OSLAVANY - DOLNÍ LOUČKY 1:6 (1:4), 15. 10. 2011

15. 10. 2011

Naše branky: Jan Mašek 0:1, Jaroslav Němec 1:2, Dan Foltýn 1:3, Jaroslav Melichar 1:4, Jaroslav Melichar 1:5, Jaroslav Melichar 1:6

Sestava: Aleš Weinfurter - Václav Burian, Martin Plachký, Dan Foltýn, Martin Špicl - Michal Kroupa, Martin Mašek (Jan Veselý), Jan Mašek, Miloš Zedník - Jaroslav Němec (Jan Steiner), Jaroslav Melichar

V Oslavanech jsme nastupovali prakticky do přímého souboje o post v tabulce. My jsme před utkáním okupovali 5. pozici, domácí 6. Oslavany jsou velmi kombinační mužstvo, stejně jako my a to nám vyhovuje. Již od prvních minut se začala vyrovnaná partie, ve které jsme první vážnější slovo vyřkli my. Kapitán Michal Kroupa v 9. minutě vysunul rychlonožku Jaroslava Němce po pravé straně, ten míč zatáhl až na rohový praporek, poté pod sebe vrátil a Jan Mašek přesně k tyči otevřel dnešní střelnici - 0:1. Domácí bohužel už ve 12. minutě kontrovali po akci zleva a následném přehození Aleše Weinfurtera - 1:1. Ve 20. minutě se ale opět skóre posunulo na naši stranu, když po levé straně pronikl Jaroslav Melichar a přízemním stříleným centrem našel nabíhajícího Jaroslava Němce, jenž neměl problém netrefit odkrytou branku domácích - 1:2. Od této chvíle jsme měli mírně navrch. Za pár minut se ale vyznamenal a nás výrazně podržel Aleš Weinfuter, když vyrazil střelu osamoceného útočníka Oslavanů na velkém čtverci. Ve 30. minutě zahrával trestný kop asi z poloviny hřiště Václav Burian a našel přesně hlavu dlouhána Dana Foltýna, který zacílil přesně do pravého horního růžku - 1:3. Pár minut nato jsme zahráli další smrtící kombinaci, když se do brejku dostal Martin Mašek, opět zatáhl až do vápna a přihrávkou po sebe našel Jaroslava Melichara, který nedal brankáři domácích šanci - 1:4. V poslední minutě poločasu se ještě k vyražené střele dostal stejný hráč, ale ve 100% příležitosti bohužel jen nastřelil brankáře Oslavanů.

Ve druhém poločase již začalo existovat jen jedno mužstvo. Od jeho počátku jsme hráli aktivně a domácí jsme do šancí nepouštěli. Naopak už asi po 3 minutách se skóre opět měnilo. Do parádní uličky vyslal Jan Mašek Jaroslava Melichara a ten neměl problém prostřelit padajícího brankáře domácích - 1:5. V 60. minutě zakombinovali Michal Kroupa s Janem Veselým, který následně vymyslel skvělý křížný pas na zabíhajícího Jaroslava Melichara a tento náš bomber se opět nemýlil - 1:6. V tuto chvíli se již naprosto zdecimovaní domácí zmohli pouze na jedno ohrožení naší branky, ale po průniku po levé straně a následném centru míč do naší branky dotlačit nedokázali, Aleš Weinfurter kryl. My jsme naopak útočili a měli i další šance, tyto se nám však do sítě již poklidit nepodařilo. Asi pět minut před koncem pak ještě skvěle centroval zprava Jan Steiner a našel přesně hlavu zběhnuvšího Jana Veselého, jeho střelu bohužel reflexivně domácí gólman vyrazil. Utkání i přesto skončilo poměrně jednoznačným vítězstvím našeho týmu.