RADOSTICE - DOLNÍ LOUČKY 2:1 (2:1), 10. 8. 2014

Naše branka: Jan Kožina 0:1

Sestava: Aleš Weinfurter - Václav Burian (Vojtěch Divácký), Martin Plachký, Martin Mašek, Lukáš Podal - Miloš Zedník, Lukáš Veselý, Jiří Mašek, Ondřej Halas (Martin Midrla) - Jan Kožina (Jakub Kándl), Václav Seyfert - další náhradník - Martin Špicl

ŽK: Martin Plachký

OSTANÍ VÝSLEDKY A TABULKA

Za perného teplého počasí jsme vstupovali do nového soutěžního ročníku. Po první zbrklé pětiminutovce jsme uchopili otěže utkání do rukou a začali se cpát před branku domácích. V 11. minutě pronikal středem Martin Mašek a poté nezištně servíroval na zadní tyč Ondřeji Halasovi, ale ten v jasné pozici branku přestřelil. O tři minuty později jsme se již mohli radovat, Jiří Mašek prošel středem, přihrál doprava Václavu Seyfertovi, který servíroval na zadní tyč Janu Kožinovi a ten skluzem otevřel skóre - 0:1. I nadále jsme byli aktivnějšími, ale ve 26. minutě vyrobil chybu u levé lajny Lukáš Podal, útočník domácích poslal do našeho pokutového území prudký centr, který špatně zpracoval Václav Burian a pro dobíhajícího útočníka nebyl problém poklidit míč k levé tyči - 1:1. Ve 29. minutě ztratil míč ve středu hřiště Jiří Mašek a na Martina Plachkého upalovali 2 osamocení útočníci, kteří si v pravý okamžik míč vyměnili a druhý přesnou ranou k tyči bleskově otočil skóre - 2:1. Ve 37. minutě měli domácí další příležitost, ale Aleš Weinfurter ránu z úhlu v pádu vyrazil. Ihned z protiútoku vyvezl bleskově míč Václav Seyfert, naservíroval doprava míč Miloši Zedníkovi, ale jeho polostřela jen polechtala domácímu gólmanovi rukavice. Ve 42. minutě se domácí vydali do dalšího brejku, levý útočník poslal míč pod sebe a domácí útočník křižně minul naši branku. V poslední minutě pak vymyslel krásnou přihrávku Jiří Mašek na Jana Kožinu, ten napřáhl ze 25-ti metrů, ale byť s problémy, domácí brankář vyřešil situaci bez dalšího ohrožení.

První čtvrthodina nepřinesla žádnou hezkou podívanou, my jsme bezzubě útočili a domácí jen odkopávali míče na osamoceného útočníka. V 58. minutě jsme trestuhodně nechali projít domácího záložníka až do našeho pokutového území, ale v poslední vteřině mu byl míč ukopnut na roh, ze kterého mířila další nebezpečná hlavička těsně mimo naši branku. V 60. minutě jsme konečně zahrozili i my. Bojující dříč Jakub Kándl vybojoval míč na obránci, přiťukl pod sebe Václavu Seyfertovi a jeho dělovku konečky prstů vytěsnil domácí gólman na tyč. O dvě minuty později si parádně poradil s domácím obráncem Ondřej Halas, přihrál pod sebe na Jiřího Maška, jenž napálil míč z penalty do obránce a stejně tak skončila další rána v podání Václava Seyferta. V 72. minutě pronikal středem Martin Mašek, míč přiťukl zpět Jiřímu Maškovi a ten parádní dělovkou ze 35-ti metrů jen donutil domácího gólmana ke skvělému zákroku. Náš tlak byl v závěru enormní a v 85. minutě se dostal k přenesenému míči Martin Midrla, jehož ránu však brankář opět zlikvidoval. I přesto, že se nám premiéra v novém ročníku nepodařila, nutno pochválit skvělý výkon ze strany našich nováčků v týmu. Teprve šestnáctiletého Ondřeje Halase a devatenáctiletého Vojtěcha Diváckého. Za zmínku stojí i velmi nízký věkový průměr dnešního týmu - 23,4 roků/hráč.

1. Popůvky 1 1 0 0 5: 1 3   ( 0)

2. Kupařovice 1 1 0 0 3: 0 3   ( 0)

3. Lukovany 1 1 0 0 3: 1 3   ( 0)

4. Troubsko 1 1 0 0 3: 1 3   ( 0)

5. Lažánky 1 1 0 0 2: 0 3   ( 3)

6. Radostice 1 1 0 0 2: 1 3   ( 0)

7. Ivančice B 1 1 0 0 2: 1 3   ( 3)

8. Kuřim B 1 0 0 1 1: 2 0   ( -3)