DOMAŠOV - DOLNÍ LOUČKY 0:3 (0:0), 30. 9. 2007

30. 9. 2007

V neděli, dne 30. 9. 2007 v 16,00 hod., sehráli naši muži další mistrovské utkání na hřišti 4. týmu tabulky a dosud neporaženého Domašova. V loňské sezóně jsme s tímto týmem měli kladnou bilanci, když jsme na podzim doma remízovali 1:1 a následně na jaře letošního roku vyhráli na Domašovském trávníku 3:1. Rozhodně jsme chtěli navázat na úspěšnou bilanci a udržet se tak na hrotu tabulky naší soutěže.

Do utkání jsme vstoupili aktivně, ale byli do právě domácí, kteří zahrozili ihned v 5. minutě. Dlouhý nakopnutý míč Domašovských udělal nečekaně problém našemu brankáři Kamilu Válkovi, ten mu vypadl a dostal se na vápno k úplně volnému hráči Domašova, který ale naštěstí trefil pouze tyč naší branky. O dvě Obrazekminuty později hasil tvrdou střelu domácích opět náš brankář a vytěsnil ji na rohový kop. Poté jsme ale převzali otěže utkání my a vymýšleli jsme jednu šanci za druhou. V 10. minutě se nepřesně zastřeloval Martin Válek, jeho střela jen těsně minula pravou tyč Domašovské branky. V 15. minutě se prodral po levé straně Lukáš Panovský a jeho krásný centr našel na penaltě hlavu Marka Lipovského, kterou však zlikvidoval domácí brankář. O pět minut později se opět opřel do střely Martin Válek, ale ani tentokrát jeho střela nenašla cíl a skončila těsně vedle levé tyče. Stejně tak skončil následný pokus ze 20-ti metrů Michala ObrazekKroupy. V 25. minutě prošel dnes vynikající Jaroslav Brabec po pravé straně, poslal krásný přízemní míč před domácí branku, ale Martin Válek před úplně prázdnou brankou míč přeběhl a nedosáhl na něj smolně ani Marek Lipovský. Ve 31. minutě vybojoval míč na levé straně Jaroslav Němec, našel ve vápně Martina Válka, ale jeho střela z voleje skončila opět jen těsně vedle levé tyče Domašovské branky. O tři minuty později se míč dostal na levou stranu až k Lukáši Panovskému, jehož tvrdou dělovku bravurně zlikvidoval vynikající domácí brankář. Po rohovém kopu Jaroslava Válka ve 40. minutě se míč dostal Obrazekzpět k exekutorovi, ten načechral krásný centr zpět na penaltu a kapitán Martin Špicl hlavou opět jen těsně minul cíl. Dvě minuty před koncem poločasu jsme měli opět vynikající příležitost, když poslal zleva krásnou přihrávku Jaroslav Němec, těsně před brankářem dobře vypíchl Martin Válek, míč se dostal k Marku Lipovskému, který bohužel nedokázal míč protlačit přes hordu těl hráčů Domašova. V poslední minutě 1. poločasu zahrával rohový kop Jaroslav Válek, do jehož polovysokého centru se opřel hlavou opět Martin Válek, ale ani tentokrát netrefil domácí svatyni.

ObrazekDruhá půle pokračovala ve stejném duchu. Domácí jsme téměř do ničeho nepouštěli a šli zodpovědně za vytouženým cílem. V 50. minutě se po faulu postavil k trestnému kopu Lukáš Panovský a jeho dělová rána skončila těsně vedle levé tyče domácích. V 55. minutě se dostal míč po ose - Jaroslav Němec, Jaroslav Brabec, Marek Lipovský - až ke Stanislavu Halasovi, který vypálil ze 20-ti metrů a jeho ještě obráncem tečovaná střela konečně skončila po břevnem domácí svatyně - 0:1. O 10 minut později se po levé straně prodral Lukáš Panovský až před Domašovského brankáře a jeho následnou střelu s velkými problémy vytěsnil Obrazekgólman na rohový kop. Ten rozehrál Jaroslav Válek, Marek Lipovský se takticky zohnul a k naší radosti jej tečoval ještě domácí obránce do vlastní sítě - 0:2. V 70. minutě se dostali do šance výjímečně i domácí, když jejich křídelník prošel po levé straně až do našeho vápna, obránci ho však vytěsnili až do velkého úhlu a útočník zakončil velice nepřesnou střelou. Ihned z protiútoku získal míč na levé straně Martin Válek, nebojácně prošel až před domácí branku a následnou krásnou a tvrdou střelu opět bravurně zlikvidoval výborný domácí brankář. V 75. minutě získal míč nalevo Marek Lipovský, poslal krásnou křižnou přihrávku Obrazekna osamoceného Jaroslava Němce, který ale promeškal správný okamžik a narazil Martinu Maškovi, který však mířil vysoko nad. V 78. minutě nahrál skvěle hrající Marek Lipovský míč Martinu Maškovi, ten si míč zkušeně zasekl a vyslal nechytatelnou ránu levou nohou k pravé tyči domácí branky - 0:3. V 80. minutě po faulu Martina Špicla na rohovém praporku zahrávali domácí nebezpečný trestný kop, na který si krásně naskočil domácí útočník, ale jeho hlavičku zastavilo břevno naší branky. Do konce utkání se již nic vážného nestalo, takže vezeme z Domašova důležité a zasloužené 3 body.

ObrazekSumasumárum: V tomto zápase celý tým podal jednoznačně nejlepší výkon tohoto podzimu. Konečně jsme hráli jako jeden tým a to po všech stránkách. Hráli jsme velmi aktivně a domácí jsme až na výjímky do ničeho nepustili. Zaslouženě přišli i nádherné branky a vezeme si tak z Domašova skvělé 3 body.