DOLNÍ LOUČKY - ZASTÁVKA B 4:0 (1:0), 29. 4. 2012

29. 4. 2012

Naše branky: Martin Mašek 1:0, Martin Plachký 2:0, Martin Mašek 3:0, Michal Kroupa 4:0

Sestava: Aleš Weinfurter - Jaroslav Němec, Martin Plachký, Václav Burian (Jiří Mašek), Martin Špicl - Jan Mašek, Martin Mašek, Michal Kroupa, Miloš Zedník - Jaroslav Melichar (Tomáš Černý), Jan Borkovec

V dalším mistrovském utkání jsme na domácím hřišti přivítali rezervní tým Zastávky. Věděli jsme, že nás čeká velmi silný a fotbalový tým a v tomto duchu také utkání začalo. Soupeř si vytvořil během prvních minut hned 3 velké příležitosti, ale Aleš Weinfurter v brance přímo kouzlil. Ihned v úvodu vypálil osamocený útočník Zastávky a jeho střela "lízala" břevno. Ve druhé situaci nás Zastávka "vyťukala" a Aleš vychytal bravurně střelu osamoceného útočníka. Za chvíli náš brankář skvěle vytáhl i tečovaný trestný kop soupeře na roh. Poté se konečně hra vyrovnala a asi ve 20. minutě kopal trestný kop ze 25-ti metrů Martin Mašek a technickou střelou k tyči nachytal hostujícího brankáře "na hruškách" - 1:0. Do konce první půle jsme se dostali ještě do několika slibných situací, ale ani jedna neskončila za zády gólmana hostů.

Ve druhém poločase se již začalo hrát prakticky jen na jednu branku. Zastávce již jako by došly síly a bylo jen otázkou času, kdy nějaký ten gól přidáme. Nejdříve parádně vypálil Jaroslav Melichar k levé tyči, ale brankář soupeře míč vytěsnil na roh. Asi v 60. minutě byl ve vápně faulován kapitán Michal Kroupa a penaltu s přehledem proměnil Martin Plachký - 2:0. Za chvíli si zaběhl na přetažený centr na levo Jaroslav Melichar, míč z velkého úhlu pohotově vracel před branku, ale zastavila jej tyč. Průnik Martina Plachkého byl zakončen nepřesně. Asi v 70. minutě šel do sprch po nevybíravém faulu na Martina Plachkého hostující záložník a soupeř tak dohrával o deseti. Po několika minutách skvěle vysunul Jan Mašek bratra Martina a ten technickou střelou okolo brankáře zvýšil vedení - 3:0. Poté vybídl ke skórování Jaroslav Melichar Jana Borkovce, kterému dal zpětnou přihrávku, ale druhý jmenovaný vypálil z dobré pozice vysoko nad. Za pár minut na stejného hráče zývala prázdná branka, ale Honza trestuhodně netrefil. Ani následný průnik Jaroslava Němce a jeho rána se do branky nevměstnala. Stejně tak dopadla podobná akce Jana Maška. Poté se nadechl k velkému sólu Martin Mašek, ale na místo ideální přihrávky do šance Tomáši Černému nakonec první jmenovaný pálil vedle. Za minutu se řítil sám na brankáře Jan Borkovec, ale v rozhodující chvíli upadl. Stejný hráč poté zablokoval špatný výkop brankáře, ale jeho střela skončila v boční síti. Utkání tak zapečetil po skvělé přihrávce od Jiřího Maška Michal Kroupa, který parádní technickou ránou vymetl levou šibenici branky Zastávky - 4:0. Tímto výsledkem také utkání skončilo.

1. Střelice 19 17 1 1 65: 23 52   ( 22)

2. Lažánky 19 13 3 3 47: 23 42   ( 15)

3. Dolní Loučky 19 13 1 5 49: 25 40   ( 13)

4. Oslavany 19 11 2 6 57: 42 35   ( 8)

5. Zakřany 19 10 0 9 57: 47 30   ( 0)

6. Troubsko 19 9 2 8 43: 33 29   ( 2)

7. Řeznovice 19 8 2 9 57: 46 26   ( -4)

8. Drásov 19 6 7 6 43: 41 25   ( -2)