MORAVSKÉ KNÍNICE - DOLNÍ LOUČKY 2:7 (1:4), 22. 8. 2010

22. 8. 2010

Naše branky: Jaroslav Melichar 0:1, Jaroslav Melichar 1:2, Jan Veselý 1:3, Jan Kožina 1:4, Jaroslav Melichar 1:5, Jaroslav Melichar 1:6, Jan Kožina 2:7

Sestava: Tomáš Krejčí - Jaroslav Němec (70´ Jaroslav Válek), Michal Kroupa, Martin Špicl, Jan Veselý - Jan Mašek, Martin Plachký, Jaroslav Brabec (58´ Stanislav Halas), Miloš Zedník (75´ Václav Burian) - Jaroslav Melichar, Jan Kožina - další náhradníci - Pavel Rozsypal, Petr Záluský

ŽK: Tomáš Krejčí

Dne 22. 8. 2010 jsme nastoupili ke druhému utkání nové sezóny na půdě našeho již tradičního soupeře Moravských Knínic. S tímto soupeřem jsme sehráli už nespočet utkání jednak ještě ve IV. třídě, kde byl většinou úspěšnější on, tak ve III. třídě, kde byl ve vzájemných utkáních většinou úspěšnější náš tým. Náš dnešní soupeř utrpěl v prvním utkání nové sezóny porážku na půdě Chudčic a tak se dalo očekávat, že bude chtít dnes získat premiérové body v novém ročníku.

Za úmorného tepla jsme se do soupeře zakousli od začátku utkání a do závěrečného hvizdu jsme ho už nepustili. První příležitost ke vstřelení branky měl již v 6. minutě na svých kopačkách Jan Kožina, kterému na hranici velkého vápna soupeře přiťukl míč Jan Mašek a prvně jmenovaný střílel do růžku soupeřovy brány, ale tuto střelu domácí brankář dokázal vyrazit  mimo bránu. V 11. minutě vybojoval míč ve středu hřiště Jaroslav Brabec, popotáhl jej a přihrál do velkého čtverce soupeře na Jaroslava Melichara, který nemá s koncovkou problémy, 0:1. Domácí hned po rozehrávce kontrovali, když domácí hráč napřáhl z 25 metrů, ale jeho střela jen orazítkovala břevno naší brány. Ve 14. minutě vysunul hlavou Jaroslav Brabec na zteč Jana Kožinu, ten však z úhlu dokázal trefit jen tyč domácí konstrukce. Ve 20. minutě zahrával trestný kop Jaroslav Němec, našel Miloše Zedníka, který míč z první poslal na bránu Moravských Knínic, jeho lehce tečovanou střelu však domácí brankář dokázal zlikvidovat. Ve 25. minutě zahrozili domácí, když po sérii přihrávek uvnitř našeho pokutového území zakončovali přízemní střelou, kterou perfektním zákrokem dokázal náš brankář zlikvidovat. Ve 40. minutě dokázali domácí srovnat skóre, když si jejich záložník odražený míč z našeho pokutového území sklepl hrudníkem a trefil se přímo k tyči, 1:1. Poté však přišla asi nejhorší pětiminutovka soupeře v jeho fotbalové historii. Ve 41. minutě vyvezl míč Jaroslav Němec a vysunul Jana Kožinu, který si  míč potáhl, ale svojí střelou vyprášil jen rukavice domácího brankáře. Odražený míč však s přehledem dopravil hlavou do sítě Jaroslav Melichar, 1:2. Ve. 43. minutě se k trestnému kopu na hranici 25-ti metrů postavil Jan Veselý a svoji střelu poslal přesně do růžku domácí brány, 1:3. Aby toho pro domácí nebylo málo, ve 44. minutě založil brankovou situaci opět Jaroslav Němec, který přihrával na Jaroslava Melichara, ten na hranici soupeřova pokutového území prostrčil míč na Jana Kožinu, který dokázal v pádu míč umístit k tyči soupeřovy svatyně, 1:4.

Úvod druhého poločasu byl trochu vlažnější a chvíli trvalo, než se náš brankostroj opět rozběhl. V 59. minutě vystřídavší Stanislav Halas vybídl krásnou přihrávkou mezi obránce k dalšímu skórování Jaroslava Melichara, jenž by dnes trefil bránu i poslepu a završil tak svůj hattrick, 1:5. V 63. minutě rozehrál další akci autovým vhazováním Miloš Zedník na neudržitelného Jaroslava Melichara, který si udělal panáky ze čtyř soupeřů, prokličkoval mezi nimi a vyšperkoval svůj dnešní supervýkon čtvrtou brankou, 1:6. V 77. minutě se k ojedinělému rohovému kopu dostali domácí, který zakončoval hlavou domácí hráč, jehož střelu si nešťastně srazil do vlastní brány Michal Kroupa, 2:6. V 81. minutě jsme završili skóre utkání na konečných 2:7, když si centr Jana Maška zpracoval Jaroslav Melichar a nezištnou přihrávkou vybídl ke skórování Jan Kožinu, který se ve svém zakončení nemýlil.

Statistika dnešního utkání:

střely na bránu 10:17

fauly 20:14

rohové kopy 5:4

Sumasumárum: Tohle utkání nelze shrnout jinak, než že se nám povedlo vše na co jsme sáhli, i když je pravda, že v prvním poločase jsme několik velmi slibných brankových příležitostí dokázali trestuhodně zahodit. Je třeba vyzdvihnout výkon celého týmu, který i přes velmi horké počasí bojoval až nadoraz.