DRÁSOV - DOLNÍ LOUČKY 8:0 (4:0), 11. 9. 2010

11. 9. 2010

Sestava: Tomáš Krejčí - Jaroslav Němec (46´ Pavel Rozsypal), Michal Kroupa, Martin Špicl (46´ Václav Burian), Jan Veselý - Jan Mašek, Martin Plachký, Stanislav Halas, Miloš Zedník - Jan Kožina (69´ Jakub Juříček), Jaroslav Melichar

ŽK: Martin Špicl, Jaroslav Melichar

sobotu, 11. 9. 2010 od 16,00 hod., jsme nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání na půdě Drásova. Čekal nás velmi nepříjemný soupeř, ale v Drásově jsme chtěli nějaký ten bodík „ukořistit“. To co se však dělo na hřišti, to je pro mne prostě nepochopitelné.

Začali jsme dobře a hned ve druhé minutě jsme sehráli dobrou akci, na jejíž konci byla nepřesná střela Jana Kožiny. Poté se však začala psát tragikomedie na náš účet, resp. jsme si ji napsali sami. Domácí nakopli míč po levém křídle, kde propadl Jaroslav Němec a křídelník servíroval před prázdnou branku ještě svému spoluhráči – 1:0. Odpovědí byla velká šance v podání Martina Plachkého, který pálil, ale opět jen těsně nad. Ve 13. minutě kroutili hlavami snad i domácí fandové. Drásov zahrával trestný kop ze 25-ti metrů, střelu náš brankář vyrazil, ale ani jeden muž z našeho týmu nedobíhal, takže pro domácí nebyl problém míč servírovat opět před prázdnou branku a skórovat – 2:0. Ve 21. minutě pak kroutili hlavami snad i děti točící se na zdejším kolotoči a také se divil i postranní rozhodčí, co že to jen jeho kolega vymyslel. Michal Kroupa rozehrál nakrátko odkop na Martina Špicla, ten míč převzal na kruhu vápna, rozehrál na Jaroslava Němce a v turánu zní píšťalka. Prý jsme převzali míč ve velkém čtverci !!!??? I když to tak nebylo, tak kdekoliv od IV. tříd do například Ligy mistrů se v tomto případě, i když se rozhodčí přehlédne, nechává kop opakovat. Tady se pískl nepřímý kop, z této pozice taková „malá penalta“. Nepřímý kop zablokovala naše asi osmičlenná zeď, míč však propadl a Drásovský záložník propálil vše, co mu stálo v cestě a o tyč zvyšoval – 3:0. V tuto chvíli každý věděl, že je po zápase a na naší hře to bylo vidět. Ve 33. minutě zahrával trestný kop opět Drásov (dnes se totiž pískalo díky pouti jen pro domácí) a na zadní tyči bohužel chyběl Tomáš Krejčí, takže František Urbánek ve službách domácích opět hlavou zvýšil skóre – 4:0. Do konce poločasu měli domácí ještě asi 2 nepříjemné šance a my rovněž. Největší měl po přihrávce do ulička Jaroslav Melichar, ale ve 100% pozici nastřelil pouze nohy domácího brankáře. Do kabin jsme ani nešli, jelikož jsme se kvůli této ostudě raději ani k lidem nechtěli přibližovat.

Ve druhém poločase vše pokračovalo v nastaveném režimu, náš tým chodil, domácí vyklusávali, ale na nás s přehledem stačilo. V 52. minutě se skvěle uvolnil domácí útočník a nedal Tomáši Krejčímu šanci – 5:0. Náš zdecimovaný tým v tyto chvíle míče již jen odkopával a na polovinu domácích se téměř nedostával. V 63. minutě nestíhal domácímu nákopu a útočníkovi nikdo z našich, ten si pohrál i s naším brankářem a opět do prázdné branky skóroval – 6:0. V 80. minutě zatáhl míč po levé straně domácí útočník, obtočil se okolo obou našich obránců a míč centroval zpět pod sebe na vápno, zde si jej pohodlně zpracoval jeho spoluhráč a levou z voleje nechytatelně trhal sítě – 7:0. Za tohoto stavu jsme měli jediné dvě příležitosti ve druhé půli. První z nich měl Stanislav Halas, který však místo střely volil „štriking“ mezi obránci, bohužel bez úspěchu a poté po centru Jaroslava Melichara Jakub Juříček, který místo střely placírkou z malého vápna volil nárt nad branku domácích. V 85. minutě Drásov zakončil toto dnešní představení svojí 8. brankou, když zahrával rohový kop, na ten si naskočil domácí hráč, nebezpečně hlavičkoval, Tomáš Krejčí chytá, do něj však naráží Václav Burian a dodatečně jej i s míčem sráží do brány – 8:0. Toto byl výstižný obrázek výkonu našeho týmu v dnešní den !!! Zápas končí a my si vystřihli historickou ostudu, bravo.

Sumasumárum: Budu to psát tak, jak to cítím, tak snad to nikoho neurazí. Dnešní den jsme se ztrapnili před všemi zúčastněnými – před Drásovem, který nehrál naprosto nic, přesto nás rozdrtil jako by hrál snad se žáky ze ZŠ, před našimi i domácími fandy, kteří museli mít pocit, že přijel tým snad z X. třídy (kdyby existovala), před soupeři, kteří až si přečtou tabulku, tak se budou ptát: „kde že je ten tým, který exceloval v prvních 3. kolech soutěže“ a hlavně, hlavně sami před sebou. Z toho se bude těžko vzpamatovávat. Já sám si nepamatuji, kdy naposledy jsme zahráli takto tragicky a dostali takovouhle sadu !!! Navíc jsme hráli pouze s průměrným soupeřem naší soutěže a výkonem jsme si jasně řekli o návrat do IV. třídy !!! Takže pánové, je čas se nad sebou zamyslet a změnit přístup, ale tohle více nechávám na trenérovi. Dnes raději už končím. Každopádně tento trapas budu ještě hodně dlouho rozdýchávat.