LAŽÁNKY - DOLNÍ LOUČKY 2:1 (1:0), 4. 10. 2009

4. 10. 2009

Naše branka: Jaroslav Melichar 1:1

Sestava: Kamil Válek - Václav Burian (Jaroslav Válek), Michal Kroupa, Martin Špicl, Martin Plachký - Jan Mašek (Martin Válek), Václav Seyfert (Stanislav Jaroš), Aleš Blažek, Ivan Miovský - Jiří Had, Jaroslav Melichar - další náhradník - Lukáš Šperlín

ŽK: Martin Špicl

neděli, 4. 10. 2009 od 10,00 hod., sehráli naši muži další mistrovské utkání na horké a hodně tvrdé a vyprahlé půdě v Lažánkách. Domácí s námi měli z loňska hodně negativní bilanci, dvakrát s námi prohráli, proto byli rozhodnuti tuto změnit. Ale ani náš tým nechtěl vyjít bodově naprázdno, takže nás čekalo hodně zajímavé utkání.

Utkání začalo a domácí se do nás hodně zakousli, opticky získali převahu, ale do šancí jsme je nepouštěli. V 7. minutě zaběhl Lažánecký útočník na dlouhý nákop, ale v dobré pozici zakončoval pouze mimo tyče naší branky. V 8. minutě výborně vyslal Václav Seyfert Jiřího Hada, ale tomu míč sebral v poslední chvíli skokem pod nohy domácí brankář. V 11. minutě si naběhl na dlouhý míč za obranu Lažánek Jaroslav Melichar, ale domácí gólman nadvakrát jeho pokus zlikvidoval. Ve 24. minutě domácí brankář špatně odkopl míč, toho se zmocnil Jaroslav Melichar, vyslal do úniku Jiřího Hada, jenž však ve 100% pozici sám proti brankáři trefil pouze jeho nohu. Pravdou je, že akce zaváněla naším ofsajdem. Ve 31. minutě se nadechl k velkému sólu Martin Plachký, prošel skvěle přes několik hráčů soupeře a dokázal vypálit, jeho pokus však vyškrábl brankář na roh. Po rohovém kopu prošel míč skrz celým velkým vápnem domácích, zpracoval jej Václav Seyfert, dal po sebe do výborné pozice Václavu Burianovi, ale ten trestuhodně domácí svatyni netrefil. Ve 38. minutě zahrávaly Lažánky trestný kop z půlky, na dlouhý nákop si sběhl domácí útočník, vrátil zpět před naši branku a na velkém vápně se do míče opřel jeho spoluhráč a trefil přesně k tyči a do protipohybu Kamila Válka – 1:0. Do konce poločasu se již nic zásadního nestalo, takže jsme do kabin odcházeli s jednobrankovým mankem.

Do druhého poločasu jsme po vyčinění od našeho trenéra šli z jednoznačným cílem. Utkání vyrovnat, nebo lépe zlomit jej v náš prospěch. A bylo to znát, ihned od prvních minut jsme se do Lažánek zakousli a začali je přehrávat. V 51. minutě jsme poslali do pokutového území domácích dlouhý míč, který se ve vzduchu odrazil od některé z hlav Lažáneckých hráčů a Jaroslav Melichar využil v souboji zaváhání brankáře, přehlavičkoval jej a vyrovnal – 1:1. Tato branka nás nesmírně nakopla a najednou našich hráčů bylo plné hřiště. V 52. minutě se dostal ke střele ze 20-ti metrů Jiří Had, ale domácí gólman míč vyrazil. V 54. minutě přiťukl Michal Kroupa míč opět Jiřímu Hadovi, ten vypustil krásnou a jeho tradiční dělovku, ale domácí brankář, byť s obtížemi, míč zlikvidoval. V 56. minutě poslal do pokutového území krásný načechraný centr Jaroslav Válek, na něj si naskočil Aleš Blažek, ale s jeho hlavou neměl domácí brankář větší potíže. V 65. minutě podtrhli rozhodčí svoje dnešní hodně slabé vystoupení. Domácí zahrávali trestný kop z půlky, hráč stojící minimálně ve 3-metrovém ofsaidu na zadní tyči vrátil míč hlavou před naši branku a zde sběhnuvší domácí záložník hlavou přesně zakončil – 2:1. Blesk z čistého nebe v podání domácích fotbalistů, pravda s velkou pomocí nepřesného postranního rozhodčího. Do konce utkání jsme ovládali hřiště a snažili se dobít domácí tvrz. Lažánky již hrály pouze na brejky a my útočili „do plných“. Bohužel, do větší příležitosti nás domácí již nepustili, ba naopak to byli právě oni, kteří měli poslední šanci v utkání. V 86. minutě po brejku zlikvidoval Kamil Válek nebezpečnou střelu ze 25-ti metrů. Do konce utkání se již nic nestalo, takže jsme v Lažánkách na body nedosáhli.

Statistiky dnešního utkání:

střely na branku – 3:7, rohy – 3:2, fauly – 7:16

Sumasumárum: V první půli byli lepší domácí Lažánky, které však pouze nakopávali míče a my se bohužel jejich hře přizpůsobili. Dokázali svoji jedinou vážnější šanci využít ke vstřelení vedoucí branky, my naopak svoje příležitosti nevyužili. Ve druhém poločasu jsme jasně začali ovládat hru, míč jsme se snažili držet na zemi a domácí fotbalisty jsme přehrávali, brzy jsme dokázali vyrovnat a měli jsme další šance. Bohužel domácí využili i za pomoci rozhodčích jednu ze svých dvou druhopoločasových příležitostí a to rozhodlo. My jsme již kontrovat nedokázali. Nevadí, musíme makat dál a příští týden doma vybojovat všechny 3 body. SOKOL DOLNÍ LOUČKY OLÉÉÉ !!! Za celý tým bych chtěl poděkovat i všem našim fandům, kteří nás přijeli do Lažánek povzbudit a samozřejmě našim ULTRAS LOUČKY. Díky za báječnou atmosféru.