MĚLČANY - DOLNÍ LOUČKY 3:2 (0:0), 21. 4. 2013

21. 4. 2013

Naše branky: Martin Mašek 0:1, Jaroslav Melichar 1:2

Sestava: Aleš Weinfurter - Václav Burian (Miloš Zedník), Martin Plachký, Martin Mašek, Michal Kroupa - Jan Mašek, Jiří Mašek, Václav Seyfert, Martin Midrla (Lukáš Veselý) - Jaroslav Melichar, Jan Kožina (Jaroslav Němec)

ŽK: Martin Plachký, Jan Mašek

Dne 21. 4. 2013 jsme sehráli svůj první mistrovský zápas v jarní části sezóny. Hned od úvodních minut jsme byli lepším týmem, zejména se nám dařila kombinace. Za zmínku stojí šance Václava Seyferta, který se z nulového úhlu pokusil trefit odkrytou bránu, jenže bezúspěšně. Domácí si vytvořili dvě velké tutovky. Nejprve domácí útočník vracel centrovaný míč přes našeho gólmana, kde před osamocenými útočníky Martin Mašek stačil odkopnout míč. Ve druhé tutovce se asi 2 metry před Alešem Weinfurterem ocitl domácí útočník, který naštěstí trefil pouze náruč gólmana. My jsme do konce poločasu předvedli jen pár méně nebezpečných střel a hlaviček.

Ve druhé půlce začaly padat góly. Hned v úvodu jsme soupeře zatlačili do vápna, kde Martin Midrla nahrál na hranici vápna Martinu Maškovi a ten vsítil první náš gól (0:1). Jenže soupeř nechtěl nic ponechat náhodě a začal přitvrzovat na hře, což rozhodčí očividně toleroval. Dostával se pomalu do větších šancí, které likvidoval náš dobře chytající gólman. Vyústil z toho však vyrovnávací gól (1:1) po našem nedůrazném odkopu. Asi po 10 minutách jsme opět vedli. Aleš Weinfurter vykopl dlouhý míč za obranu až na nabíhajícího Jaroslava Melichara, který bez problémů skóroval (1:2). Domácí opět zabrali a po chybě Martina Maška ve středu hřiště se dostali do přečíslení, které využili (2:2). A aby toho nebylo málo, rozhodčí domácím 10 minut před koncem odpískal sporný faul našeho beka. Domácí útočník obstřelil za pomoci teče špatně postavenou zeď a domácí se tak mohli radovat (3:2). My jsme si do konce utkání vytvořili pouze jednu velkou šanci v podání Michala Kroupy.

Sumasumárum: Odehráli jsme dobrý zápas, ale po našich velkých chybách jsme se sami připravili o body. Vyzdvihnout musím také špatný výkon rozhodčích, kteří tolerovali až příliš agresivní hru domácích, která vyústila v několik našich zranění a hlavně v obdržených gólech. Utkání by nejvíce slušela remíza, když si musíme přiznat, že jsme si tento zápas měli pohlídat.