání skončilo.

Sumasumárum: Utkání jsme začali vlažně a soupeře jsme nechali příliš hrát. Postupem času jsme přebírali iniciativu a ve druhém poločasu jsme již dominovali. Na to, že to bylo letos vůbec první utkání myslím, že to nebylo špatné.