LUKOVANY - DOLNÍ LOUČKY 1:2 (0:0), 1. 4. 2007

1. 4. 2007

Dne 1. 4. 2007 v 16,00 hod. za krásného slunečného počasí jsme sehráli první jarní mistrovské utkání na hřišti Lukovan.

Obrazek Obrazek

Od začátku utkání jsme převzali taktovku a domácí jsme prakticky k žádné příležitosti nepustili. Hráli jsme téměř celý poločas na půli Lukovan, ale žádnou tutovou příležitost jsme si nevytvořili. Asi ve 30. minutě poslal z pravé strany krásnou tvrdou přihrávku Petr Voznica a míč se dostal až k Marku Lipovskému, kterému se však míč smolně zamotal mezi nohama a tak už jen dokázal vrátil zpět před branku, tam minul i Martin Válek a tak vše zakončil razantní střelou Michal Kroupa. Míč však prosvištěl asi metr kolem pravého horního růžku branky domácích. Za zmínku již stojí jen tvrdá přesná rána Lukáše Panovského z levé strany, kterou však srazil domácí obránce na rohový kop.

ObrazekDo druhé půle byla taktika jasná, hrát i nadále zodpovědně a trpělivě. V padesáté minutě rozehrál geniálně Marek Lipovský míč na levou stranu, kde si míč převzal Lukáš Panovský a jeho dělovka skončila k naší radosti u levé tyče Lukovanského brankáře – 0:1. I nadále jsme režírovali utkání a šance na sebe nenechali dlouho čekat. Po akci ve středu hřiště se do míče opřel Michal Kroupa a jeho tvrdou a nádherou střelu vytěsnil konečky prstů domácí brankář. Michal Kroupa byl při chuti a během krátké chvíle vypustil další dva nádherné projektily, první z nich skončil na pravé tyči domácí branky a druhý vytlačil domácí brankář na roh. Poté přišla jediná světlá chvilka domácích, kteří během krátké chvíle nejdříve nepřesně vystřelili z levé strany,Obrazek poté rozhodčí Dolníček posoudil přísně střet domácího útočníka s naším obráncem Martinem Špiclem. Po uspěšeném rozehrání rozhodčí nechal trestný kop opakovat a z něj nadvakrát rozehráli domácí nadýchaný centr, na který si naběhli hned tři domácí hráči a bylo vyrovnáno – 1:1. I když všichni tři byli v ofsajdové pozici postranní rozhodčí svůj praporek nezvedl. Ani vyrovnání však naši aktivitu nesnížilo, ba naopak, prahli jsme po vítězství. Po hezké akci na levé straně hřiště vypálil hezky Petr Doubravský, domácí brankář však kryl. Zadostiučinění přišlo až v 88. minutě, když po nádherně rozehraném trestném kopu Jaroslavem Válkem na míč ve vápně nedoskočil Martin Špicl, ale Patrik Křenek se zorientoval perfektně Obrazeka hlavou naprosto zaslouženě rozhodl utkání v náš prospěch. Zbytek utkání jsme si již bez problémů pohlídali, za zmínku snad stojí ještě krásná střela těsně vedle Michala Kroupy, který dnes střelecky naprosto exceloval. Konečný výsledek tedy 2:1 pro náš tým.

Sumasumárum: Celý zápas jsme měli jasně ve svojí režii, podali jsme jeden vedle druhého kvalitní výkon, bojovali jsme, nádherně kombinovali hru a nakonec i zaslouženě strhli výsledek na naši stranu. Všem aktérům dnešního zápasu velice děkuji a doufám, že ve skvělých výkonech budeme pokračovat!