KETKOVICE - DOLNÍ LOUČKY 1:2 (1:0), 25. 5. 2008

Naše branky: Marek Lipovský 1:1, Marek Lipovský 1:2

Sestava: Karel Mičánek - Jaroslav Brabec (Jaroslav Válek), Martin Špicl, Michal Kroupa, Patrik Křenek - Martin Válek (Martin Plachký), Martin Mašek, Lukáš Panovský - Jiří Had (Michal Stratil), Marek Lipovský, Jaroslav Němec

ŽK: Marek Lipovský

Jak to viděli kluci z Ketkovic ?

Obrazekneděli, 25. 5. 200816,30 hod., sehrálo naše mužstvo mužů další mistrovské utkání na hřišti 3. týmu tabulkyKetkovic. Jednalo se o tzv. „webové derby“ a navíc jsme zajížděli k našim kamarádům, se kterými jsme se utkali v přímém souboji o 2. místo v tabulce. Čekal nás těžký boj.

A už od prvních minut první půle nám soupeř dokazoval, že nám nic nedaruje. Prvních 10 minut se hrálo velmi opatrně s oboustrannou aktivitou, ale do šancí výborné obrany nikoho nepouštěly. V 10. minutě zahrával trestný kop z levé strany Lukáš Panovský a na míč jen tak tak, že nedosáhl hlavou Martin Špicl, výborný brankář domácích byl na svém místě a kryl. V 15. minutě však přišel pro domácí „blesk z čistého nebe“. Naši obránci odvrátili roh, který na rohu vápna zpracoval Obrazekdomácí záložník, obešel si Martina Válka a prudce vypálil. Karel Mičánek, který měl zakrytý výhled jen vyrazil míč a doběhnuvší domácí útočník, jenž dle mého lavíroval za hranicí ofsajdu, bez problém křižně „poklidil“ do naší branky – 1:0. Po obdržené brance nám chvíli trvalo, než jsme se otřepali, ale pozvolna jsme začali přebírat otěže utkání. V 18. minutě narazil ve vápně Jaroslav Němec pod sebe na Martina Maška, který ale bohužel mířil jen nad domácí svatyni. Ve 25. minutě se po vysunutí od Lukáše Panovského řítil zleva sám na brankáře Jaroslav Němec, ale bohužel mu jeho pokus zlikvidovat vyběhnuvší vynikající domácí brankář. Ve 27. minutě obdržel míč na hranici velkého vápna Marek Lipovský, obešel si protihráče a pálil jen několik centimetrů vedle levé tyče domácí branky. Ve 30. minutě vysunul do brejku Martin Mašek opět aktivního ObrazekJaroslava Němce, který opět šel sám na brankáře, ale i tentokrát ho tento bravurně vychytal. Ve 32. minutě se ve vápně dostal k míči Marek Lipovský, rychle vypálil „bodlem“, ale míč bohužel netrefil ideálně a ten skončil mimo tyče Ketkovické branky. Ve 33. minutě se dostali domácí fotbalisté do nebezpečné šance, když kopali trestný kop ze 20-ti metrů, tento však skončil vysoko nad naší brankou. Ve 35. minutě zabojoval v levém rohu hřiště Jaroslav Němec, který sebral míč domácímu obránci, ale z úhlu jej do třetice vychytal skvělý domácí brankář. Ve 38. minutě jsme vyvinuli na domácí obranu v jejich pokutovém území velký tlak, jehož výsledkem byl odkop obránce těsně před Martinem Maškem, který málem skončil vlastní brankou, míč na poslední chvíli zakopával na aut domácí brankář. Ve 43. minutě naservíroval zprava krásný centr před domácí Obrazekbranku přesně na hlavu Martina Maška Jiří Had, ale tato střela šla jen těsně nad branku domácích. V poslední minutě ještě zahrozil nepovedeným centrem Jiří Had, ale míč skončil na horní síti domácí svatyně. Do kabin jsme tedy šli za nepříznivého stavu 0:1.

Ve 47. minutě jsme zahrozili po centru zprava od Jiřího Hada, ale Marek Lipovský bohužel míč za záda domácího brankáře neposlal a ten skončil mimo tyče domácí branky. V 50. minutě zahrávaly Ketkovice rohový kop z levé strany a tento velmi nebezpečně prošel naším celým malým vápnem, naštěstí na něj žádný z domácích borců nedosáhl. V 54. minutě vypálil z levé strany domácí útočník a i když střela neměla razanci, tak jen tak tak, že neskončila za zády Karla Mičánka. Míč skončil těsně vedle pravé tyče naší branky. V 55. minutě získal míč na pravé straně Martin Válek, obešel si protihráče, Obrazekvypálil, ale jeho nepovedený pokus zpracoval výborně Marek Lipovský, který následně rychlým švihem prostřelil brankáře Ketkovic – 1:1. V 56. minutě zahrávaly Ketkovice trestný kop z půlící čáry, na něho si naskočil jejich záložník a jeho hlavička „olízla“ pravou tyč naší branky. V 60. minutě kopali domácí další rohový kop a míč, který prošel skrz celé vápno dorážel do prázdné branky domácí útočník, naštěstí v tutové šanci přestřelil !65. minutě zabojoval o míč Martin Mašek, obešel na velkém vápně 2 protihráče, ale následná střela skončila nad Ketkovickou brankou. Poté domácí začali tlačit, ale do větší příležitosti je naše obrana nepouštěla. V 75. minutě se do odraženého míče opřel z 30-ti metrů Lukáš Panovský, avšak jeho tvrdý projektil prolétl jen nad domácí brankou. V 77. minutě jsme rozehráli krásnou akci na jeden dotek na pravé straně, k míči se poté Obrazekdostal Jaroslav Němec, který poslal do vápna domácích krásný centr, ale hlavičkujícímu Michalu Stratilovi chyběli centimetry. V 80. minutě měly Ketkovice velikou příležitost, když naši hráči nedohráli souboj u soupeřova rohového praporku a následným odkopem vyslaly Ketkovice do situace dva na jednoho jejich útočníky. Ten, který držel míč postupoval a následně ukvapeně nepřesně křižně nahrál, zbytek akce již si uhlídal Patrik Křenek. V 85. minutě zabojoval u pravého rohového praporku Jaroslav Němec, přešel přes protihráče a perfektně centroval. Na míč si sběhl Marek Lipovský a doklepl jej do Ketkovické branky – 1:2. V 88. minutě ještě zahrál dobrou akci Patrik Křenek, který získal míč na půli domácích a perfektně našel Marka Lipovského, který nekompromisně sám proti brankáři zakončil, ale jeho střela proletěla jen asi 10 Obrazekcentimetrů nad domácí brankou. Do konce utkání již jsme si tento stav pohlídali a zaslouženě vyhráli.

Sumasumárum: Na výborně připraveném trávníku obě mužstva předvedla mnoha fanouškům krásný bojovný fotbal, který byl hoden dvou celkům z čela tabulky. Nechyběli šance na obou stranách a spousta nápaditých akcí. Náš tým bojoval až do samotného konce a to se vyplatilo. Všichni hráči makali jak to jen šlo a odměnou jsou všechny 3 body z horké Ketkovické půdy. HOŠI, DĚKUJI VÁM VŠEM ZA DNEŠNÍ VÝKON !!!