LAŽÁNKY - DOLNÍ LOUČKY 2:2 (1:1), 1. 6. 2014

Naše branky: Jaroslav Němec 1:1, Martin Mašek 2:2

Sestava: Aleš Weinfurter - Martin Špicl, Martin Plachký, Václav Burian (Václav Seyfert), Lukáš Veselý - Jiří Mašek, Martin Mašek, Michal Kroupa, Lukáš Podal - Jaroslav Němec, Jan Kožina (Jakub Kándl) - další náhradník - Miloš Zedník

ŽK: Martin Špicl, Václav Burian, Václav Seyfert, Martin Plachký

ČK: Jaroslav Němec

OSTATNÍ VÝSLEDKY a TABULKA

K dalšímu mistrovskému utkání jsme zajížděli do nedalekých Lažánek, se kterými jsme posledních 5 vzájemných utkání remízovali. Od úvodních minut jsme se na nerovném pažitu snažili o kombinaci a domácí jsme jasně přehrávali. Hned ve druhé minutě pálil těsně vedle Jaroslav Němec a stejný hráč hlavičkoval o dvě minuty později z malého vápna po centru od Jana Kožiny těsně vedle. V 15. minutě nakopli domácí dlouhý míč až na naše velké vápno, zde míč odhlavičkoval v souboji Martin Plachký, ale odražený míč poslal pohotově ranou pod břevno domácí útočník - 1:0. I nadále jsme se snažili dobývat tvrz domácích, ale nedařilo se. Ve 35. minutě jsme zakombinovali, domácí obránce míč promávl, Jan Kožina nacentroval míč zleva a Jaroslav Němec střelou k tyči vyrovnal - 1:1. Domácí hodně faulovali a minimálně třikrát se mělo žlutit. Ve 40. minutě zahrával Jiří Mašek trestný kop, který poslal dělovkou jen těsně nad. Těsně před půli pak zablokoval dobrý pokus Jana Kožiny v poslední chvíli domácí obránce.

To, co se stalo ve druhé půli jsme už hodně dlouho nezažili. V první půli spravedlivý rozhodčí totiž začal hodně tlačit na pilu a zastavoval jakýkoliv náš pokus o útočnou kombinaci. Vymýšlely se nastřelené ruce, fauly na nás byly pouštěny do nesmyslných výhod, ze kterých byly brejky domácích a naopak pro domácí bylo pískáno jakékoliv "zakopnutí o drn". Logicky tak přicházela nervozita a nevole našich hráčů. Ve 48. minutě podskočil aut soupeře Václav Burian a poté musel stejný hráč zatáhnout za záchrannou brzdu, za což naštěstí obdržel jen žlutou kartu. Tento trestný kop Lažánky nastřelily pouze do naší zdi. V 50. minutě po trestném kopu Jiřího Maška dal hlavou krásnou branku Martin Mašek, ale ta byla pro údajný faul neuznána. Za další dvě minuty pálil ze 30-ti metrů dělově levačkou Martin Mašek, ale domácí gólman se vyznamenal a míč vytěsnil na roh. Hra se vyrovnala a domácí hráli své tradiční nakopávání a vzhledem k tomu, že rozhodčí jim dával k dispozici velké množství standartek, měli z těchto několik nepříjemných závarů před Alešem Weinfurterem. V 65. minutě pak po jednom z otočených faulů neudržel na uzdě nervy Jaroslav Němec a po výměně názorů s protihráčem do něj břichem lehce strčil. Domácí hráč, který by se rozhodně uplatnil v TV Barandov ochotně spadl na zem. Rozhodčí se šel zeptat postranního a ten mu pověděl, že náš hráč protihráče udeřil pěstí ! Tak to už bylo trošku moc - červená karta. I přesto jsme byli aktivnějšími a Martin Mašek se ocitl osamocen, byť v tísni, před brankářem domácích, ale bohužel tutovku neumístil a trefil pouze gólmana. V 76. minutě pak domácí vytvořili jeden brejk, po kterém z vápna vypálil bodlem záložník Lažánek a o tyč je dostal do vedení - 2:1. Museli jsme otevřít hru a za další dvě minuty hlavičkoval po rohu domácí záložník do břevna a další hlavičku parádním zákrokem vyrazil Aleš Weinfurter. V poslední minutě jsme vybojovali po nákopu do vápna domácích rohový kop, jenž zahrával Jiří Mašek, domácí obránce míč netrefil a Martin Mašek pohotovou ránou pod víko vyrovnal - 2:2. No a když jsme poté založili rychlý protiútok 3 proti 3, tak raději "přesný" sudí utkání ukončil. Po neuvěřitelně okatém tlaku rozhodčího ve druhé půli je tak bod z Lažánek velkým úspěchem a nechává nás ve hře o titul.

1. Zakřany 22 14 1 7 53: 24 43   ( 10)

2. Senorady 23 13 4 6 61: 35 43   ( 7)

3. Dolní Loučky 22 12 5 5 45: 20 41   ( 8)

4. Kuřim B 22 13 2 7 55: 31 41   ( 8)

5. Troubsko 22 11 4 7 34: 35 37   ( 4)

6. Popůvky 22 10 3 9 60: 45 33   ( 0)

7. Řeznovice 22 10 1 11 43: 45 31   ( -2)

8. Radostice 22 8 6 8 38: 44 30   ( -3)