NEDVĚDICE - DOLNÍ LOUČKY 2:1 (0:0), 25. 7. 2009 - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

25. 7. 2009

Naše branka: Václav Seyfert 1:1

Sestava: Aleš Weinfurter - Jaroslav Válek, Michal Kroupa, Martin Špicl, Martin Plachký - Martin Válek, Václav Seyfert, Ivan Miovský, Jan Mašek (Jaroslav Melichar) - Jiří Had, Václav Burian (Stanislav Jaroš)

sobotu, 25. 7. 2009 od 16,30 hod., nastoupili naši muži k dalšímu přátelskému utkání na hřišti týmu Ujčov se soupeřem z Nedvědice. Jednalo se o prestižní derby dvou bývalých soupeřů z okresu Žďár nad Sázavou. Nedvědice hraje čelo OP, takže byla papírovým favoritem utkání.

Ihned od úvodu utkání začaly oba týmy hrát technický fotbal a rozehrály vyrovnanou partii, která prakticky vydržela až do samotného závěru utkání. V 7. minutě vybojoval Václav Seyfert míč na levém rohovém praporku na půli Nedvědice a naservíroval míč na malé vápno Václavu Burianovi, ten vypálil levou, ale míč skončil těsně nad svatyní soupeře. Poté se několikrát zastřeloval soupeř, ale jeho střely létaly mimo nebo do náručí pozorného Aleše Weinfurtera, který si dnes odbyl premiérunašem dresu. Ve 13. minutě měli velkou příležitost domácí, z levé strany centroval jejich křídelník a z velkého vápna poté pálil útočník soupeře. S míčem si však poradil náš brankář. I my jsme dobře kombinovali a předváděli o poznání lepší hru než ve středu v Želešicích. Bohužel, v závěru hned několika našich perfektních kombinací stál pozorný a výborný domácí brankář. Ve 20. minutě prokázal svoji dravost Jiří Had, jenž vybojoval míč na pravém praporku, přešel přes další dva protihráče a míč chvíli poskakoval za zády překonaného brankáře Nedvědice, soupeř jej však za brankovou čáru nepustil a nakonec jej odkopl. Do konce první půle měli oba týmy ještě několik dalších náznaků příležitostí, ale ani jeden z nich se neujal, takže se šlo do kabin za bezbrankové remízy.

Ihned v úvodu druhé půle se dostala Nedvědice do prozatím asi největší šance. Jaroslav Válek dal malou domů Aleši Weinfurterovi, ten dal špatnou rozehrávku, soupeřův útočník se zmocnil míče a naservíroval jej před naši branku naprosto osamocenému útočníkovi, který trestuhodně naši odkrytou svatyni přestřelil. V 50. minutě vysunul Václav Seyfert Jaroslava Melichara, který přešel přes několik protihráčů a nakonec pálil z úhlu, jeho pokus však bravurně kryl domácí gólman. V 55. minutě přerušila utkání asi desetiminutová průtrž, ale poté se již plynule pokračovalo. V 57. minutě vyrobil domácí stoper obrovskou chybu, podklouzl a míč mu sebral Stanislav Jaroš, řítil se sám na brankáře, ale ten jeho následnou dělovku skvěle zlikvidoval. V 60. minutě domácí dobře zakombinovali a na konci jejich akce byla střela ze 25-ti metrů, kterou Aleš Weinfurter špatně odhadl a podklouznuvší míč skončil za jeho zády – 1:0. V 70. minutě byl na konci naší hezké akce Václav Seyfert, který pálil zpoza vápna těsně nad branku, míč mu servíroval Ivan Miovský. V 75. minutě vyslal do brejku Martin Válek Stanislava Jaroše, ale jeho sprint opět na poslední chvíli likvidoval domácí brankář. V 78. minutě udělal domácí gólman chybu, když naši akci přerušil Nedvědický obránce, poslal míč domů a brankář jej chytil, aniž by byl presován. Nepřímý kop rozehrál Martin Válek a Václav Seyfert s drobnou tečí prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:1.80. minutě vyslal do samostatného úniku Václav Seyfert Ivana Miovského, jehož pokus opět v poslední chvíli zlikvidoval nohama brankář Nedvědice. V 85. minutě napřáhl domácí záložník ze 35-ti metrů, jeho pokus tečoval Martin Špicl, Aleš Weinfurter míč následně neudržel a útočník Nedvědice vracel před naši odkrytou bránu míč zpět, zde nikým nebránění další útočník soupeře strhl vedení opět na domácí stranu – 2:1. V 87. minutě mohla Nedvědice ještě svoje vedení zvýšit, po dlouhém autu vznikla před naší brankou skrumáž, kterou dočasně vyřešil Aleš Weinfurter, ale posléze byl trefen kopačkou soupeře do hlavy. Tento faul slibnou domácí příležitost zakončil. V poslední minutě jsme ještě zahrávali roh, na který naskočil Václav Burian a jeho hlavička skončila jen těsně vedle domácí branky. Utkání tedy skončilo domácím vítězstvímpoměru 2:1.

Sumasumárum: Myslím, že oba týmy předvedli dobrý a technický fotbal. Míč se snažili držet maximálně na zemi, což přidávalo fotbalu na kráse. Hra byla velmi vyrovnaná a každý z týmů měl svoje silnější i slabší etapy. Nás mohou mrzet jen neproměněné šance. Naše dnešní hra byla  rozhodně kvalitnější než ta středeční, i když opět bylo vidět mnoho našich nedostatků. Na těchto musíme zapracovat a příští týden po návratu z našeho soustředění máme poslední reparát před ostrým startem do nové sezóny.