DOLNÍ LOUČKY A - DOLNÍ LOUČKY B 7:3 (2:2), 3. 6. 2007

3. 6. 2007

Dne 3. 6. 2007 v 17,00 hod. se uskutečnilo přátelské utkání mezi týmy Dolní Loučky "A" a Dolní Loučky "B". Zápas měl vyplnit naši mezeru mezi mistrovskými utkáními. Do týmu "B" sezval organizátor Martin Špicl to nejlepší, co současný stav v Dolních Loučkách nabízí. Tým byl tvořen bývalými zdejšími výbornými hráči, dorostenci, kteří momentálně hrají v Tišnově a hráči, kteří z nějakých důvodů na fotbal nemají čas.

Ihned od začátku nám B-tým začal dokazovat, že nepřišel hrát "druhé housle" a hodně nám začal zatápět. Jejich rychlý přechod z obrany do útoku byl úžasný. Dostali se do několika přečíslení, ale jejich střely končili mimo tyče, nebo si s nimi poradil Martin Plachký. V 10. minutě dostal krásnou přihrávku Martin Koloc, dokázal se prosadil přes Jaroslava Válka a levou nohou obstřelil našeho Obrazekbrankáře Martina Plachkého - 0:1. Netrvalo dlouho a asi za 5 minut poslal vysoký centr z levé strany asi ze 40-ti metrů Lukáš Panovský, brankář B-týmu Miroslav Šmarda jej podcenil a ten skončil v síti - 1:1. O 5 minut později jsme sehráli krásnou akci, na jejímž konci byl opět Lukáš Panovský, který nádherně odcentroval a míč "poklidil" hlavou do sítě Marek Lipovský, bohužel mu rozhodčí Oto Klemera zapískal ofside. V 25. minutě vyvážel míč kapitán Martin Špicl, přešel přes 3 hráče, ale míč mu sebral výborný Martin Koloc, využil svého důrazu a přešel i přes Jaroslava Němce a Michala Kroupu a pohodlně dostal B-tým opět do vedení - 1:2. Ve 35. minutě jsme rozehrávali rohový kop, míč byl odhlavičkován obranou, dostal se zpět na pravou stranu, kde si jej zasekl Marek ObrazekLipovský, po zemi našel Martina Špicla a ten střelou z voleje od břevna vyrovnal - 2:2. Poté krásně vypálil z 25 metrů Martin Válek, ale jeho střela jen těsně minula cíl. Na druhé straně jsme mohli lovit míč ze sítě potřetí, kdy se na levé straně uvolnil Jan Jaroš, necentroval před bránu a do prázdné brány měl hlavičkovat Bohuslav Žák. Tomu však v poslední chvíli ukopl míč na roh Patrik Křenek. V poslední minutě tvrdě vypálil Martin Válek, Miroslav Šmarda jen s obtížemi vyrazil míč na břevno a následnou střelu poslal nad Jaroslav Brabec.

Do druhé půle jsme šli s cílem uklidnit hru, dát míč na zem a utkání rozhodnout. Asi po 5 minutách však B-tým opět udeřil. Rozehráli krásnou akci po levé straně, k míči se dostal Attila Nemeš, který asi z 25 metrů vypálil křižně a "vymetl Obrazekpravou pavučinu" naší branky - 2:3. Prakticky ihned poté jsme rozehráli po levé straně, míč zatáhl Lukáš Panovský, nádherně našel Marka Lipovského, který zkušeně poslal míč do protipohybu brankáře Miroslava Šmardy - 3:3. Netrvalo dlouho a oba zmiňovaní hráči si zopakovali akci jako přes kopírák a bylo z toho naše vedení - 4:3. Chvíli nato se po krásně sehrané kombinaci dostal do samostatného úniku Marek Lipovský, ale jeho střelu bravurně zlikvidoval Miroslav Šmarda. Na druhé straně po rohovém kopu naskočil na míč nádherně Martin Mašek a trefil spojnici naší branky. V 65. minutě se k trestnému kopu z asi 25 metrů postavil Lukáš Panovský, obstřelil přízemní dělovkou zeď, míč s obtížemi vyrazil před sebe Miroslav Šmarda a dorážející Martin Špicl na dlouhou nohu nedokázal Obrazekzvednou míč. V 75. minutě se do kombinace dostal opět Lukáš Panovský, narazil si s Martinem Válkem a ve vápně se perfektně zorientoval Marek Lipovský, který střelou nártem křižně vymetl horní růžek branky a zvýšil na 5:3 pro náš tým. Za 5 minut to již bylo 6:3, kdy nekompromisně zakončil kdo jiný než Marek Lipovský. B-tým již byl v tuto chvíli v útlumu a my je jasně přehrávali. Těsně před koncem zápasu si zopakoval akci z první půle Lukáš Panovský, asi z 45-ti metrů poslal před branku trošku nepovedený vysoký centr, ale ten opět natolik zmátl Miroslava Šmardu, že skončil opět za jeho zády - 7:3. Tak také utkání skončilo.

Sumasumárum: Utkání bylo velice pohledné a pro diváky zcela jistě zábavné. ObrazekUrčitě splnilo účel, zahrát si s kvalitním soupeřem a dokázalo, že fotbalistů je u nás daleko více, než si kdokoliv pomyslí. Na začátku jsme se až zbytečně vytahovali a za to jsme také byli potrestáni dvěma brankami. Druhý poločas jsme již hráli ve velkém stylu jako to bývalo v našich posledních zápasech. Gratulace patří hlavně střelci Marku Lipovskému a také střelci a asistentovi Lukáši Panovskému. Teď už se ale musíme soustředit na velice těžké utkání s Moravskými Knínicemi.