KUŘIM "B" - DOLNÍ LOUČKY 1:3 (1:2), 18. 5. 2014

Naše branky: Martin Mašek 1:1, Václav Burian 1:2, Václav Seyfert 1:3

Sestava: Aleš Weinfurter - Martin Špicl, Martin Plachký, Václav Burian, Lukáš Veselý - Lukáš Podal (Miloš Zedník), Jiří Mašek, Martin Mašek (Michal Kroupa), Václav Seyfert - Jaroslav Němec (Jakub Kándl), Jan Kožina (Martin Midrla) - Jan Veselý

ŽK: Martin Špicl

OSTATNÍ VÝSLEDKY a TABULKA

K dalšímu mistrovskému utkání jsme zajížděli do nedalekých Moravských Knínic k jarní odvetě s rezervou silného týmu Kuřimi. Od úvodních minut začali být více aktivní fotbaloví domácí hráči. Skvěle drželi míče na zemi a parádně kombinovali. Na druhou stranu s takovýmito soupeři se nám hraje lépe a tak, dle mého, kvalitní utkání mohlo začít. Po úvodním oťukávání byl posouzen přísně střet Václava Buriana s domácím záložníkem v 10. minutě a kopal se trestný kop ze 28 metrů. Ten domácí hráč trefil přesně k tyči a Aleš Weinfurter na něj prostě nedosáhl - 1:0. O dvě minuty později mohlo být ještě hůře, když po kombinaci zakončoval stejný hráč Kuřimi, ale Aleš Weinfurter vytáhl míč na břevno a odražený míč ukopl Martin Špicl před dotírajícím hráčem domácích do bezpečí. Ve 20. minutě zahrál dlouhý míč z trestného kopu z půlky Martin Špicl až do vápna domácích, kde sice obránce míč odhlavičkoval, ale pouze k Martinu Maškovi, jenž za pomocí teče obránce procedil míč do branky - 1:1. Asi v polovině poločasu se stal kuriózní okamžik, když se na hrací ploše objevil pes, který přerušil hru asi na pět minut, jelikož se mu prostě pryč nechtělo. Toho až díky zkušenostem zpacifikoval Jaroslav Němec stylovým dlouhým škrabáním na bříšku. Ve 32. minutě jsme zahrávali trestný kop ze 20-ti metru na nějž si naskočil Václav Burian, ale tvrdou hlavou jen těsně minul pravou tyč. Ve 40. minutě utekl po levé straně až do velkého čtverce Václav Seyfert, servíroval pod sebe na malé vápno Václavu Burianovi, který kolenem o zem přeloboval ležícího gólmana domácích - 1:2.

Ve druhém poločase jsme se soustředili na zodpovědné bránění a domácí Kuřim hodně znervózněla. V 60. minutě po kombinaci domácích vykopával u levé tyče technickou ránu Martin Špicl a stejný hráč o dvě minuty později v poslední chvíli ukopl domácímu útočníkovi míč před Alešem Weinfurterem na rohový kop. V 65. minutě rozehrál signál z trestného kopu Jiří Mašek na zaběhnuvšího Václava Seyferta, ten skluzem udržel míč a kuriózně v leže prudkou patičkou obhodil ležícího gólmana domácích - 1:3. O minutu později sehrál Kuřim po pravé straně rychlou akci a zpětnou přihrávku poslal patičkou domácí záložník vedle naší svatyně. V 75. minutě po parádním přiťuknutí od Jakuba Kándla postupoval osamocený Jiří Mašek sám na brankáře, ale jen těsně minul pravou tyč domácí branky. V 80. minutě po rohovém kopu hlavičkoval domácí záložník těsně vedle a na druhé straně pálil osamocený Jaroslav Němec rovněž vedle. Pět minut před koncem utkání pak utekl po pravé straně domácí útočník, do uličky poslal svého spoluhráče, který si obešel našeho obránce a pálil těsně vedle na zadní tyč, kde ve skluzu minul útočník domácích naši odkrytou branku. Zbytek utkání jsme si stejně jako v podstatě celý druhý poločas pohlídali a vezeme tak domů důležité 3 body.

1. Zakřany 20 13 1 6 50: 23 40   ( 10)

2. Dolní Loučky 20 12 4 4 42: 16 40   ( 10)

3. Senorady 21 11 4 6 54: 34 37   ( 4)

4. Kuřim B 19 10 2 7 43: 29 32   ( 2)

5. Řeznovice 19 10 1 8 41: 34 31   ( 4)

6. Troubsko 20 9 4 7 30: 34 31   ( 1)

7. Popůvky 21 9 3 9 56: 45 30   ( 0)

8. Radostice 20 8 6 6 38: 41 30   ( 0)