LUKOVANY - DOLNÍ LOUČKY 1:1 (0:0), 14. 10. 2007

14. 10. 2007

V neděli, 14. 10. 2007 v 15,30 hod., sehráli naši muži další mistrovské utkání na hřišti v Lukovanech. Terén zde sice nebyl ideální, ale přesto jsme zde chtěli uspět a potvrdit tak výsledky z posledních dvou utkání.

Do utkání jsme vstoupili sympaticky a domácí na dlouhé minuty zatlačili do jejich obranného pásma. Jejich ojedinělé výpady naše obrana s přehledem dokázala zajistit ještě před naším velkým vápnem. Na první šanci jsme si museli počkat až do 15. minuty, kdy si na krásně nadýchaný rohový kop Stanislava Halase Obrazeknaskočil Jaroslav Němec, ale jeho hlavička skončila jen těsně nad brankou domácích. O několik minut později sehráli krásnou kombinaci Stanislav Halas, který vysunul rychlíka Jaroslava Brabce a ten hledal před prázdnou brankou centrem spoluhráče. Bohužel Marek Lipovský ve vyložené šanci na míč nedosáhl. Po jednom z dalších rohových kopů se dostal k nebezpečné hlavičce také kapitán Martin Špicl, ale jeho pokus skončil také v náruči brankáře Lukovan. Poté se opět hra přesunula více do středu pole a naše pokusy o šance domácí vždy dokázali přerušit. Ve 30. minutě se po hezké kombinaci na levé straně hřiště dostal ke střele Lukáš Panovský, ale jeho dělovou ránu levačkou vytěsnil Obrazekdomácí brankář na roh. Zbývajících 15 minut jsme odehráli pod stejnou taktovkou. Domácí jsme tlačili, přehrávali a donutili je nás faulovat. Jejich tvrdá hra byla oceněna 3 žlutými kartami. Poté ještě nepřesně stříleli opět Lukáš Panovský a Michal Kroupa. Bohužel se nám do konce poločasu nepodařilo vsítit branku, takže šli oba týmy do kabin s bezbrankovou remízou.

V kabině bylo rušno, takže jsme šli do druhé půle s tím, že utkání už konečně musíme zlomit v náš prospěch a vybojovat zde další 3 body. Jak jsme si řekli, tak jsme i udělali a začali do domácích řád vysílat další a další útoky. V 55. minutě zahrával z levé strany roh Stanislav Halas a na jeho krásný centr si naskočil ObrazekMartin Špicl, jeho tvrdou hlavičku však domácí brankář bravurně vyrazil a míč napodruhé hlavičkoval Martin Špicl ke druhé tyči, kde bohužel nebyl důrazný Martin Válek a tak domácí obránci odkopli míč do bezpečí. O 2 minuty později měli domácí Lukovany svoji jedinou šanci v utkání, kdy utekl domácí útočník, ale jeho střelu s přehledem kryl Kamil Válek. V 65. minutě obešel Lukáš Panovský dva obránce a nebojácně se vypravil do pokutového území domácích, kde byl nevybíravě faulován - penalta. K té se postavil sám Lukáš Panovský a střelou k levé tyčce poslal náš tým do vedení - 0:1. Ihned z protiútoku však šokoval celý náš tým zkrat jinak velmi solidního rozhodčího. Domácí útočník z levé strany Obrazekkřižoval míč na druhého útočníka, jehož křižoval náš obránce Patrik Křenek, jejich záložník mu bránil v pohybu natolik, až ho strhl nevybíravě k zemi a zmiňovaný útočník přes něj posléze přepadl. Jasný útočný faul ! Píšťalka rozhodčího se rozezněla, ale my byli jako omráčení jeho výrokem - penalta !!! Tu domácí s jistotou proměnili a vyrovnali tak na 1:1. V 70. minutě jsme rozjeli další útočnou akci, při které Jaroslav Brabec nacentroval před branku, kde našel hlavu úplně osamoceného Martina Válka, který trestuhodně netrefil branku. Do konce zápasu chybělo asi 10 minut, když Lukáš Panovský vyslal další tvrdou ránu, kterou z horního levého růžku domácí branky vytěsnil opět skvělý brankář ObrazekLukovan. V 82. minutě měl další obrovskou šanci střídající Petr Kozlíček, který získal míč po větším důrazu ve vápně domácích, ale z malého vápna bohužel poslal míč opět jen do náruče brankáře domácích. V 85. minutě rozehrával zleva trestný kop Lukáš Panovský, jeho centr domácí odvrátili zpět na hranici pokutového území, kde střílel Patrik Křenek, jeho střela však proletěla těsně nad domácí brankou. V 86. minutě si Lukáš Panovský situaci zopakoval, míč proletěl celým pokutovým územím až za druhou tyč, kde skluzem zakončoval nad kapitán Martin Špicl. Ihned z rozehrávky rozhodčí ukončil utkání a ubral nám tak 4 minuty možnosti se ještě o výsledek poprat ! Po výsledku 1:1 jsme tak ztratili velice důležité body pro boje o postup.

ObrazekSumasumárum: Tento zápas jsme sice neodehráli úplně špatně, ale opět jsme doslova vyhořeli v koncovce. Bohužel v posledních zápasech potřebujeme na 1 branku 10 šancí, což nás pasuje naprosto jinam, než se má bojovat o postup. Faktem je, že jsme domácí naprosto přehráli po všech stránkách a pan rozhodčí domácím vysněný bod daroval, když vymyslel naprosto nesmyslnou penaltu. Kdybychom proměňovali šance, mohli bychom však nad tímto mávnout rukou !!!