HRADČANY - DOLNÍ LOUČKY 0:2 (0:1), 29. 4. 2007

29. 4. 2007

Dne 29. 4. 2007 v 16,30 hod., sehráli naši muži další mistrovské domácí utkání na hřišti týmu Hradčan. Čekal nás velmi těžký zápas na velice nekvalitním hřišti, takže jsme věděli, že to nebude vůbec jednoduché.

Od samotného začátku jsme převzali taktovku utkání a tu jsme, jak se později ukázalo, ze svých rukou již nepustili. Pustili jsme se do domácích s vervou a výsledkem byl rohový kop v 5. minutě, kdy po nádherně nadýchaném rohovém kopu Jaroslava Válka sebral míč z hlavy Martinu Špiclovi domácí brankář. Po dalším souboji zabojoval Martin Válek na levém křídle, dokonce si obhodil Obrazekbrankáře Hradčan, ale domácí obránci stačili včas zakročit. Série našich rohů a šancí končila bohužel nepřesnými zakončeními. Domácí se prakticky během první půle dostali jen ke dvěma nepřesným střelám a také nebezpečnému trestnému kopu, který skončil také vysoko nad. Asi ve 25. minutě již přišel výsledek našeho tlaku. Na pravé straně si rozehráli míč Jaroslav NěmecJaroslavem Brabcem, který levou nohou prostřelil domácího brankáře – 0:1. Velkou šanci měl také po rohovém kopu Marek Lipovský, jehož pokus však zmařil opět Hradčanský „golman“. Poslední velkou příležitost prvního poločasu bohužel neproměnil opět Marek Lipovský, který tváří v tvář brankáři netrefil jen těsně Obrazekdomácí svatyni.

Do druhé půle jsme věděli, že musíme přidat a zvýšit svůj náskok, abychom se nemuseli o výsledek obávat. Domácí se také zlepšili, ale prakticky bezchybně hrající naše obrana byla dnes neprostupná. V 60. minutě se zastřeloval Marek Lipovský, ale jeho střela minula branku asi o 2 metry. Střídající Jakub Duchoň měl také hezkou příležitost, ale jeho střela skončila mimo branku. Dnes jsme bohužel neměli v koncovce štěstí. Blížil se konec zápasu a domácí měli ojedinělou šanci, když pronikl křídelní hráč po levé straně a z úhlu nacentroval před naši branku. Zde sice s obtížemi, ale přece míč odehrál Patrik Křenek. Za Obrazekzmínku ještě stojí trestný kop cca ze 30 metrů, který zahrál dobře kapitán Martin Špicl. Bohužel tvrdá rána s dobrou výškou prosvištěla cca metr kolem levého horního růžku domácí branky. Těsně před koncem se dostal do samostatného úniku Jakub Duchoň, který přehodil brankáře, ale ten konečky prstů míč vytěsnil míč na roh. Ten zahrál z levé strany Jaroslav Válek, Martin Špicl si obhodil dva domácí hráče a z velkého úhlu skvěle a tvrdě vypálil. Golman míč vyrazil na další rohový kop. Na krátko jej rozehrál Jaroslav Válek na Lukáše Panovského, kterého v pokutovém území nekompromisně srazila domácí obrana – penalta. S tou si bez problémů poradil Marek Lipovský a svojí letošní 15. brankou pojistil naše 3 body. Do konce utkání se již prakticky nic nestalo a tak se naše série prodlužuje již na 5 zápasů Obrazekbez ztráty bodu.

Sumasumárum: Náš výkon byl bohužel výrazně ovlivněn špatnou kvalitou Hradčanského hřiště, snažili jsme se kombinovat, ale chvílemi jsme bojovali sami se sebou. Díky velkému množství neproměněných šancí jsme se zbytečně vázali nervozitou. Domácí jenom nakopávali vysoké míče, které na tomto hřišti mohou být velice nebezpečné. Nakonec vše dobře dopadlo a tak můžeme slavit další 3 body, i když výkon celého mužstva nebyl zrovna ideální.

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ I NAŠIM FANOUŠKŮM, KTERÝCH DO HRADČAN PŘIJELO SNAD NA 4 DESÍTKY, JEŠTĚ JEDNOU DÍK A JEN TAK DÁL!!!