OSOVÁ BÍTÝŠKA - DOLNÍ LOUČKY 1:2 (0:0), 27. 2. 2010 - PŘÁTELSKÉ UTKÁNÍ

27. 2. 2010

Naše branky: Stanislav Jaroš 0:1 (penalta), Jaroslav Melichar 0:2

Sestava (1. poločas): Aleš Weinfurter - Jaroslav Válek, Martin Špicl, Michal Kroupa, Martin Plachký - Václav Burian, Stanislav Halas, Martin Koloc, Jan Kožina  -  Jaroslav Němec, Vratislav Kostelan

Sestava (2. poločas): Aleš Weinfurter - Jakub Juříček, Martin Špicl, Michal Kroupa, Martin Plachký - Petr Gloza, Stanislav Halas, Jaroslav Melichar, Jan Mašek  -  Stanislav Jaroš, Vratislav Kostelan

Dne 27. 2. 2010 jsme sehráli naše druhé přátelské utkání v zimním období přípravy na umělé trávě ve Velkém Meziříčí s týmem Osové Bitýšky, která je účastníkem soutěže OP mužů II. třída Žďár nad Sázavou.

První poločas se odehrál spíše ve středu pole, když se oba týmy snažily přizpůsobit terénu a vypořádat se s nezvyklou šířkou herní plochy. Naše první šance se naskytla v cca 25. minutě, když kolem pravé lajny zatáhl míč Václav Burian, na úrovni velkého vápna přiťukl míč Jaroslavu Němcovi, ten kličkou obešel obránce, ale jeho umístěnou střelu perfektně vytěsnil brankář soupeře. Poté jsme se ještě dvakrát dostali na dostřel brány soupeře, ale tyto střely byly vždy sraženy obranou soupeře. Bitýška nebezpečněji zahrozila až v samotném závěru poločasu, když rohový kop zakončili hlavičkou, která jen těsně minula růžek naší brány.

Do druhého poločasu jsme nastoupili v  pozměněné sestavě a postupně jsme převzali otěže zápasu. Již ve 46. minutě střílel po přiťuknutí Vratislava Kostelana z úrovně 25 m Petr Gloza, ale střela šla nad bránu soupeře. V 50. minutě si na centr Stanislav Jaroče naskakoval Jan Mašek, ale v této dobré příležitosti byl sražen. Následoval pokutový kop, ke kterému se postavil Stanislav Jaroš a nekompromisní střelou proměnil, 0 : 1. V 53. minutě Stanislav Jaroš sklepával dlouhý míč pod sebe na Jaroslava Melichara, který z první pálil nad bránu. 67. minuta byla okamžikem dorostence Petra Glozy, který si nejprve krásně obhodil svého obránce a potom jedovatou střelou provětral rukavice brankáře soupeře. V následné naší akci se po dlouhém míči dostal k jemné teči hlavou Jan Veselý, který tento míč usměrnil bohužel jen do břevna. V 71. minutě se po minele obránce soupeře dostal k míči Jaroslav Melichar, ale trefil jen nohy brankáře. V 80. minutě již udeřilo. Dlouhý míč poslal z první za sebe Stanislav Jaroš, na ten si naběhl Jaroslav Melichar a přehodil vyběhnuvšího brankáře, 0 : 2. Poté si svoji slabší chvíli opět vybral náš brankář Aleš Weinfurter, který si centr z pravé strany z cca 30 m srazil do vlastní sítě.  V 84. minutě se do naší poslední šance dostal Jan Veselý, kterému míč přepustil Jaroslav Melichar, ale svoji šanci nedokázal proměnit.

Sumasumárum: V prvním poločase bylo utkání vyrovnané a bylo poznat, že se oba týmy s terénem a velkým hřištěm sžívají. V druhém poločase jsme již dominovali a vytvořili si řadu brankových příležitostí, což je pozitivní. Bohužel se však v plné síle ukázala naše stará "bolest" neproměňování šancí.