KUPAŘOVICE - DOLNÍ LOUČKY 1:1 (0:0), 9. 11. 2008

9. 11. 2008

Naše branka: Radek Vystrčil 0:1

Sestava: Lukáš Šperlín - Rostislav Beránek, Michal Kroupa, Martin Plachký, Patrik Křenek - Miloš Zedník, Petr Voznica (Miloslav Jašek), Lukáš Panovský - Marek Lipovský, Jiří Had, Radek Vystrčil - další náhradníci - Jaroslav Brabec, Stanislav Jaroš, Petr Záluský

ŽK: Jiří Had, Miloslav Jašek

neděli 9. 11. 2008 ve 13,30 hod., zavítalo naše mužstvo na předehrávku prvního jarního kola na hřiště Kupařovic. Počasí sice moc nepřálo, ale travnatý povrch byl v dobrém stavu, a proto utkání nic nebránilo.

Začátek utkání se odehrával ve středu hřiště a již první minuty naznačily, že dnes nerozhodne fotbalovost a technika, ale spíše bojovnost. K prvnímu ohrožení soupeřovy brány jsme se dostali ve 3. minutě, když po faulu na Radka Vystrčila kopal trestný kop tradičně Lukáš Panovský, ale bohužel nad soupeřovu bránuObrazek10. minutě zahrozili domácí, když se domácí levý křídelní hráč uvolnil a vystřelil zpoza vápna. Lukáš Šperlín však stál na pravém místě. Ve 14. minutě to opět byli domácí, kdo měl blíže ke vstřelení gólu. Na dlouhý pas za naši obranu si z pravé strany sběhl jejich útočník a šel sám na brankaře, kterého obstřelil, ale naštěstí těsně minul. Ve 28. minutě se k velkému sólu nadechl Radek Vystrčil, když prošel přes půl hřiště a řítil se sám na brankáře domácích, bohužel v poslední chvíli si míč trochu více pokopl a domácí brankař včasným vyběhnutím tuto situaci zažehnal. Od této chvíle jsme aktivitu přejali na své kopačky my. Při trestném kopu Lukáše Panovského ve 36. minutě to jen zahučelo, když těsně minul růžek domácí svatyně. Ve 40. minutě převzal přihrávku mezi beky Jiří Had a řítil se sám na bránu, ale tuto svou 100 % šanci neproměnil, když nastřelil nohy Obrazekbrankáře domácích. V 45. minutě na druhé straně hřiště vytasil svůj skvělý zákrok Lukáš Šperlín, když se na něho řítil osamocený domácí útočník. Do kabin se šlo za poločasového stavu - 0:0.

Druhý poločas zahájili domácí mírnou převahou. Jejich rohový kop zakončoval domácí hráč, náš brankářbyl překonán, ale z brankové čáry vykopával míč kapitán Michal Kroupa. Z převahy domácích nás vymanila brejková akce v podání Lukáš Panovský – Radek Vystrčil. Prvně jmenovaný poslal dlouhý pas za obranu domácích, na který si naběhl Radek Vystrčil a napálil míč z první pod víko - 0:1. Tato branka nám jako kdyby rozvázala nohy a zvedla sebevědomí. Od této chvíle jsme byli ti, co ovládali utkání. V 67. minutě zahrozili domácítrestného kopu ze 20-ti metrů, když technická střela domácího exekutora jen těsně Obrazekminula růžek naší branky. V 71. minutě přiťukl Jiří Had do běhu míč Martinovi Plachkému, ten se řítil sám na brankáře domácích, bohužel v rozhodující chvíli zavrávoral a upadl. V 78. minutě přiťukl míč opět aktivní Jiří Had, tentokrát Radkovi Vystrčilovi, ten sám před bránou zakončil, ale těsně minul tyč branky domácích. V 85. minutě uhodil „blesk z čistého nebe“. Po naší ztrátě míče na půlící čáře se míč dostal na domácího levého útočníka, který odcentroval před naši bránu a tam se míč dostal na penaltu až k domácímu záložníkovi, jenž neměl problém svoji šanci proměnit - 1:1. Zbytek utkání se již odehrál ve středu hřiště a zápas skončil spravedlivou remízou.

Sumasumárum: Jak bylo řečeno, dnešní utkání bylo více o bojovnosti než o technice. Před dnešním utkáním by bod  bral asi každý, vzhledem ke zranění některých hráčů a hodování našich dorostenců. Je však škoda, že se nám nepodařilo výsledek 1:0 udržet do konce utkání. Všem dnešním bojovníkům patří za dnešní výkon VELKÝ DÍK.