DOMAŠOV - DOLNÍ LOUČKY 1:3 (1:1), 15. 4. 2007

15. 4. 2007

Dne 15. 4. 2007 v 16,00 hod. za krásného slunečného počasí jsme sehráli další mistrovské utkání na hřišti „lídra“ soutěže, týmu Domašova. Ti si nemohou dovolit ztrácet body, protože jim na paty šlapou nepříjemně týmy Chudčic a Moravských Knínic, proto do utkání nastupovali jako favorité.

Utkání začali oba týmy velice opatrně bez výraznějších šancí na jedné či druhé straně. Řekl bych, že jsme dokonce měli první půlhodinu mírně navrch. Za zmínku stojí pouze několik neúspěšných rohů a jejich nepřesné zakončení. Cca ve 30. minutě dostal Marek Lipovský nahrávku na paty od Jaroslava Němce, ale bohužel nezakončil přesně. Na druhé straně naše obrana rozehrála na Martina Špicla, ten však vyrobil fatální hrubici a o míč ho obral domácí útočník, který se v zakončení nemýlil – 1:0. Poté domácí jako by ožili a začali nás nebezpečně tlačit. Jejich šance a střeli však končili nepřesnými zakončeními. Za zmínku stojí ještě průnik domácího útočníka, který obstřelil našeho brankáře Martina Plachkého, ale míč „poklidil“ za branku Patrik Křenek. V době, kdy už se oba týmy viděli v kabinách jsme zahrávali rohový kop zprava Jaroslavem Válkem, odhlavičkovaný míč se dostal k Lukáši Panovskému, který asi z 25 metrů nádhernou střelou k pravé tyči brankáře vyrovnal – 1:1.

Do druhé půle jsme vstoupili sympaticky, domácí jsme zatlačili a vymysleli několik slibných příležitostí. Po centru Petra Doubravského z levé strany se dostal míč na malém vápně k Petrovi Voznicovi, ale ten bohužel přestřelil. Chvíli nato opět zakombinovali Petr Doubravský na levé straně s Jaroslavem Němcem a ten nahrál na střed perfektně Marku Lipovskému, bohužel i pro něho byla brána domácích malá. Asi v 70. minutě jsme založili protiútok po pravé straně, míč rozehrál Jaroslav Brabec a jeho centr zpracoval rukou v pokutovém území domácí obránce. Jasnou ruku nemohl zapřít vůbec nikdo, rozhodčí však ukázal na rohový praporek, ale po urgenci postranního rozhodčího svůj verdikt změnil na pokutový kop. Ten nekompromisně proměnil Lukáš Panovský a ujali jsme se vedení 2:1. Poté jsme však zcela nepochopitelně přestali hrát a domácí nás na dlouhé chvíle zatlačili na naši polovinu. Nejdříve po rohovém kopu mířili domácí do břevna naší branky, poté ve skrumáži před brankou vykopl míč na roh Michal Kroupa. Do třetice domácí nádherně vystřelili, ale bravurní zákrok Martina Plachkého je rozesmutněl ještě více. Domácí měli v tento okamžik více ze hry, ale my jsme se pouštěli do nebezpečných brejků. Po dalším z nich, v 80. minutě hlavičkoval Martin Válek do břevna a odražený míč poslal do sítě hlavou Jaroslav Němec. Bohužel rozhodčí posoudil tento jednoznačně čistý střet jako faul a domácí kopali od branky. V 87. minutě však již bylo veselo, po dalším průniku rozehrál ve středu pole Jaroslav Němec doleva na Marka Lipovského, ten si drze obhodil brankáře a po následné kličce ještě drzeji vymetl téměř z nulového úhlu pravý horní růžek domácí branky – rozhodnuto 3:1 ! Zbytek utkání jsme si již pohlídali a odehráli jsme ho na půli domácích.

Sumasumárum: Všichni naši hráči podali v průběhu celého utkání velice bojovné výkony, byli jsme velice nebezpeční i když je pravdou, že v některých pasážích jsme nechali Domašov zbytečně moc hrát. Velkým pozitivem je, že i po obrovské hrubce našeho kapitána se tým nepoložil a dokázal zápas otočit v náš prospěch. Před tímto týmem je nutno za dnešní zápas smeknout klobouk a popřát mu mnoho úspěchů v dalších bojích.