DOLNÍ LOUČKY - ZBÝŠOV B 1:3 (1:0), 30. 5. 2010

30. 5. 2010

Naše branka: Václav Burian 1:0

Sestava: Kamil Válek - Jaroslav Válek (Jakub Juříček), Michal Kroupa, Martin Plachký, Václav Burian - Jaroslav Melichar, Václav Seyfert, Martin Mašek, Jan Veselý (Stanislav Jaroš) - Jaroslav Němec (Jan Mašek), Vratislav Kostelan

ŽK: Václav Burian

Dne 30. 5. 2010 jsme na domácím trávníku  přivítali tým Zbýšov „B“, který byl před tímto kolem v tabulce jen o dvě příčky před námi a kde máme našeho velmi dobrého kamaráda a skoro "našeho hráče" Hruštičku. Utkání jsme začali v dobrém tempu a již v 5. minutě se první střelou prezentoval Václav Seyfert, který se svým typickým způsobem uvolnil na hranici 25 metrů, ale jeho střela šla vysoko nad bránu soupeře. V 10. minutě se dostal k centru z levé strany Jan Veselý, ale tento nedokázal Martin Mašek hlavou usměrnit mezi tři tyče. O pět minut později vybojoval na půlce hřiště míč Jaroslav Válek, posunul ho do levé strany na Jana Veselého, který opět centroval do vápna soupeře a ten dokázal usměrnit hlavou přesně k tyči soupeřovy branky Václav Burian, 1:0. Hra v poli byla vyrovnaná, ale hostující hráči se do přímého ohrožení naší brány nedostávali. Hrozili pouze z centrovaných míčů, které však dokázala naše obrana spolehlivě odvracet. Ve 23. minutě posílal Vratislav Kostelan další nebezpečný centr před bránu soupeře, ke kterému se nikdo z našich hráčů nedostal, ale dezorientovaný hostující obránce odvracel tento míč do břevna své svatyně. Hostující hráči se v podstatě do jediné vyložené šance v prvním poločase dostali až v 38. minutě, když si na trestný kop zaběhl náš kamarád Jindra, ale z malého vápna nedokázal usměrnit míč do naší brány. V prvním poločase byli asi o malinko herně lepší hosté. Nám však fungovala skvěle obrana, ale vázla kombinace směrem dopředu.

Hosté se během poločasové přestávky dostatečně nabudily a dokázali již v 49. minutě vyrovnat. Rychlý hostující levý záložník si zaběhl na míč mezi obránce a zakončil přesně k tyči, 1:1. O pět minut později se prezentoval vystřídavší Stanislav Jaroš, který utekl po svém pravém křídle, potáhl míč a vypustil svoji pumelici, která bohužel jen sklouzla po spojnici soupeřovy brány. V 60. minutě se ve velkém vápně soupeře k odraženému míči dostal Jan Mašek, ale napálil jej v dobré pozici jen do boční sítě. Za dalších deset minut později zahrávali hosté sporný trestný kop z úrovně 18 metrů a střílející hráč dokázal svoji střelu usměrnit do růžku naší branky, 1:2. V této fázi utkání jsem dostávali soupeře pod tlak, ale ten dokázal odolávat a kontroval rychlými brejky. Jeden z nich se jim povedl v 80. minutě, když se soupeřův hráč dokázal prosmýknout středem naší obrany a svoji brankovou šanci využil, 1:3. V 87. minutě jsme mohli snížit skóre, když se v malém vápně soupeře dostal k odraženému míči Martin Mašek, ale svoji šanci nedokázal proměnit v branku. V 90. minutě mohli naopak zvýšit hosté, když z dalšího brejku se řítil osamocen na našeho brankáře hostující útočník, ale svoji střelu namířil vedle tyče naší brány.

Sumasumárum: Utkání se hrálo na velmi těžkém podmáčeném terénu na kterém byla kombinační hra ztížená. Herně byli hostující hráči určitě lepší, ale my jsme si dokázali vytvořit více brankových příležitostí, bohužel hostující tým byl v proměňování šancí efektivnější. Jedním z rozhodujících faktorů utkání byla určitě fyzická zdatnost, ve které byli hostující jednoznačně lepší a nad tím by jsme se měli zamyslet ...