DRÁSOV - DOLNÍ LOUČKY 2:1 (2:1), 1. 11. 2008

1. 11. 2008

Naše branka: Lukáš Panovský 1:1

Sestava: Lukáš Šperlín - Jaroslav Brabec, Michal Kroupa, Martin Špicl (Radek Vystrčil) - Rostislav Beránek - Martin Válek (Jiří Had), Martin Plachký, Lukáš Panovský - Jan Mašek, Michal Stratil (Miloslav Jašek), Patrik Srba - další náhradník - Petr Záluský

sobotu, 1. 11. 2008 ve 13,30 hod., sehráli naši muži oficiálně poslední kolo podzimní části sezóny 2008/09 na hřišti šestého týmu tabulky – týmu Drásova. Přijelo nás povzbudit asi 50 diváků a my jsme se jim chtěli odměnit slušnou hrou a hlavně důležitými body do tabulky. Bohužel, ukázalo se, že realita byla jiná.

Už od úvodního hvizdu rozhodčího byla větší aktivita na našich kopačkách a hrálo se jenom na půli Drásova. V 11. minutě však přišel „blesk z čistého nebe“ v podání domácích a nakopnutý míč za naší obranu skončil nedorozuměním našich obránců s Lukáše Šperlínem, který zcela dezorientován stál naprosto mimo tyče Obrazeknaší svatyně a proto nebyl problém pro útočníka trefit prázdnou branku – 1:0. V 19. minutě jsme rozehráli akci po levé straně hřiště, míče se chopil Lukáš Panovský, který byl faulován. Sám zahrával trestný kop z 25-ti metrů a poslal ho přesně k tyči Drásovského brankáře – 1:1. Bohužel, poté se hrálo především ve středu pole. Ve 31. minutě započali domácí akci na svojí polovině, stoper si narazil míč se spoluhráčem okolo Martina Špicla a poté postupoval sám do našeho velkého vápna. Tam se obtočil okolo Michala Kroupy a křižně nahrál svému pravému křídelníkovi, ten skvěle odcentroval a pro nabíhajícího hráče domácích nebyl problém přetavit krásný centr hlavou ve vedoucí branku – 2:1. Ve 33. minutě mohlo být ještě hůře. Domácí rozjeli další akci po levé straně, na jejímž konci byla zpětná přihrávka na vápno, kde vyhrál souboj s Martinem Špiclem Obrazekdomácí útočník a jeho střela „olízla“ pravou tyč naší branky. Opět jsme převzali aktivitu, ale domácí nás do šancí nepouštěli. Ve 37. minutě musel nuceně střídat zraněný Martin Válek a na jeho post přišel čerstvý Jiří Had. Ve 43. minutě podskočil další nakopnutý míč Jaroslav Brabec, ale šanci domácích zažehnal včasným vyběhnutím Lukáš Šperlín. To bylo z první půle vše.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, abychom se o výsledek porvali a pokud možno jej strhli na naši stranu. Ve 47. minutě přiťukl Lukáš Panovský na Patrika Srbu a ten skvěle vypálil z úhlu a překonal i brankáře, bohužel na brankové čáře vykopával Drásovský obránce. V 52. minutě po sérii tří rohů zakončoval ze 20-ti metrů tvrdou střelou Lukáš Panovský, ale ta bohužel cíl netrefila. V 59. minutě zatáhl Lukáš Panovský míč do velkého vápna, dal pod Obrazeksebe, kde z první pálil Patrik Srba, ale domácí obránce opět jeho střelu sblokoval. O minutu později to byl opět aktivní Patrik Srba, který po přiťuknutí od Jana Maška pálil, ale jeho střela bohužel mířila nad domácí svatyni. V 61. minutě měli velkou příležitost i domácí fotbalisté, po chybě Michala Kroupy šel sám Drásovský útočník, ale jeho pokus Lukáš Šperlín bravurně zlikvidoval. V 66. minutě vysunul krásně pasem Michal Stratil Patrika Srbu, ten z první levou perfektně vypálil, ale domácí brankář ještě lépe zakročil a zabránil tak jasnému vyrovnání. V 70. minutě „sbalil“ míč Lukáš Panovský, přešel přes 3 domácí hráče a následně byl ve velkém vápně faulován, ale bohužel rozhodčí penaltu neodpískal. Ve zbytku utkání jsme byli jasně lepším týmem, avšak domácí nás do příležitostí nepouštěli. V posledních minutách dvakrát kopal trestný kop Lukáš PanovskýObrazekale míče vždy prošli celým obranným pásmem domácích bez zakončení některým z našich útočníků. Do slibných příležitostí se 2x dostával Jan Mašek, ale vždy byl tvrdě „skosen“, bohužel rozhodčí toto netrestal ani kartami, jelikož jich domácí do této chvíle nasbírali asi 5. V 89. minutě ještě po autu Jaroslava Brabce obdržel míč Miloslav Jašek, uvolnil se přes dva obránce a z úhlu tvrdě vypálil, jeho křižná střela bohužel jen těsně minula zadní tyč Drásovské branky. Utkání tedy skončilo další naší porážkou.

Sumasumárum: Bohužel toto utkání opět bylo z těch našich špatných. Ve druhé polovině podzimní části se nám zdaleka nedaří tolik, jak tomu bylo v té první. O utkání dle mého rozhodla šťastná domácí branka a také fakt, že domácí velmi dobře bránili. Ve druhém poločasu jsme hru výrazně zlepšili, ale bohužel to na vyrovnání nestačilo. Příští týden nás čeká poslední letošní utkání – předehrávkaKupařovicích a pak rychle odpočívat a regenerovat, vždyť těch zranění je až moc a jak vidno, je třeba načerpat nové síly a možná u některých taky chuť zase bojovat.