POPŮVKY - DOLNÍ LOUČKY 4:1 (3:0), 5. 11. 2011

5. 11. 2011

Naše branka: Jaroslav Melichar 3:1

Sestava: Aleš Weinfurter - Václav Burian (Jan Veselý), Martin Plachký, Dan Foltýn, Jaroslav Němec - Jan Mašek, Martin Mašek, Kryštof Večeřa (Jiří Mašek), Michal Kroupa - Jan Kožina (Miloš Zedník), Jaroslav Melichar - další náhradník - Jan Borkovec

V dalším utkání jsme zajížděli na horkou půdu nepříjemného soupeře - týmu Popůvek. I když jsme před utkáním byli papírovým favoritem, očekávalo se vyrovnané utkání. Bohužel, vše bylo jinak. Domácí hned ve druhé minutě zahrozili po brejkové situaci, kdy jejich křižná rána nakonec skončila se štěstím jen za naší brankou a zahrával se rohový kop. Ve 13. minutě zbytečně fauloval na hranici pokutového území Jan Kožina a Popůvky se obstřelením zdi dostaly z trestného kopu do vedení, Aleš Weinfuter zareagoval pozdě - 1:0. Ve 22. minutě pronikl po pravé straně Jan Mašek, přihrál Jaroslavu Melicharovi, ten dal ještě pod sebe na Martina Maška, který vypálil, ale gólman Popůvek kryl. Ve 23. minutě opět tvrdě vypálily Popůvky, ale Aleš Weinfurter parádně vytěsnil na roh. Ve 30. minutě propadl na levé straně Jaroslav Němec, útočník domácích si položil Aleše Weinfurtera, odcentroval na spoluhráče, který pálil k tyči, míč však zblokoval Jaroslav Němec a zachránil tak jasnou branku. Ve 41. minutě přišel zlomový moment celého utkání. Martin Mašek vybojoval míč na rohovém praporku, našel na malém vápně Jaroslava Melichara, ten však místo zakončení z voleje míč zpracoval, ztratil jej a Popůvky šly do brejku, na jehož konci byla přihrávka pod sebe a přesné zakončení do naší sítě - 2:0. Ve 44. minutě zahrával rohový kop Kryštof Večeřa, našel hlavu Dana Foltýna, ale tomu chyběly centimetry. V poslední minutě první půle bohužel vyrobil obrovskou hrubku v obraně Václav Burian a domácí jeho ztrátu míče přesnou střelou krutě trestali - 3:0.

Ve druhém poločase již prakticky nebylo o co hrát, ale začali jsme parádně. Martin Mašek přerušil rozehrávku domácích, obešel si obránce a do uličky vyslal Jaroslava Melichara, jenž střelou mezi nohy brankáře korigoval - 3:1. Ve 48. minutě naopak zabojoval na pravé straně Jaroslav Melichar, pod sebou našel Martina Maška, ale tomu v poslední chvíli zablokoval jasnou ránu domácí obránce. V 51. minutě vypálil domácí hráč asi ze 30-ti metrů, jeho dělovku však skvěle vyrazil Aleš Weinfurter. Následně jsme si vytvořili tlak, domácí jsme prakticky na naši polovinu nepouštěli, ale šanci jsme si rovněž ne a ne vytvořit. V 78. minutě pak domácí Popůvky nakoply míč, ten netrefil přesně Martin Plachký, a zaběhnuvší útočník domácích z první přeloboval Aleše Weinfurtera - 4:1. O minutu později podskočil centr zleva Jan Veselý a domácí útočník pálil tvrdě do břevna naší branky. V 84. minutě vysunul Jaroslav Melichar Michala Kroupu, ten našel ještě v lepší pozici Martina Maška, ale Martin v souboji s brankářem Popůvek neuspěl. Utkání které se nám vůbec nepovedlo tedy skončilo zaslouženým vítězstvím domácích fotbalistů.