DOLNÍ LOUČKY - ZASTÁVKA B 1:3 (0:2), 28. 9. 2008

28. 9. 2008

Naše branka: Jaroslav Němec 1:2

Sestava: Karel Mičánek - Jaroslav Válek (Pavel Jašek), Michal Kroupa, Radek Vystrčil, Patrik Křenek - Jaroslav Brabec (Rostislav Beránek), Martin Plachký, Lukáš Panovský - Jiří Had (Miloslav Jašek), Michal Stratil, Jaroslav Němec - další náhradník - Martin Špicl

ŽK: Jiří Had

neděli, 28. 9. 200816,00 hod., sehráli naši muži další mistrovské utkání na domácím trávníku, ve kterém přivítali vedoucí mužstvo soutěže – tým Zastávka „B“. Čekali jsme velmi obtížného soupeře a pevně jsme věřili, že ho o nějaké ty bodíky obereme.

Ale soupeř nám ihned od samého začátku utkání ukázal, kdo bude v tomto utkání pánem. V 5. minutě ztratil míč u levé čáry Lukáš Panovský a rychlé hostující křídlo se řítilo samo na Karla Mičánka, naštěstí následná křižná rána minula naši svatyni. O minutu později z levé strany nacentroval záložník soupeře před naši Obrazekbranku a jeho spoluhráč v jasné pozici naštěstí míč minul. V dalších pěti minutách pak Zastávka zahrozila dvakrát hlavou, poprvé z rohu, podruhé po centru z pravé strany, pokaždé však minula cíl. V 16. minutě utekl hostující útočník, obtočil se okolo Michala Kroupy a celou akci hasil výborným zákrokem Jaroslav Válek na roh. Ve 26. minutě rozjel soupeř další rychlou akci po levé straně, následný centr ještě zastavil Michal Kroupa, ale následnou křižnou ránu musel výborným zákrokem hasit Karel Mičánek a posléze Lukáš Panovský odehrál do bezpečí. Ve 31. minutě jsme poprvé zahrozili my, když dlouhý míč dokázal ještě doběhnout Jiří Had, nacentroval a Lukáš Panovský v dobré pozici na dlouhou nohu bohužel přestřelil. O minutu později Lukáš Panovský výborně uvolnil Jaroslava Němce, ale ten v rozhodujícím okamžiku míč špatně zpracoval. Ve 35. minutě Obrazekprohrál souboj na půlící čáře Jaroslav Válek, hostující útočník obehrál i Michala Kroupu a poslal přesný centr před naši branku, kde pro jeho kolegu nebyl problém zakončit – 0:1. Ve 38. minutě zahrál soupeř další nebezpečný rohový kop, naše obrana míč odhlavičkovala jenom na velké vápno, kde se do míče opřel hráč Zastávky, ale střela proletěla jenom nad naší svatyní. Ve 40. minutě utekl po pravé straně Jaroslav Brabec, přetáhl centr na Jaroslava Němce, který vrátil na Michala Stratila, jenž uvolnil ještě lépe postaveného Jaroslav Brabce, ale jeho střela trefila jen boční síť branky soupeře. Ve 43. minutě ztratil míč na půlící čáře Michal Stratil, obránce Zastávky poslal krásný přízemní pas, jímž uvolnil spoluhráče, který obešel Karla Mičánka a do prázdné branky zvýšil vedení soupeře – 0:2. Do kabin jsme šli tedy za nepříznivého stavu a dvoubrankového manka.

ObrazekVe druhém poločase se již hra dosti vyrovnala a začali jsme býti nebezpeční i my. Prvních 20 minut druhého poločasu přineslo jen několik nepřesných pokusů na obou stranách. V 62. minutě zahrál rohový kop zprava Michal Stratil, Martin Plachký vyskočil nejvýše a jeho nahrávku přetavil z otočky v krásnou branku „pod víko“ Jaroslav Němec – 1:2. V 67. minutě jsme rozehráli další rychlou akci, kterou započal Jiří Had, našel Jaroslava Brabce, který uvolnil Jaroslav Němce, jenž tváří v tvář brankáři soupeře však nebyl úspěšný a byl z toho jenom další roh. V 82. minutě jsme ztratili míč opět ve středu pole, ten „sbalil“ levý křídelník Zastávky, obešel si nečekaně i Michala Kroupu a sám před brankářem Karlem Mičánkem nezavával – 1:3. V poslední minutě utkání ještě zahrál autové vhazování ObrazekMichal Stratil na Lukáše Panovského, ten přetáhl centr na Radka Vystrčila, který uvolnil Jaroslava Němce, jenž však z otočky minul branku soupeře. Utkání tedy skončilo naší porážkou 1:3.

Sumasumárum: V tomto utkání byl soupeř bohužel nad naše síly, prakticky v celém utkání udával tempo hry a přehrával nás v osobních soubojích. Dělal minimum chyb, kterých jsme my bohužel vyrobili velké množství. I přesto bychom měli klukům poděkovat za statečné výkony proti tomuto fotbalovějšímu soupeři.