OSLAVANY - DOLNÍ LOUČKY 0:5 (0:1), 22. 5. 2013

22. 5. 2013

Naše branky: Jiří Mašek 0:1, Martin Mašek (penalta) 0:2, Martin Mašek (penalta) 0:3, Jiří Mašek 0:4, Jiří Mašek 0:5

Sestava: Aleš Weinfurter - Jan Mašek, Martin Plachký, Václav Burian (Miloš Zedník), Martin Špicl (Lukáš Veselý) - Václav Seyfert, Michal Kroupa, Martin Mašek, Jiří Mašek - Jaroslav Melichar, Jan Kožina - Dan Foltýn

K dalšímu mistrovskému utkání jsme zajížděli na trávník lídra soutěže - do Oslavanů. Od úvodu se do nás domácí zakousli, ale jejich tlak končil na velkém vápně a ve většině případů jen střelami mimo naši branku. V 18. minutě zahrozily Oslavany asi nejvíce, po křižném centru z leva se dostal k míči sbíhající útočník domácích, ale míč naštěstí nezkrotil. Po jedné z našich ojedinělých šancí ve 30. minutě si po závaru před domácí brankou málem obránce srazil míč do vlastní sítě. Ve 43. minutě házel u rohového praporku aut Jaroslav Melichar, Martin Mašek sklepl míč na Jana Kožinu a ten střílel na zadní tyč, kde skluzem trhal sítě Jiří Mašek - 0:1.

V 52. minutě utekl po pravé straně Jaroslav Melichar až do velkého vápna, obstřelil brankáře, jenž jej fauloval a kopala se penalta. Tu střelou k pravé tyči s přehledem proměnil kapitán Martin Mašek - 0:2. V 57. minutě si na levo skvěle vyměnili míč Václav Seyfert s Janem Kožinou a druhý jmenovaný pálil z rohu velkého vápna jen do břevna. V 70. minutě si skvěle poradil hned se 3 bránícími hráči Jan Kožina, aby byl následně faulován ve vápně a byla z toho další penalta, kterou opět, tentokráte k druhé tyči, proměnil Martin Mašek - 0:3. V 71. minutě parádně vyrazil trestný kop domácích Aleš Weinfurter a poté fantasticky zlikvidoval také následný doraz domácího útočníka. V 84. minutě pronikal po pravé straně Jaroslav Melichar, jeho pas na Jan Kožinu však neprošel, míč získal Michal Kroupa, jenž přiťukl Jiřímu Maškovi, který tečovanou střelou do protipohybu opět zvyšoval skóre - 0:4. V 86. minutě zahrozily také Oslavany parádní střelou z trestného kopu, ale Aleš Weinfuter opět parádně vyrazil. O minutu později dělovka domácího záložníka jen těsně minula pravou tyč naší svatyně. V 88. minutě se skvěle zbavil dvou obránců Václav Seyfert a poté skvěle servíroval na zadní tyč Jiřímu Maškovi, jenž pohotovou ranou k tyči zapečetil dnešní střelecký účet - 0:5. Minutu před koncem ještě vysunul do uličky Michal Kroupa Jana Kožinu, ten se zbavil obránce, ale jeho následnou ránu zlikvidoval domácí gólman.

1. Oslavany 20 14 2 4 50: 35 44   ( 14)

2. Dolní Loučky 20 12 3 5 52: 22 39   ( 9)

3. Mělčany 20 11 4 5 51: 36 37   ( 7)

4. Zastávka B 20 11 4 5 36: 26 37   ( 4)

5. Troubsko 19 9 5 5 37: 33 32   ( 2)

6. Zakřany 20 8 3 9 44: 46 27   ( -3)

7. Lažánky 19 7 5 7 28: 25 26   ( -1)

8. Drásov 19 7 3 9 25: 41 24   ( -6)