HRADČANY - DOLNÍ LOUČKY 2:1 (1:0), 16. 9. 2007

16. 9. 2007

V neděli, dne 16. 9. 2007 v 16,00 hod., zajížděli naši muži k dalšímu mistrovskému utkání na hřiště do Hradčan. Věděli jsme, že nás zde nečeká žádná procházka růžovým sadem a že se budeme muset vyrovnat s houževnatým soupeřem a hlavně dosti nefotbalovým trávníkem.

Začali jsme sympaticky a snažili se kombinovat po zemi i přes zdejší travnatou indispozici. Pozvolna jsme se krátkými přihrávkami dostávali na dostřel hradčanské svatyně, ale chyběla nám přesnost v zakončení. První vážnější Obrazekšanci jsme měli asi v 10. minutě, když prošel až k vápnu domácích Michal Kroupa, jeho střela však jen těsně minula branku. O několik minut později se do míče opřel svojí tradiční střelou Lukáš Panovský, ale míč tečoval domácí obránce kolenem a ten skončil asi 20 cm mimo domácí branku. Hradčanské hráče jsme drželi prakticky celý první poločas na jejich půli a jejich pokusy o protiútok naši obránci bez problémů eliminovali. Asi ve 25. minutě se postavil k trestnému kopu Lukáš Panovský, jeho projektil však prosvištěl jen těsně nad. Poté opět nádherně střílel Michal Kroupa, ale ani jeho střela nenašla jen těsně cíl. Ve 35. minutě krásně Obrazekzakombinovali Jaroslav Brabec a Marek Lipovský, a druhý jmenovaný možná zbytečky zbrkle střílel levou těsně nad branku domácích. Ve 40. minutě zahrával další z mnoha trestných kopů Lukáš Panovský, jeho tvrdá křižná rána minula opět levou tyč domácí branky asi o 10 cm. Poslední vážnější šanci přinesl náš rohový kop, který rozehrál Jaroslav Válek, na míč si naskočil Jaroslav Brabec a jeho krásná hlavička šla opět jen těsně nad. Cítili jsme, že už to tam prostě musí padnout, ale skutečnost byla jiná. Ve 49. minutě první půle domácí rozehráli aut, jejich záložník posunul levého křídelníka a ten těsněn našimi dvěma hráči z Obrazekvápna napálil míč "bodlem" nechytatelně k levé tyči - 1:0 pro domácí. Obrovská radost, jejich jediná takřka pološance skončila v naší síti !!!

Do druhé půle jsme šli jasně s tím, že výsledek otočíme. Také se dle toho hra vyvíjela. Domácí byli zataženi prakticky v jejich vápně a my jsme do nich jezdili a jezdili. V 50. minutě poslal míč do vápna Lukáš Panovský a do něj se opřel hlavou Marek Lipovský, bohužel jeho pokus branku netrefil. Po našem rohovém kopu v 55. minutě domácí odvrátili hlavou, ten vrátil opět hlavou Lukáš Panovský, míč se odrazil Obrazekod břevna domácí branky a poté zpět k Lukáši, který nekompromisně zakončil 1:1. Po gólu ho ještě "červeně" zbytečně zasáhl loktem domácí záložník, ale rozhodčí nenašel správného viníka, takže netrestal. I nadále jsme měli herně navrch a snažili se utkání rozhodnout. V 65. minutě však přišel trest. Trestný kop domácích asi ze 30-ti metrů zahrál lobem na vápno domácí záložník, tam naše obrana zachybovala a nechala míč hlavou zdvihnout jejich záložníka a ten přeloboval šťastně i našeho špatně postaveného brankáře - 2:1 pro domácí. Poté Hradčany hru naprosto zatáhli a bránili v 10 prakticky v jejich Obrazekpokutovém území. Bylo opravdu těžké se prosadit, protože terén nebyl ideální. Dvakrát opět nebezpečně střílel Lukáš Panovský a po několika minutách hlavičkoval nebezpečně i Jan Jaroš. 20 minut před koncem jsme začali hrát "vabank" a stoper Martin Špicl šel hrát ofenzivního záložníka. V 75. minutě rozehrával trestný kop Lukáš Panovský a jeho rána se opět o pár centimetrů nevešla do brány. V 80. minutě vyslal Jaroslav Válek dlouhým přízemním pasem do protiútoku Martina Špicla, jehož střelu vyrazil kolenem obránce nad branku domácích. Bohužel se nekopal ani roh ! Posledních 10 minut utkání jsme domácí vyloženě Obrazekmačkali, ale vyloženou šanci už jsme si nevypracovali. V Hradčanech jsme tedy ztratili první letošní body.

Sumasumárum: Co se dá k tomu utkání říct ? Byli jsme jasně lepší, měli spoustu šancí, ale chybělo nám štěstí při zakončení, to se někdy stává. Naopak Hradčany nám dali školení z efektivity, protože jejich jedině dvě "pološance" dokázali přetavit ve vítězné branky. Výkon našeho mužstva nebyl sice ideální, ale nedá se ani říct, že by byl špatný. Prostě jsme dnes neměli štěstí. Musíme se z toho rychle otřepat a pokračovat dál !!!