DRÁSOV - DOLNÍ LOUČKY 1:0 (0:0), 19. 5. 2012

19. 5. 2012

Sestava: Aleš Weinfurter - Tomáš Černý, Martin Plachký, Václav Burian, Martin Špicl - Jan Mašek, Martin Mašek, Michal Kroupa, Jiří Mašek - Miloš Zedník, Jan Borkovec (Stanislav Jaroš)

K dalšímu mistrovskému utkání jsme zavítali do nedalekého Drásova k tradičnímu regionálnímu derby a nečekal nás vůbec lehký úkol. Na absolutně vyprahlém hřišti jsme velmi rychle mohli zapomenout, že se bude dát hrát technický fotbal. Míče na této poušti odskakovaly a mnohdy to bylo spíše oboustraně velké trápení. Ihned po pár minutách se Martin Mašek postavil k trestnému kopu asi ze 20-ti metrů, míč trefil parádně, avšak střelu zastavila tyč, ten poté putoval k osamocenému Miloši Zedníkovi, jenž nikým nehlídám z malého vápna trestuhodně vysoko přestřelil. Poté získal Drásov mírný tlak, ze kterého však vyplodil jen dva nepříjemné závary v našem velkém čtverci, ale důrazný Aleš Weinfurter vždy akci nekompromisně vyřešil. Asi v polovině první půle se opřel do míče asi ze 25-ti metrů opět Martin Mašek, ale jeho rána se odrazila od břevna na brankovou čáru a poté mimo tyče brány soupeře. Za pár minut se skvěle uvolnil ve vápně Jan Borkovec a z otočky pálil k tyči, domácí brankář však vystřihl parádní robinsonádu a míč k naší smůle vytěsnil. Následně opět dvakrát zahrozil Drásov po rohovém kopu, ale vysoké centry vždy s přehledem likvidoval Aleš Weinfurter. Těsně před koncem poločasu pak založil rychlý kontr Jiří Mašek, našel výborně sbíhajícího kapitána Michala Kroupu, který si však na nerovném terénu v důležitém okamžiku stoupl na míč a bylo po šanci.

Ve druhém poločasu začaly ubývat oběma týmům síly a my jsme pomalu ale jistě získávali územní převahu. Ovšem další šance ne a ne přijít, nebo jsme až zbytečně tahali míče tzv. "až do kuchyně". Velkou šanci jsme měli asi po 20 minutách druhé půle, míč se postupně dostal od Martina Maška až k bratru Janovi, který však okamžik střely asi z 10-ti metrů prováhal a poté nastřelil jen obránce. Stejně končila většina našich dalších střeleckých pokusů. Poté přišel trest, Drásovští nás přečíslili ve středu pole, zde přešli přes Miloše Zedníka i Martina Špicla, míč se dostal až doprava, kde jejich forward centroval a ve dvoumetrovém jednoznačném ofsidu zakončoval přesně útočník domácích - 1:0. Za chvíli se prodíral velkým vápnem Jan Mašek, domácí obránce jej zezadu fauloval, což ostatně uznal i domácí trenér, ale píšťalka zůstala němá. Hru jsme museli otevřít a domácí si vypracovali ještě jednu zajímavou střeleckou pozici, míč však s přehledem likvidoval Aleš Weinfurter. Těsně před koncem vyslal do brejku Martin Mašek Martina Špicla, ten se prodral až do vápna, ale na místo střely ještě servíroval zabíhajícímu a signalizujícímu Stanislavu Jarošovi, který však v souboji s obráncem nevyhrál. Za chvíli již utkání bylo ukončeno a nutno říct, že to co tradičně předvedl rozhodčí Klíma, to byla opět parodie na rozhodování, škoda slov.