OSOVÁ BÍTÝŠKA - DOLNÍ LOUČKY 2:2 (0:2) - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

15. 7. 2007

Ve neděli, dne 15. 7. 2007 v 16,00 hod., sehrál náš mužský tým za úmorného vedra první letošní přátelské utkání s týmem, který hraje Okresní přebor v kraji Vysočina, Osovou Bítýškou na jejich krásném hřišti.

Už od prvních minut jsme začali velice aktivně a tvořili jsme jednu krásnou kombinaci za druhou. Od samotného brankáře Martina Plachkého, přes obranu, zálohu až po útok jsme si naráželi míče na jeden dotek, což dávalo krásu dnešnímu fotbalu. V samotném úvodu měli domácí tři střely z velkého vápna, ale dvě skončili mimo a třetí vyrazil bravurně brankář Martin Plachký. My jsme ale Obrazekzdaleka také nezůstávali pozadu, ale všechny střely kryl i domácí brankář. Asi v 15. minutě zpracoval výborně hrající předstoper Miloš Zedník míč, chvíli si ho podržel a poté vypálil tvrdě asi ze 30 metrů, jeho střele však chyběla přesnost. Ve 20. minutě již jsme ale mohli slavit. Po rozehrání z levé strany zálohy od Lukáše Panovského si krásně zpracoval míč Martin Válek, z otočky vypálil, jeho střelu však ještě blokoval obránce, ale odražený míč poslal asi z 20-ti metrů tvrdě a přesně k tyči nádhernou střelou Jaroslav Němec - 0:1. I nadále jsme měli míč více na svých kopačkách a po trestném kopu zleva Lukáše Panovského dostal krásný křižný míč na hlavu Václav Burian, ale hlavičkoval sice nebezpečně ale těsně nad. Poté přišli dva dosti sporné okamžiky v utkání ve formě odmávaných ofsajdů. Nejdříve Obrazeknádherně uvolnil ze středu pole Martin Válek Marka Lipovského, který obehrál brankáře u zadní lajny a poslal krásný křižný míč před prakticky prázdnou bránu, kde nekompromisně zavěsil Václav Burian. Rozhodčí branku nejdříve uznal, ale poté vrátil míč domácím a následoval odkop od brány. Z podobné situace to již mohlo být veselejší, ale opět postranní rozhodčí dosti sporně rozhodl v náš neprospěch. Ve 35. minutě již však bylo opět veselo. Po úžasné kombinaci, na jejíž konci byl po nahrávce Jaroslava Němce Marek Lipovský, který perfektně obešel nejdříve brankáře hostí, kterého si položil, místo střely zvolil ještě jednu kličku obránci a poté krásně skóroval podruhé - 0:2. Těsně poté jsme mohli slavit potřetí, to když vybojoval míč u pravého praporku dorostenec Václav ObrazekBurian, ten krásně naservíroval Jaroslavu Brabcovi, ale jeho tvrdou střelu vytěsnil se štěstím domácí brankář na rohový kop. Domácí do konce poločasu ještě odpověděli dvěma šancemi. Poprvé z trestného kopu minuli naši branku a po úniku domácího útočníka musel bravurně hasit Martin Plachký, který vyrazil míč zpět do útočníka, následný míč směroval zpět do prázdné branky, kde akrobaticky vykopl míč Patrik Křenek. To bylo z prvního poločasu vše a oba týmy si šly do kabin odpočinout od tohoto nefotbalového počasí.

Ve druhé půli začal trenér Kamil Válek měnit posty jednotlivých hráčů a vyzkoušel další náhradníky. S naší kombinací již to nebylo tak slavné jako v první půli, ale hráli jsme i přesto dosti solidně. V 55. minutě vybojoval míč perfektně ObrazekJaroslav Němec u pravé postranní čáry, naservíroval ho na střed Martinu Válkovi, který však v posledním okamžiku netrefil míč před prakticky prázdnou bránou. Nedáš dostaneš, platilo v této chvíli na 100% a domácí po centru zprava a následném nedůrazném odkopu Miloše Zedníka snížili střelou z vápna umístěnou přesně a nechytatelně k levé tyči naší branky - 1:2. Po křižném pasu Lukáše Panovského se dostal opět do 100% šance Martin Válek, ale těsně před brankářem volil střelu lobem, která bohužel skončila těsně nad domácí brankou. Ihned z rozehrávky se k míči dostal opět Martin Válek a poslal na domácí svatyni další tvrdý projektil z 25-ti metrů, s míčem si však s problémy poradil opět domácí brankář. Poté jsme rozehrávali trestný kop asi z 25-ti metrů zleva, kdy se k němu Obrazekpostavil Martin Špicl, jeho tvrdá a umístěná střela však skončila asi 10 cm vedle domácí branky. Od této chvíle měli domácí více míč na svých kopačkách a tvořili ve středu pole. V 65. minutě již bylo vyrovnáno. Domácí zakombinovali před naším obranným kruhem a jejich střední záložník vypálil z 25-ti metrů naprosto přesně do pravého horního růžku naší branky - 2:2. Od tohoto okamžiku již se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale na obou stranách se dá mluvit "jen" o nádherných střelách, kterým chyběla buď přesnost, nebo zakročili brankáři obou týmů. O naše krásné střely se podělili 3x Lukáš Panovský, Patrik Křenek a Stanislav Halas. Na druhé straně měli domácí také dvě šance, první z nich hasil v poslední chvíli odkopem na roh kapitán Martin Špicl, podruhé přes něho přešel Obrazekdomácí útočník, který však mířil z úhlu nad naši bránu. Do konce utkání se již nic dalšího nestalo, takže toto skončilo spravedlivou remízou 2:2.

Sumasumárum: Vzhledem k tomu, že nám chybělo 5 hráčů ze základu, tak jsme sehráli se silným soupeřem výborné utkání. V první půli jsme byli jasně lepším týmem, ve druhé byli lepší domácí. Perfektní výkony podali všichni tři naši dorostenci a také prakticky celý tým. Kdybychom proměnili další šance v první půli, mohlo být rozhodnuto. Prohranou druhou půli ovlivnily prakticky stále měnící se herní posty hráčů, což bylo ale zároveň účelem tohoto přátelského utkání. Celkově se dá říct, že utkání splnilo účel a můžeme se tak těšit na další domácí příští týden.