PRŠTICE - DOLNÍ LOUČKY 3:1 (2:0), 13. 9. 2015

13. 9. 2015

Naše branka: Jan Veselý 2:1

Sestava: Aleš Weinfurter - Vojtěch Divácký (Jakub Mičánek), Martin Plachký, Václav Burian, Jakub Halas (Stanislav Jaroš) - Jan Mašek, Ondřej Halas, Michal Kroupa, Miloš Zedník (Jan Veselý) - Martin Midrla, Jakub Kándl (Jan Jaroš)

Tento týden na náš tým čekal tým z Prštic, který nyní hraje na hřišti v Melčanech. Pro ty, kteří si teď hřište nemůžou vybavit napovím, že se jedná o 100metrový solidní pažit, zaseknutý do 30metrů vysokého, vyfrézovaného lomu.

Cesta byla dlouhá, takže taktiku jsme si mohli promyslet důkladně, ale bohužel to nebylo nic platné. Hned od prvních minut začalo naše trápení v podobě desítek nepodařených nahrávek, nedoruzumnění a chyb. Když se nám přece jen podařil nějaký nadějný nákop za dobře bránící Mělčany, vítr vzal balon zpět a z akce nebylo zase nic. Později se k silnému větru přidal i rozhodčí, který nešetrně pískal fauly, které viděl jen on a tým domacích.

V sedmé minutě minutě domácí pravo-křídelník poslal na našeho brankáře Aleše Weinfurtera dlouhý nákop, míč ale Alešovi vypadl a nabídl tak útočníkovi na vápně vsítit první branku utkání.

Druhý a řekl bych pro celý zápas zlomový moment nastal po špatné rozehrávce v obraně. Vojtěch Divácký se snažil situaci zachránit skluzem ve vápně, ale po odehrání míče kdosi z domácí lavičky zakřičel: PENALTA. Rozhodčí Kotala neváhál a po naprosto čistém zákroku našeho obránce ukázal na penaltovou značku. Do poločasu už se nic co by zasloužilo slova nestalo, takže stav do kabin byl 2:0 pro domácí.

Druhá půle už byla z naší strany aktivnější a běhavější. Vetšina pokusu ale buď končila před vápnem, nebo už těsne za polovinou hřište. V 65.minutě vykřesal šanci na zvrat zápasu náš hrající trenér. Dobře hrající Jakub Mičánek poslal z pozice levého obránce dlouhý pas, který se dostal až k Janu Veselému, který se otočil kolem obránce a stříleným centrem opřel míč o zadní tyč, od které pak míč putoval za gólmanovy záda. V tu chvíli bylo pro nás skoré 1:2 mnohem zajimavější a bylo o co hrát. Byli jsme aktivnější, ale ani dvakrát orazítkovaná branka, střela Jana Maška a hlavička Jana Jaroše ke změně skóre nakonec nevedla.

Nepřesností na našich kopačkach bylo nakonec tolik, že poslední slovo měl soupeř. V 85. minutě se po chybě v naší rozehrávce zmoznil míče soupeř, prošel hned přes tři obránce a přízemní střelou definitivně uzavřel skóre zápasu.