DRÁSOV - DOLNÍ LOUČKY 2:3 (0:2), 10. 4. 2010

10. 4. 2010

Naše branky: Jaroslav Melichar 0:1, Jaroslav Melichar 0:2, Martin Válek 1:3

Sestava: Kamil Válek - Jaroslav Válek, Michal Kroupa, Martin Plachký, Václav Burian - Stanislav Halas, Václav Seyfert, Jaroslav Melichar - Jan Veselý (Martin Válek), Vratislav Kostelan

ŽK: Vratislav Kostelan

Dne 10. 4. 2010 jsme se nezvykle v sobotu představili v jednom z mnoha regionálních derby, a to na půdě Drásova. Domácí byli před tímto utkáním o jeden bodík v tabulce před námi. Cílem tedy bylo neprohrát a přivézt minimálně bod, nejlépe však tři.

Hned od úvodních minut jsme na soupeře vlítli a zaskočili ho naší aktivní hrou. Již v první minutě se do velké šance dostal Václav Seyfert, když mu na hranici velkého vápna přihrával míč Jaroslav Melichar, avšak s jeho slabou střelou do prostřed brány si domácí brankář bez problémů poradil. Udeřilo však v 15. minutě. Agilní Jaroslav Melichar vystihl zpětnou přihrávku domácího obránce na brankáře a řítil se osamocen na domácí svatyni. Tuto svoji příležitost s přehledem proměnil, když poslal míč kolem nohy vybíhajícího brankáře, 0:1. I nadále jsme hrozili především z brejkových situací, které však nebyly dotažené do finální fáze. Okolo 30. minuty rychle rozehrál Jaroslav Válek autové vhazování na Vratislava Kostelana, který si zkušeně tělem pokryl míč a poté jej poslal za obrannou linii domácích. Na tento pas si naběhl Jaroslav Melichar, zbavil se obránce zasekávačkou na levou nohu a touto poslal míč do sítě domácích, 0:2. V 35. minutě se ke střele z hranice velkého vápna dostal Stanislav Halas, ale jeho střelu mířenou k tyči jen se štěstím domácí brankář vytlačil na tyč. V průběhu prvního poločasu jsme hru měli vcelku pod kontrolou. Domácí se v podstatě k vážnějšímu ohrožení naší brány nedostali, když hrozili pouze z dlouhých míčů a centrů z krajů hřiště, se kterými si však bez problémů poradil náš brankář Kamil Válek.

V počátku druhého poločasu byli mírně aktivnější domácí, my jsme kontrovali z trestných a rohových kopů, ze kterých jsme však nedokázali nic vytěžit. V 50. minutě napřáhl z cca 30 metrů domácí záložník a trefil svoji "životní" střelu, která zapadla přesně do růžku branky našeho překvapeného brankáře, 1:2. V 65. minutě jsme konečně zůročili již několikátý rohový kop. Ten zahrával Vratislav Kostelan, míč se po několika odrazech dostal až k vystřídavšímu Martinu Válkovi, který prostřelil vše co mu stálo v cestě, 1:3. Po té jsme měli ještě několik slibných příležitostí z rohových kopů a centrů z kraje hřiště, ty zůstali však nevyužity. V 83. minutě byl odpískán sporný faul před naším velkým vápnem. Domácí hráč obstřelil zeď a na penaltě další domácí usměrnil míč "patičkou" přesně k tyči,  2:3. Tím se domácí dostali na koně a měli vůli zlomit nepříznivý výsledek aspoň k remízovému výsledku, což se jim nakonec skoro i povedlo. V 90. minutě po centru z kraje došlo k závaru uvnitř našeho velkého vápna, odražený míč napálil do brány domácí hráč, tento jistý gól však na brankové čáře vykopával Martin Plachký.

Sumasumárum: Se ziskem tří bodů z hřiště Drásova musíme být spokojeni. Náš výkon opět zdobila bojovnost, i když kombinace občas vázla, čemuž však napomohl chvílemi velmi silný nárazový vítr. Škoda je několika  našich nedotažených šancí, především z centrů a rohových kopů, jejichž případným zůročením mohl být závěr zápasu klidnější.