MORAVSKÉ KNÍNICE - DOLNÍ LOUČKY 0:3 (0:2), 21. 9. 2008

21. 9. 2008

Naše branky: Martin Plachký 0:1, Jaroslav Němec 0:2, Lukáš Panovský 0:3 (penalta)

Sestava: Karel Mičánek - Jaroslav Brabec (Patrik Křenek), Michal Kroupa, Radek Vystrčil, Jaroslav Válek - Martin Válek, Martin Plachký, Lukáš Panovský - Miloslav Jašek (Rostislav Beránek), Michal Stratil, Jaroslav Němec (Marek Lipovský) - další náhradník - Pavel Jašek

neděli, 21. 9. 200816,00 hod., nastoupili naši muži k dalšímu mistrovskému utkání na horké půdě v Moravských Knínicích. Jednalo se o „derby“ obou týmů, kteří spolu hrají již 4. sezónu za sebou a všichni byli zvědaví, jak že toto jejich počínání dopadne.

Už od samotného úvodu jsme začali aktivně a byli mírně lepším týmem. V 9. minutě vyslal po levé straně Lukáš Panovský Jaroslava Němce a ten z ostrého úhlu provětral rukavice domácího brankáře, který tuto jedovatou střelu vytěsnil s problémy na rohový kop. V 11. minutě přinesl další vzrušení před domácí svatyní Obrazektrestný kop Lukáše Panovského, který obránce stačil v tísni „uklidit“ na další rohový kop. Tento zahrával Martin Válek a na zadní tyči skluzem pálil jen těsně vedle Michal Stratil. Ve 14. minutě zahrozili poprvé domácí fotbalisté. Po průniku jejich pravého křídelníka pálil tvrdě z úhlu jejich hráč, Karel Mičánek však reflexivně s pomocí Michala Kroupy vyrazil míč na rohový kop. Ve 22. minutě nádherně vysunul do „uličky“ Jaroslav Němec Martina Plachkého, kterému však před domácím brankářem chyběl jenom krůček k úspěšnému zakončení. Ve 24. minutě zahrával trestný kop z pozice rohového praporku Lukáš Panovský, ale jeho střílený centr prošel téměř celým velkým vápnem domácích a poté jej nepřesně zakončil Miloslav Jašek. Ve 26. minutě vymysleli naši středoví hráči perfektní akci, Martin Plachký nahrál Michalu Stratilovi, ten mu narazil patičkou a sběhnuvší ObrazekMartin Plachký levou novou nedal domácímu brankáři šanci – 0:1. Ve 30. minutě zahrávaly trestný kop domácí Moravské Knínice, míč odvrátil Jaroslav Válek a střelu Knínického útočníka „uklidil“ na roh Michal Kroupa. Ve 33. minutě pálil z trestného kopu vzdáleného asi 25 metrů od domácí svatyně Lukáš Panovský těsně nad. O minutu později zahrával opět Lukáš Panovský od levé krajní čáry další trestný kop, na něj si naskočil Michal Stratil, jehož hlavičku s obtížemi vyrazil domácí gólman, ale na dorážku Jaroslava Němce již byl krátký – 0:2. Ve 36. minutě po souboji našeho Michala Kroupy a domácího útočníka odpískal rozhodčí velmi přísnou penaltu proti našemu týmu, tuto však výborným zákrokem zlikvidoval Karel Mičánek. V téže minutě zahrozili opět domácí, když jejich útočník prošel po brankové čáře až před Karla Mičánka, ale tento jeho následnou střelu zlikvidoval. V poslední Obrazekminutě první půle měli domácí snad největší šanci, když centr z levé strany zakončoval na malém vápně jejich útočník, naštěstí míč dobře netrefil a Karel Mičánek kryl.

Ve druhé půli jsme hráli v klidu s cílem udržet vedení a dovést utkání do vítězného konce. V 50. minutě prošel Martin Plachký středem hřiště, míč vrátil Jaroslavu Němcovi, který poslal do pokutového území domácích krásný centr do nějž se položil Martin Válek, ale ve 100%-tní šanci minul Knínickou branku. V 52. minutě zahrozili domácí střelou ze 30-ti metrů, která však byla nepřesná. V 58. minutě založil krásnou kombinaci Jaroslav Brabec, který vyvezl míč z našeho obranného pásma, vysunul Martina Válka, jenž sice přetáhl centr, ten však získal Jaroslav Němec, vrátil zpět na Lukáše Panovského, ten nacentroval zpět do vápna domácích a míč perfektně zakončoval Miloslav Jašek, jehož ale ještě Obrazekperfektněji vychytal domácí brankář. V 60. minutě pronikal nebojácně opět Jaroslav Brabec, prošel i přes posledního domácího hráče a byl nekompromisně nedovoleně zastaven, bohužel rozhodčí vytáhl pouze žlutou kartu. V 63. minutě si vyměnili míč Jaroslav BrabecLukášem Panovským, první jmenovaný prošel po pravé čáře a jeho následný centr trefil ruku domácího hráčepokutovém území. Rozhodčí pískl opět hodně přísnou penaltu, kterou s jistotou proměnil Lukáš Panovský – 0:3. V 65. minutě získal špatný odkop domácích hráčů Martin Válek, nahrál Martinu Plachkému, který skvěle nacentroval, ale Jaroslavu Němcovi chyběl krok, aby zakončil do prázdné branky domácích. V 74. minutě zahrávaly Moravské Knínice trestný kop zleva, Karel Mičánek míč vyrazil, ale tento zakončoval křižnou ránou domácí záložník, naštěstí minul naši branku. Obrazekdvě minuty později ještě vypálil domácí záložník těsně vedle naší svatyně ze vzdálenosti 30 metrů, ale to bylo od domácích vše. V 80. minutě ještě výborně hrající Jaroslav Němec vypíchl míč domácímu stoperovi a dokázal v tísni zakončit, ale domácí brankář skvěle zakročil a míč chytil. Posledních 10 minut se dohrálo v poklidu ve středu hřiště a tak ho naši borci dovedli do vítězného konce.

Sumasumárum: Všichni hráči v dnešním utkání podali výborné výkony a bojovali. Byl zde cítil týmový duch a to myslím, že dnes rozhodlo. Zaslouženě tedy odvážíme z horké Knínické půdy všechny 3 body a věřme, že budou naši fotbalisté ve svých skvělých výkonech pokračovat i nadále.