LAŽÁNKY - DOLNÍ LOUČKY 1:2 (1:0), 19. 4. 2009

19. 4. 2009

Naše branky: Jiří Pavlíček 1:1, Lukáš Panovský 2:1

Sestava: Lukáš Šperlín - Jaroslav Brabec (Jaroslav Válek), Michal Kroupa, Martin Mašek (Martin Špicl), Martin Plachký - Radomír Hájek (Michal Stratil), Jiří Pavlíček, Lukáš Panovský, Jiří Had - Václav Seyfert, Jan Malásek - další náhradníci - Martin Válek, Stanislav Jaroš, Radek Vystrčil

ŽK: Jiří Had, Lukáš Panovský

neděli, 19. 4. 200910,00 hod., sehráli naši muži další mistrovské utkání na hřišti týmu Lažánky. Tyto byly na nás hodně namotivované, jelikož v jejich barvách nastupují naši bývalí hráči – Karel Mičánek a Petr Kozlíček. Počasí bylo nádherné, takže jsme mohli začít.

Ihned v první minutě jsme zahrozili Janem Maláskem a jeho odvážný průnik po pravé straně byl ukopnut domácí obranou na roh. Tento rozehrál Jiří Had a Martin Mašek z voleje pohotově střílel, Karel Mičánek však vystřihl bravurní zákrok a míč za svá záda nepustil. V 6. minutě zahrával Lukáš Panovský z levé strany trestný kop a jeho přízemní střílená bomba udělala brankáři domácích hodně problémů, branka však opět nepadla. V 16. minutě zahrozili poprvé i domácí, centr z pravé strany „poklízel“ patičkou domácí útočník, ale Lukáš Šperlín se překvapit nenechal. Ve 20. minutě však udeřil blesk z čistého nebe. Po našem autu jsme bohužel ztratili  míč a do té doby ojedinělá akce Lažánek měla být lapena Lukáše Šperlínem. Martin Mašek však jeho „mám“ nevyslyšel a smolně při odkopu nastřelil Jaroslava Brabce, od nějž se míč odrazil před naši prázdnou svatyni a do ní jej poklidil domácí útočník – 1:0. Ve 23. minutě jsme vymysleli akci ve středu pole a Jiří Pavlíček přiklepl Lukáši Panovskému, který napřáhl ze 30-ti metrů a jeho tvrdá rána jen těsně minula pravou tyč branky Lažánek. Poté se hrálo ve středu pole. Ve 37. minutě mohlo být ještě hůře, když po akci od středového kruhu domácí postupovali až před naše velké vápno a zde po skrumáži vypálili do naší pravé tyče. O dvě minuty později po rohovém kopu Lažánek hlavičkoval jejich útočník a jeho střela lízala břevno branky Lukáše Šperlína. Poslední domácí šance první půle proběhla ve 41. minutě, kdy po dalším rohovém kopu pálil domácí záložník těsně nad. Do konce první půle zbývaly dvě minuty, když Jaroslav Brabec vyvezl míč, přenechal Václavu Seyfertovi, jenž nádherně pálil. Bohužel jen těsně vedle levé tyče branky Karla Mičánka. O minutu později zaběhl na dlouhý míč za obranu domácích Jan Malásek, uvolnil se od obránce, ale Karla Mičánka bohužel nedokázal prostřelit, ten výborně reflexivně vyrazil. To bylo z první půle vše.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že necháme na hřišti vše a pokusíme se otočit výsledek. První vážnější šanci ve druhé půli však měli opět domácí, a to v 53. minutě. Po střele z velkého úhlu výborně boxoval do bezpečí Lukáš Šperlín. V 60. minutě jsme se začali osmělovat my. V této minutě centroval zprava Václav Seyfert a Jan Malásek perfektně střílel z voleje, bohužel trefil pouze obránce Lažánek. Rohový kop zahrával Jiří Had, na míč si naskočil Martin Špicl, Karel Mičánek míč konečky prstů vytěsnil, ale Jiří Pavlíček nadvakrát nedal brankáři domácích šanci – 1:1. V 63. minutě završili obrat hráči „Květnice Tišnov“, signální rohový kop zleva zahrál Václav Seyfert, Jiří Pavlíček efektivně přenechal Lukáši Panovskému a ten nechytatelnou bombou z voleje k tyči poslal naše barvy do vedení – 1:2. V 67. minutě byl ve velké šanci po dalším našem rohovém kopu opět Martin Špicl, ale v poslední chvíli „uklidil“ míč na roh domácí obránce. Poté se na dlouhou dobu hra přesunula do středu pole a my si s přehledem hlídali pozice. V 80. minutě jsme založili akci po ose Jiří Pavlíček, Václav Seyfert, jenž centroval před domácí branku, ve velké závaru však nedokázali vyhrát souboje ani Martin Špicl, ani Jan Malásek. Domácí se zmohli v samotném závěru už jen na nebezpečný trestný kop v poslední minutě, kdy na brankové čáře míč vyhlavičkoval Jiří Pavlíček. Z následného našeho přečíslení již ale branka nepadla a tak vezeme z horké Lažánecké půdy další jarní 3 body.

Sumasumárum: Výborný vstup do zápasu, slabá druhá polovina první půle a bojovný výkon ve druhém poločasu, i tak by se dal shrnout tento náš dnešní zápas. Každopádně myslím, že zaslouženě vezeme domů další 3 jarní body. Věřme, že naše série vydrží co možná nejdéle. SOKOL DOLNÍ LOUČKY OLÉÉÉÉ !!!