MORAVSKÉ BRÁNICE - DOLNÍ LOUČKY 0:2 (0:0) - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

19. 8. 2007

V neděli, dne 19. 8. 2007 v 16,00 hod., sehráli naši muži další a poslední přátelské utkání na nádherném hřišti v Moravských Bránicích. Domácí tým hraje stejnou soutěž - IV. třídu, ale nastupuje ve skupině B, takže utkání slibovalo kvalitní podívanou a přípravu na hlavní soutěž.

První poločas byl velice vyrovnaný s minimem šancí na obou stranách. Domácí byli v úvodu aktivnější, ale naše obrana je nepustila do vážnější šance. V 15. minutě jsme však mohli jít do vedení, když po rohovém kopu Martina Válka sběhl na míč Petr Doubravský a jeho "volej" orazítkoval levou tyč domácích. Zanedlouho se do podobné situace dostal Lukáš Panovský, když opět po rohu ObrazekMartina Válka napálil míč, který s problémy vytěsnil domácí brankář na další rohový kop. Ten rozehrál z druhé strany Petr Doubravský, na míč si naskočil kapitán Martin Špicl, ale s jeho hlavičkou si poradil dobře chytající bránický brankář. Poté hra opět byla vyrovnaná, ale domácí měli malinko navrch. Nejdříve unikl po levé straně domácí křídelník, nebezpečně odcentroval, ale míč naštěstí prošel celým pokutovým územím bez zakončení domácími. O něco později poslali z trestného kopu domácí další nebezpečný centr, ale s ním si bravurně poradil brankář Kamil Válek. Do největší šance prvního poločasu se dostali domácí, když po dalším centru zleva šel v zakončení domácí útočník do skluzu a nebezpečně vystřelil vedle. Poslední vážnější situací první půle bylo sporné Obrazekneodpískání pokutového kopu proti domácím, když ve "vápně" podsekl Stanislava Halase domácí obránce. Do kabin se tedy šlo s bezbrankovou remízou 0:0.

Do druhé půle jsme vstoupili impozantně s tím, že musíme hru urovnat, dát míč na zem a rychlými kombinacemi začít domácí hráče přehrávat. To se nám dařilo a postupně jsme se dostávali i do zakončení. V 55. minutě se k trestnému kopu postavil Lukáš Panovský, který nádherně vystřelil kolem zdi k pravé tyči, domácí brankář míč jen vyrazil a ten pohotově usměrnil do sítě Stanislav Halas - 0:1. O několik minut později se k dalšímu trestnému kopu postavil opět Lukáš Panovský a jeho dělovku bravurně a reflexivně zneškodnil brankář domácích. ObrazekV 65. minutě si ale Lukáš spravil chuť, když po nejhezčí akci utkání rozehrál míč Martin Mašek na Jaroslava Němce, ten vysunul Petra Doubravského, který přenechal Lukáši Panovskému, a ten tvrdou a přesnou ránou k tyči zvýšil naše vedení na 2:0. V této pasáži jsme hráli výborný fotbal a domácí jsme zcela jasně přehrávali. Hru výrazně oživil střídající Martin Mašek, který o několik minut později vymyslel další skvělou přihrávku na Petra Doubravského, který svojí dělovou levačkou orazítkoval opět jenom tyč. Odražený míč bohužel nedokázal usměrnit do prázdné branky Martin Válek a přestřelil. Vymýšleli jsme jednu kombinaci za druhou a na hraně vápna se k míči dostal Marek Lipovský, který si obešel obránce domácích a tvrdou, přesně mířenou střelou k Obrazekpravé tyči vyzkoušel postřeh bránického golmana, ten vyrazil míč na roh. V 80. minutě si opět hezky zakombinovali Lukáš Panovský, Petr Doubravský a Martin Mašek. Poslední jmenovaný si zasekl míč a pohotově vypálil, jeho střelu však zastavila dnes již třetí naše tyč. Martin Mašek byl velice aktivní a během posledních 10-ti minut vyslal ještě 3 nepřesné střely. Domácí během druhé půle vymysleli jen několik nepřesných střel a tak jsme úspěšně zvládli i poslední část naší letní přípravy a odvezli si výhru 2:0.

Sumasumárum: V první půli jsme se sice snažili, ale hra byla z naší strany velice rozháraná a míče jsme se snažili hrát více vzduchem. Hra byla v této pasáži velice vyrovnaná a my jsme mohli jen litovat neproměněných několika šancí. Do druhé půle jsme vstoupili jako vyměnění a míče posílali po zemi. Naše kombinace opět slavila úspěch a utkání jsme dotáhli do vítězného konce.