IVANČICE B - DOLNÍ LOUČKY 1:4 (0:2), 9. 5. 2010

9. 5. 2010

Naše branky: Václav Seyfert 0:1, Jaroslav Melichar 0:2, Martin Mašek 1:3, Václav Seyfert (penalta) 1:4

Sestava: Kamil Válek - Jan Mašek, Michal Kroupa, Martin Plachký, Václav Burian - Václav Seyfert, Martin Mašek, Stanislav Halas (Jakub Juříček), Jaroslav Melichar - Vratislav Kostelan, Jaroslav Němec (Jaroslav Válek)

ŽK: Vratislav Kostelan, Jaroslav Němec, Václav Burian, Martin Plachký

Dne 9. 5. 2010 jsme zajížděli na krásný pažit do Ivančic, aby jsme se utkali s jejich B týmem, který v domácím prostředí soupeřům moc bodů nerozdává. S tímto pocitem jsme do utkání vstupovali a cílem bylo pokusit se v dnešním utkání uhrát alespoň bod. K první střele na bránu soupeře jsme se dostali již v 8. minutě, když si přihrávku Václava Seyferta převzal Jaroslav Melichar, ale jeho slabou střelu domácí brankář kryl. V 11. minutě převzal na naší půlce míč Martin Plachký a vyvezl jej až na polovinu soupeře, kde krásnou přihrávkou do uličky vyslal Václava Seyferta, ten míč potáhl a zakončil z pravé strany dloubákem ala Karel Poborský 96 - 0:1. Domácí chtěli co nejdříve vyrovnat stav utkání a hned z následného protiútoku, po chybě na naší levé straně, mířil domácí hráč osamocen na našeho brankáře, ten však jeho střelu skvělým zákrokem vytáhl na tyč. V 15. minutě se ještě Martin Mašek zastřeloval, když roh Vratislava Kostelana zakončoval hlavou těsně nad bránu domácích. V 17. minutě předvedl další důležitý zákrok náš brankář Kamil Válek. Po dalším zaváhání naší levé strany se dostal do zakončení domácí hráč. Ve 100% šanci jej však, dnes velmi jistý, Kamil Válek vychytal a i následnou dorážku náš brankář srazil na rohový kop. Ve 26. minutě se ve velkém vápně soupeře nejlépe zorientoval Jaroslav Melichar, který odražený míč z první napálil a trefil se přesně k tyči - 0:2. Domácí opět kontrovali rychlým protiútokem, když se na úrovni penalty k zakončení dostal domácí útočník, ale naštěstí se jeho střela nevešla mezi naše tři tyče. Ve 32. minutě si domácí zahráli bago v našem velkém čtverci a po sérii přihrávek se dostali ke střele , která orazítkovala jen břevno naší branky. Ve 44.  minutě napřáhl domácí záložník z úrovně 25-ti metrů, ale jeho tvrdá střela mířila těsně nad naší svatyni. První poločas tedy skončil překvapivým vedením našeho týmu v poměru 0:2.

Do druhého poločasu jsme vstupovali s úkolem udržet příznivý výsledek co nejdéle a hlavně neinkasovat. Bohužel ve 47. minutě se skrz naše velké vápno prodíral domácí hráč, kde ho mezi sebou sevřeli Martin Plachký a Stanislav Halas. Byla odpískána penalta, kterou domácí hráč s přehledem proměnil - 1:2. V 57. minutě jsme odskočili opět na rozdíl dvou branek, když po naší pravé straně putoval míč po ose Němec – Seyfert, druhý jmenovaný míč potáhl a poté svým přesným centrem našel hlavu Martina Maška, který se tentokrát nemýlil - 1:3. V 66. minutě zahrávali domácí trestný kop z hranice velkého vápna, tento dobře mířený míč však náš brankář  opět zlikvidoval. V 74. minutě si pro autové vhazování seběhl Martin Mašek, poté posunul patičkou na Václava Seyferta, ten míč opět dobře potáhl a centroval míč před bránu soupeře. Tento domácí po několika odrazech uklidili na roh. V 78. minutě si převzal  míč všudybyl Václav Seyfert přihrávkou vybídl k zakončení Vratislava Kostelana, tento však místo střely zbytečně volil přihrávku. V 85. minutě se na hřiště dostal Jakub Juříček, po pár vteřinách pobytu na hřišti šel po přihrávce Jaroslava Melichara do souboje s domácím brankářem, který jej dosti nevybíravým zákrokem sestřelil k zemi, za což inkasoval jen žlutou kartu. Byl nařízený pokutový kop, který poté co našeho hráče museli odnést na nosítkách s přehledem proměnil Václav Seyfert - 1:4.

Sumasumárum: Dnešní utkání by se dalo shrnout do jedné věty: „Domácí hráli a my jsme dávali branky“. Domácí tým měl opravdu po většinu utkání více míč na svých kopačkách a dokázal si vytvořit dostatek brankových příležitostí, tyto však s přehledem zlikvidoval dnes bezchybný Kamil Válek. My jsme však z minima brankových příležitostí dokázali vytěžit maximum a díky tomu si z Ivančic odvážíme velmi cenné tři body!