LOKOMOTIVA BOROHRÁDEK - DOLNÍ LOUČKY 3:7 (1:4), 21. 6. 2014 - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

22. 6. 2014

Naše branky: David Brendl 0:1, Ondřej Halas 0:2, Aleš Weinfurter 0:3, Jan Veselý 1:4, David Brendl 1:5, Martin Midrla 2:6, Václav Burian (penalta) 3:7

Sestava: Václav Burian - Martin Midrla, Martin Špicl, Martin Mašek, Jan Veselý - Miloš Zedník, Michal Kroupa, Ondřej Halas, Jan Kožina - Aleš Weinfurter, David Brendl - +3 domácí hráči

Fotogalerie z utkání a večera

V sobotu, 21. 6. 2014 jsme zajížděli na ZÁVĚREČNOU k atypickému výletu a utkání do Borohrádku (okres Hradec Králové). Bohužel i přesto, že svoji účast přislíbil celý tým kromě asi dvou hráčů, nakonec účast "bojkotovalo" na poslední chvíli asi další 6 hráčů. Domácích se sešlo asi 20, takže nám nakonec půjčili své 4 hráče a šlo se na věc.

Ten kdo očekával, že se bude hrát na jednu branku a bude jen otázkou, jaký příděl nám uštědří domácí tým hrající I.B třídu, musel být překvapený. Od úvodních minut jsme totiž byli aktivnějšími a výsledkem byla asi v 10. minutě branka, kterou po rohovém kopu trefil hlavou do pravého horního růžku David Brendl - 0:1. Za chvíli dostal do uličky parádní přihrávku šestnáctiletý benjamínek Ondřej Halas, prošel až do vápna a přesnou ranou pod víko zvyšoval - 0:2. Asi v polovině prvního dějství jsme zahrávali další rohový kop, na který si sběhl Aleš Weinfurter a prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:3. Vzápětí utekl našim obráncům domácí útočník a přesnou ranou na první tyč korigoval výsledek - 1:3. Ten ale nevydržel příliš dlouho, jelikož do rychlého brejku vyslal Michal Kroupa Jana Veselého, jenž prošel až do vápna, vypálil, domácí gólman míč stačil jen ztlumit, ale ten skončila nakonec v síti - 1:4. Během první půle jsme ještě cca další 4 megatutovky dokázali neskutečně zahodit, takže poločasový příděl byl pro domácí ještě hodně přívětivým.

Ve druhé půli Borohrádek hodně přidal, ale do zásadnějších příležitostí jsme jej nepouštěli a případně po rohových kopech a centrech kraloval v naší brance vynikající Václav Burian. Asi v 10. minutě druhého poločasu dostal přihrávku za obranu David Brendl, přeloboval si brankáře a poté míč ještě doklepl do branky - 1:5. Borohrádek dokázal korigoval po přesné ráně ze 20-ti metrů, jenž zaplachtila přesně k pravé tyči naší svatyně. Václav Burian byl bezmocný. Výsledek však opět dlouho nevydržel, jelikož po další postupné kombinaci do domácí obrany obdržel přihrávku na velké vápno Martin Midrla a přesnou technickou ranou k tyči opět s přehledem zvyšoval - 2:6. Pět minut před koncem zahrávali domácí rohový kop, který hlavou pohotově zakončil borohrádecký útočník a Václav Burian lapil míč až za brankovou čarou. V poslední minutě však opět pronikal osamocený Jan Veselý a byl ve vápně sestřelen - penalta. Tu si postavil Václav Burian a s přehledem zapečetil dnešní poměrně povedené naše vystoupení - 3:7. I ve druhé půli jsme dalších několik příležitostí nedokázali proměnit, ale i tak si myslím, že jsme zde zanechali poměrně sympatický výkon.

Poté začal večer s příjemnou partou domácích, popíjeli jsme pivko, cucíky a byli jsme hoštěni výborným selátkem. Večer byl zkrátka skvělý. Jen škoda, že jsme nebyli kompletní, jelikož poté by párty dostala ještě většího rozměru. V podvečer jsme si ještě "hodili" plážový fotbálek a následně již byla jen večerní zábava zakončená až v ranních hodinách.

Sumasumárum: Utkání jsme odehráli s přehledem a nad domácími jsme dominovali především naší pozemní kombinační hrou. Bylo poznat, že s hráči, jenž nás doplnili chyběla lepší souhra, ale i tito velice rychle do naší hry dokázali zapadnout v rámci možností. Utkání bylo jednoznačné a tento výsledek je pro Borohrádek ještě hodně přívětivý. V naší brance podal výborný výkon předstoper Václav Burian a k němu se přidali i ostatní hráči včetně "benjamínka" Ondřeje Halase, jenž si tak odbyl ve svých 16-ti letech svoji premiéru v A-týmu. Při večerní zábavě nám domácí hráči několikrát zdůraznili, že pokud hrajeme takovýto fotbal, tak v jejich kraji bychom prý hráli s přehledem polovinu I.B třídy - minimálně. Což je samozřejmě velmi zajímavá informace. Děkujeme Liboru Kašparovi za parádní večer a pozvání a za rok bychom rádi domácím oplatili pozvání a pohoštění v Dolních Loučkách.