LAŽÁNKY - DOLNÍ LOUČKY 3:1 (1:0), 5. 9. 2010

5. 9. 2010

Naše branka: Martin Plachký 3:1

Sestava: Tomáš Krejčí - Jaroslav Němec, Michal Kroupa, Martin Špicl, Jan Veselý (75´ Pavel Rozsypal) - Jan Mašek, Stanislav Halas, Martin Plachký, Miloš Zedník (63´ Jaroslav Válek) - Václav Burian (80´ Jakub Juříček), Jaroslav Melichar

ŽK: Jaroslav Němec, Stanislav Halas

Dne 5. 9. 2010, nezvykle v ranních hodinách, což bylo pro některé velmi náročné, jsme sehráli další utkání v nové sezóně na půdě Lažánek. S tímto soupeřem máme dlouhodobě negativní bilanci, když v dosavadních šesti vzájemných utkáních jsme dokázali jen dvakrát zvítězit a ve zbývajících utkáních jsme odevzdali všechny body soupeři. Dnes jsme chtěli tuto bilanci aspoň částečně napravit.

Již ve 2. minutě mohlo být otevřeno skóre utkání, když z trestného kopu z úrovně cca 23 metrů vyslal jedovatou střelu Jaroslav Melichar, tato byla ještě tečovaná a nadělala domácímu brankáři spoustu práce. O minutu později to však mohl být domácí hráč, který otevře účet utkání, ale z malého vápna nedokázal usměrnit míč mezi naše tři tyče. V 15. minutě se ocit v brankové příležitosti Jaroslav Melichar, jenž si zaběhl za obranu soupeře na dlouhý míč od Jaroslava Němce, ale na dlouhou nohu poslal míč kolem brankáře jen těsně vedle tyče domácí branky. Ve 23. minutě zachyboval střed naší obrany a domácí se řítili do šance, kterou však na poslední chvíli dokázali Martin Špicl ve spolupráci s Tomášem Krejčím zneškodnit. Ve 32. minutě zahrávali domácí trestný kop z kraje hřiště a jejich technická střela orazítkovala břevno naší brány. Ve 39. minutě již udeřilo, když si domácí útočník zpracoval u rohového praporku dlouhý míč za naše obránce, dokázal se ještě uvolnit kolem brankové čáry a přízemní přihrávkou našel na zadní tyči svého osamoceného spoluhráče, 1:0. Tímto výsledkem také skončil první poločas.

Ve druhém poločase jsme se chtěli pokusit výsledek zvrátit, domácí však dnes byli proti a dobře rozehraný zápas si dokázali pohlídat a dokonce navýšit skóre. V 74. minutě se na rohu našeho pokutového území uvolnil domácí útočník, vystřelil přízemní střelu na zadní tyč, kterou náš brankář ještě dokázal vyrazit, ale na následnou dorážku už byl krátký, 2:0. V 77. minutě domácí definitivně potvrdili, že tři body dnes zůstanou doma. Po nedorozumění na naší pravé straně obrany se k míči dostal domácí hráč a zakončil přesně k zadní tyči naší brány, 3:0. O tři minuty později zahrával trestný kop Jaroslav Melichar a posadil ho přesně na hlavu Martina Plachkého, který svoji hlavičku dokázal usměrnit k tyči domácí brány, 3:1. V 84. minutě ještě dokázal z hranice velkého vápna střelou k tyči provětrat domácího brankáře Jaroslav Melichar, ale Aleš Weinfurter již neměl zájem o změnu skóre a se střelou si poradil.

Sumasumárum: Dnes jsme byli jednoznačně horším mužstvem a domácí tým si vybojoval zasloužené vítězství a v podstatě celé utkání hru kontroloval. Náš tým dnes předvedl jasně nejhorší výkon v nové sezóně, bojovnost sice nechyběla, zato kombinační hra ano. Je třeba na toto utkání zapomenout a soustředit se na následující venkovní utkání na půdě Drásova, které bude stejně těžké, ne-li těžší než to dnešní.