MORAVSKÉ KNÍNICE - DOLNÍ LOUČKY 0:2 (0:1), 25. 4. 2010

25. 4. 2010

Naše branky: Jaroslav Melichar 0:1, Václav Seyfert 0:2

Sestava: Kamil Válek - Jaroslav Válek, Martin Plachký, Michal Kroupa, Václav Burian - Jan Mašek (Jaroslav Němec), Stanislav Halas, Martin Mašek (Jakub Juříček), Jan Veselý (Václav Seyfert) -  Jaroslav Melichar, Vratislav Kostelan

Dne 25. 4. 2010 za slunečného počasí jsme zajížděli na hřiště Moravských Knínic ke tradičnímu regionálnímu derby. S týmem Moravských Knínic jsme se v minulosti již několikrát utkali a vždy se jednalo o dosti vyhecovaná utkání.

Na svého soupeře jsme hned od začátku vlítli bez respektu a během prvních deseti minut jsme domácím nepůjčili balon. V průběhu naší převahy jsme zahrávali sérii několika rohových kopů, ty jsme však nedokázali gólově zakončit. Domácí se k míči dostali jen sporadicky a "hrozili" jen tvrdými zákroky, které však zůstali bez karetního potrestání. Z naší strany jsme předváděli účelnou kopanou, ale místo soupeření v počtu vstřelených gólů jsme se předháněli v neproměňování šancí. Ve 20. minutě zahrával trestný kop na úrovni 20-ti metrů Vratislav Kostelan, ale jeho mířená střela se jen lehce sklouzla po břevně mimo tyče. Ve 35. minutě konečně udeřilo. Odražený míč si zpracoval Stanislav Halas a z cca 20-ti metrů vystřelil levou nohou, jeho slabou střelu však dokázal do protipohybu brankáře ještě hlavou tečovat Jaroslav Melichar, 0:1. Ve 40. minutě si na další ze série rohů naskočil Martin Mašek a krásně se hlavou opřel do míče, bohužel tato střela  opět jen těsně skončila vedle tyče. To bylo v prvním poločase vše.

Do druhého poločasu naskočil soupeř, který byl v prvním poločase téměř na ručník, jako politý živou vodou. Domácí hráči zpřesnili přihrávky a ovládli hru v poli i když do vyložených šancí se nedostali. Náš tým však dobře plnil defenzivní práci a kontroval z brejkových situací.  Poté co na hřiště naskočil Václav Seyfert se hned prezentoval dvěma nebezpečnými střelami z hranice velkého vápna, tyto však skončily opět jen těsně vedle tyče. Po jednom z mnoha centrů ze strany hřiště od Vratislava Kostelana předvedl fotbalovou parádu Martin Mašek, když zakončoval přes hlavu nůžkami, bohužel ani tato krásná střela neměla gólové parametry. Po jedné z  brejkových situací padl druhý gól utkání. Na naší pravé straně na polovině hřiště vybojoval míč Jaroslav Válek a posunul jej na Jaroslava Melichara, který míč svým typickým způsobem zatáhl až k brankové čáře a naservíroval ho před bránu soupeře, kde neomylně zakončoval Václav Seyfert, 0:2. Domácí se tlačili do zakončení, ale chyběla jim větší přesnost a klid ve finální fázi. Do vyložené šance se domácí dostali až v 88. minutě když na centr z kraje hřiště si naběhl domácí obránce a po zaváhání Jaroslava Válka zakončoval z malého vápna naštěstí mimo tyče naší branky.

Sumasumárum: Věděli jsme, že dnešní utkání nás bude hodně bolet, což se potvrdilo. Je však důležité, že jsme se dokázali s tvrdou hrou domácích vypořádat. Dnes jsme uhráli velmi důležité vítězství, které jsme si jednoznačně za předvedenou hru zasloužili. Je však potřeba se zamyslet nad spoustou neproměněných šancí v prvním poločase, což by se nám v dalších utkáních nemuselo vyplatit.